Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1763 364

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

čef
10.11.2020 4 z 5

Nechválím tak jako předcházející díly této jinak opravdu skvělé série oddělení Q. Příběh byl podle mne přetížen vedlejšími motivy a i ty, které patřily k hlavnímu proudu, byly až zbytečně rozvláčné. Akcí zde bylo dostatek, Morek zase bojuje s blbci v policii i se svými vztahy se ženami, Rose je odvázaná a Asad vtipný a důvtipný jako vždy, jen je toho tak nějak moc. Ale snad lepší než málo, ne?

verense
08.11.2020 3 z 5

No, jednou ten slabší díl přijít musel... Marco je takový Mirek Dušín křížený s Jamesem Bondem, na mne působil málo uvěřitelně. I Carl mi v tomhle díle trochu lezl na nervy, nějak už ztrácím trpělivost s modelem "spoustu nejasností + neschopnost položit jasnou otázku a dostat jasnou odpověď" - poslední dobou na něj vknihách narážím častěji, než by mi bylo milé. Asi je čas na krátkou pauzu, než se pustím do Nesmírného.

Katulinka69
28.10.2020 2 z 5

Tak tenhle díl je pro mě zklamáním vůbec mě to nebavilo, ale jdu číst další

Gilnien
21.10.2020 3 z 5

Posloucháno, jako audiokniha. Podle mě je to trochu slabší díl.
*možný SPOILER* Ze začátku je tam málo Carla a moc ostatního. Pak je tam moc útěků Marca, ale vždycky zázrakem uteče. *konec SPOILERU*
Ale konec měl spád a visela jsem na každém slově.

eliska8413
18.10.2020 3 z 5

Knížka neurazí ani nenadchne. Po týdnu už ani neví přesný děj a zápletku. Pokud bylo v knize více záhadných případů, už se mi vypařily z hlavy. To je velká slabina těchto rychlokvasek. Člověk si knihu přečte někde u vody, na poslední straně zaklapne a ani nemá šanci napsat do čtenářského deníku o čem to vlastně bylo.

zdendula31
04.10.2020 5 z 5

Asad je prostě nejlepší.

te-ssiinka3905
29.09.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem četla od 11/2018 a dočetla jsem jí až v roce 2020 na dovolené v Itálii... Příběh o dotacích v africe a o cikánském klukovi mě opravdu nebavil... Musíte se prokousat 250 nezáživnými stranami a pak už to jde... Naštěstí mě to od série neodradilo... Nečetla jsem další knihy po této v sérii, ale od Asada se odradit nenechám... Ono začnete mít rádi i toho otravného cikánského kluka... Nemůžete být pokaždé posvícení... je to nejnudnější kniha (zatím) ze série, ale kdo čte kvůli oddělí Q, tak potřebuje vědět co se s hlavnimi postavami děje,...

Ranuncul
13.09.2020 2 z 5

Kniha mě moc nebavila. Marcovi peripetie mě nezajímaly a bohužel tato část příběhu v knize převládala.

ViolettaCh.
06.09.2020 3 z 5

Tak tento díl mě opravdu neoslnil, zatím jej považuji za nejslabší z řady případů oddělení Q. Markova téměř dokonalost a jeho schopnosti jsou příliš nevěrohodné. Zpočátku mě to moc nebavilo, člověk se začetl až tak v poslední třetině.

kachnat
04.09.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc, než díl předchozí. Marco byl sice trochu moc dokonalý, nejšikovnější.... Dařilo se mu mizet a vyvléct se z pastí... Ale příběh mě zaujal a přečetla jsem ji podstatně rychleji než 4. díl....

Sixao
03.09.2020 4 z 5

Hon na kluka, který má trochu nadpřirozené schopnosti. Ale bavilo mě to moc a byla jsem do konce napnutá, jak to dopadne :)

DanK.
22.08.2020 2 z 5

Jednoznačně nejhorší díly Oddělení Q. Marco je nesmírně otravná a nesympatická postava, které jsem příl od začátku knihy to nejhorší. Většinu knihy se chová naprosto hloupě a nelogicky. Příběhová logika je vůbec celkově děravá jak cedník. Olsen si vybral slabší chvilku

petra5167
16.08.2020 4 z 5

Oproti předchozím knihám se mi tato hůře četla. Možná mě tolik nezaujalo téma. Nicméně stále se jedná o skvělou knihu.

Art82
27.07.2020 5 z 5

Další dobrá detektivka. A hlavně Asad to je záhada číslo jedna.

Ignis
20.07.2020 5 z 5

Měla jsem trochu pochyby, téma knížky mě trochu odrazovalo, ale bylo to skvělé. Marco byl sice trošku superman, ale ne tolik, aby to rušilo.

perpe2a
19.07.2020 4 z 5

Slabší díl oddělení Q. Musím říci, že na začátku mě děj nemohl vtáhnout, úplně mě to nebavilo, ale v půlce se to rozjelo a zase to byl můj oblíbený Adler Olsen. Takže 4 hvězdy a mohu doporučit.

Etule
01.07.2020 4 z 5

V tomhle díle se tým z Oddělení Q dostává poměrně do pozadí celé akce, ale musím konstatovat, že mě to překvapivě dost bavilo. Zajímal mě osud Marca, jestli se mu podaří vymanit ze života, který v podstatě ani nebyl jeho. Olsen zase dokázal, že prostě umí udržet pozornost čtenáře. :-)

Dani25
14.06.2020 5 z 5

Spočiatku som si myslela, že to bude oproti ostatným dielom Oddelenia Q pomerne nudné ale rozbehlo sa to a zase ma nesklamala. :)

kusma
07.06.2020 3 z 5

První dvě třetiny se mi kniha četla dobře. Pak jsem se ale zasekla. Bylo tam nějak málo vyšetřování, moc utíkání před pronásledovateli, kteří byli všude... Sedla by mi větší aktivita vyšetřovatelů. Ale od dalších dílů mě to určitě neodradilo.

ivanaci
02.06.2020 3 z 5

Tak dočteno, bylo boj. Několikrát jsem chtěla odložit. Knihu jsem četla pro čtenářskou výzvu a byla mi půjčena jako výborná. Nějak mi tam vadily některé věty, přišlo mi jako dost krkolomný překlad.