Marco

Marco https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207124/bmid_carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4 1763 364

Případy oddělení Q série

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Marco Effekten , 2012

Alex.rrr
30.12.2017 4 z 5

Přemýšlela jsem na 3 nebo 4 hvězdičkami. Příběh se mi celkově moc líbil. Byl to dobrý nápad a vykreslení je hodně realistické, ale přebývalo mi v knize tak cca 100 stran Marcova útěku. Čím víc aktivně utíkal, tím víc se to stávalo až nereálným, což byla škoda. Větší počet hvězd jsem dala za dobrý konec a za to, že policie nepřišla úplně na vše, jak jsme se v knize dočetli. Jinak je to klasika jako předchozí díly. Skvělý Carl a jeho prupovídky, Asad s velbloudy a prostě Rose. Určitě nevynechám další díl.

kajito
30.12.2017 5 z 5

Hodně dobře se četla, doporučuji.

harvan69
16.12.2017 5 z 5

Všechny knihy Adlera Olsena se mi líbí, nechybí při tom napětí ani humor a v této knize je toho napětí opravdu hodně.

Januli
09.12.2017 4 z 5

Za mě by kniha mohla mít klidně ó 100 stran méně. Ale četla se mi dobře.

trudoš
06.12.2017 4 z 5

Slabé, ale dobré. Slabé pro nesmyslnou délku téhle novodobé parafráze Olivera Twista a především pro nevyužité role oblíbených vyšetřovatelů. Ti zde slouží jen k uzavření samotného případu, jinak se románem plouží zleva doprava, aniž by do událostí nějak významně zasáhli. Navíc se mi způsob, jakým se Jussi Adler-Olsen nakonec vypořádal s dvojicí hlavních padouchů, zdál poněkud nešťastný.
Jinak ale tým Oddělení Q opět válí, s komisařem Carlem Mørckem na špici pelotonu. Já tohohle líného bručouna prostě můžu. V ději se povedeně mísí komika s tragédií, aniž by jedno rušilo druhé, přičemž tentokrát autor přidal na optimismu, takže důvodů ke chmurám mají hrdinové méně než obvykle. Je však otázkou, jak dlouho jim tohle ticho před bouří vydrží. Přiznat musím i čím dál lepší stylistiku, kdy už prakticky vymizely strojené dialogy, vytratila se stylizovaná póza a postavy se začaly chovat čím dál realističtěji (neberu ovšem v potaz Asada a Rose). A velbloudí průpovídky jsou jednoduše geniální.

katerina5544
05.12.2017 4 z 5

Tato byla slabsi. Nebavila me tolik jako ostatni dily. Tech honicek a schovavani tam bylo az moc.

Bohdana11
27.11.2017 4 z 5

Opravdu je tento díl slabší,ale přeci ho nevynecham!

Danago
23.11.2017 3 z 5

Opět se nejedná a o klasickou detektivku. Bohužel tentokrát mi příběh připadal trochu rozvláčný. Podle mě se až moc věnoval životu samotného Marca, i když to bylo zajímavé, bylo toho zbytečně moc. Taky finanční machinace a zpronevěry nejsou mé oblíbené téma. Vyšetřování hlavního případu se rozjíždí velmi pomalu. V knížce mi chybělo více napětí. Za mě je to zatím nejslabší knížka této série. Možná je to i tím, že jsem už oddělením Q docela přesycená.

mirka71
22.11.2017 5 z 5

Opět výborný příběh od výborného autora, nejedná se o klasickou detektivku, ale to vůbec nevadí, napětí dost, má to spád, žádné hluché místo. Těším se na Nesmírného.

tomvall
21.11.2017 5 z 5

Nebudu se opakovat a tak jen řeknu, já chci víc. Hned jdu na Nesmírného.

kkristynaa
20.11.2017 4 z 5

Kniha Marco pro mě nebyla tak překvapující jako ostatní autorovy knihy, člověk tušil jak kniha skončí, takže mi tam asi chyběl takový ten klasický šok, když člověk narazí na zvrat, ale i tak mě kniha bavila jako všechny, příběh byl moc hezký, bylo to zase něco jiného :) Těším se na další autorovo dílo.

pipa36
17.11.2017 5 z 5

Nevím proč, ale tahle kniha na mě zapůsobila nejvíc z celé série. Kdyby to šlo, dám 6 hvězd...

momo01
22.10.2017 2 z 5

Od začátku je jasné, kdo je dobrý a kdo zlý a v průběhu knihy překvapení vlastně žádné. Ještěže má Asad v zásobě tolik přirovnání s velbloudy.

Booky84
12.10.2017 4 z 5

Pro mne je tahle kniha zatím nejslabší z dosavadních knih série, vůbec jsem se nemohla do děje začíst, ale i přesto jsem ji dočetla, protože jsem prostě chtěla vědět, jak to dopadne a nakonec opět dobrý.

DavidKeller
11.10.2017 5 z 5

Nejlepší díl od Autora a to že jsem zatím četl a i viděl "všechny" :) opravdu dějově napinave do posledniho kusu :)

Darf...
09.10.2017 5 z 5

Další perfektní knížka od tohoto autora. Je skvělé, jak s každou knihou malinko poodkrývá okolnosti kolem asistenta Asada a dalších postav. Těším se na další knihy.

davaprd
07.10.2017 5 z 5

super knížka, hltal jsem ji od A od Z

Evina74
05.10.2017 5 z 5

Další skvěle napsaná detektivka.

ElGreco
01.10.2017

Pátým dílem se loučím a přestávám sledovat tvorbu tohoto Dána. Jsem unaven z mezietnického špičkování s Asadem, podivínsky podivnou Rose a Carlem, který mrví, na co přijde, aby na závěr opět slavil triumf.

LadyAnn
29.09.2017 3 z 5

Bohužel, tentokrát mě Adler-Olsen zklamal. Velice průměrná detektivka, které by slušelo o takových 200 stran méně - nudila jsem se a málem nedočetla i přesto, že Asad, Rose a Carl mají pořád jiskru. Ale zápletka nic moc a hlavní hrdina musí být synem Chucka Norrise, protože z čeho všeho vyvázne je k neuvěření. Doufám, že další díl bude lepší.