Chlorid sodný

Chlorid sodný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487634/bmid_chlorid-sodny-UVF-487634.jpeg 4 682 154

Případy oddělení Q série

< 9. díl

Carl Mørck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Mørckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Natrium chlorid , 2021

sgjoli
12.03.2023 4 z 5

Ačkoliv nehodnotím plným počtem hvězd, byla tohle zase dost slušná jízda, kterou jsem si vskutku užila. Nevím, jak to autor dělá, ale tu laťku si prostě umí udržet dost vysoko. Aspoň pro mne.
Co se mi líbilo, bylo to, jak tu Adler-Olsen uměl zahrnout dobové problémy, které určitě i v reálné policejní práci také ovlivňovaly - tím byl všudypřítomný covid-19 a všelijaká nařízení, omezení, výpadky pracovních sil, atd. Komplikace se v knize nevyhnuly ani našim vyšetřovatelům. Vzhledem k tomu, že se děj této knihy odehrává koncem roku 2020, působí to díky těmto neblahým reáliím o dost realističtěji.
Případ sám o sobě je opět dost zamotaný, proplétají se tu různé dějové linky, které se opět spojují, jak lze od začátku předpokládat. Opět jsem neměla pocit, že by tu byla nějaké pomalá, hluchá místa. Zároveň se tu do toho vkrádá Carlova minulost, která Carla dohání a dává mu s prominutím dost na p*del. Už jen proto moc moc doufám, že autor někdy brzy vydá další díl, ať víme, co bude dál. Mám nervy jako špagáty.
Opět jsem poslouchala jako audioknihu v podání skvělého Igora Bareše. Doufám, že když by autor vydal další knihu a ta vyšla i v českém překladu, dočkáme se opět audioknihy a toho stejného interpreta - nějak si tuhle sérii už neumím představit s někým jiným.

ciaram
11.03.2023 5 z 5

Opět skvělý příběh. Líbilo se mi, jak si Gordon uvědomil, že zvládne víc, než si myslel sám a asi než si mysleli i ostatní. Asad má své problémy s rodinou a dotíráním cizinecké policie, Carla čeká jeho vlastní těžký boj se svou minulostí a šéf Jacobsen? Ten mě totálně zklamal :(, člověk by chtěl věřit, že své lidi zná a věří jim. Případ samotný byl zajímavý, arogance vraha(ů) vs. trpělivost vyšetřovatelů. Na mě bylo stránek tak akorát. Až na ten obří otevřený konec. Tak teď už jen zbývá čekat na další díl.
P.S. Asad v tomto díle stále perlil :), škoda, že jsem to poslouchala (i když opět skvělé podání Igora Bareše), v knižní podobě bych si do knihy dala lepítka

Pavlína2019
10.03.2023 4 z 5

Dobře napsaná kniha, jako všechny od autora, kterého mám i s jeho partou ráda.

Trošku bych jen ubrala stran, musela jsem se soustředit víc než jindy, ale jsem zvědavá na další díl....

jiri9568
09.03.2023 5 z 5

Super opet skvele cteni z oddeleni Q. Doporucuji

mnohoknih
07.03.2023 5 z 5

Jak řekl Asad:"zpátky na velblouda!" A přesně takový příběh byl. Stejně napínavý jako vždycky, stejně vtipný jako vždycky, stejně dobře vykreslené postavy a i osobní vyšetřovatelova linka nás nenechá chladnými. A na konci si jako vždy řekneme: "kdy bude další díl?"

Etule
04.03.2023 4 z 5

Mám tuhle partu prostě ráda. Carl se trošku dostal do s*aček, Asad je pořád stejné zlatíčko, Rose mi leze pořád stejně na nervy :D a ke Gordonovi jsem si zatím ještě nestihla utvořit vztah, ale celkem mi přijde, že zapadl. :-) Případ byl zajímavý, celkem se mi zamlouval nápad s datumy. Konec otevřený, za což bych autora zakousla, ale aspoň se s nimi ještě nemusíme loučit. Nezbývá než Carlovi držet pěsti, líbilo se mi jak se zachovala Mona.

Januli
01.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Knihu byl zkrátila o několik desítek stran, za mě trošku zdlouhavé, nic však mi nebránilo knihu číst dál a dál a závěr? Je sice otevřený a to je jen plus... Těšíme se na další díl a jak si Carl povede.

Dixinka
26.02.2023 5 z 5

Celý případ měmoc bavil. Otevřený konec slibuje další pokračování. Těším se.

SadUnicorn
18.02.2023 4 z 5

Přišlo mi to jako Selfies tentokrát jen více pachatelů uspořádaných do víceméně sekty, kteří to dělají už dlouho. Bylo to zábavné, ale v sérii jsou lepší díly. Líbilo se mi zařazení doby covidu do knihy, protože se autor drží aktuálního dění a to mi přijde v pořádku. A poslední člen oddělení Q, kterého ještě neunesli pachatelé, už si to může odškrtnout z wishlistu. V tomhle mi přijdou ty konce takové repetitivní, nic nového pod sluncem. A tady to celé bylo takové nepravděpodobné. Otevřený konec mě taky nepotěšil už proto, že na další knihu se bude muset čekat. Mám z toho celkově smíšené pocity.

šipek
15.02.2023 4 z 5

Tak již máme covid i v knihách. Musíme si na něj zvyknout již všude, prostě to patři k dnešnímu světu. Na knihy tohoto autora se vždy moc těším a moc si je užívám. Zde mě trošku zklamalo téma knihy, zdálo se mi takové dost nepravděpodobné. Na můj vkus jsem se dost brzo dozvěděl pachatele. No a otevřený konec co k tomu říct jen to, aby by již další díl na pultech knihkupectví.

Kaja1
14.02.2023 3 z 5

Tak nějak tomu něco chybělo a k tomu ten otevřený konec. Může být vyšetřovatel tak naivní jako Carl ? Jak chce dokázat svou nevinu, na to si asi budeme nějakou dobu počkat.

Adelajda_4
07.02.2023 3 z 5

V pořadí deváté setkání s oddělením Q a ačkoli tuto sérii mám opravdu ráda, musím přiznat, že tady jsem byla trochu zklamaná a místy jsem se do čtení musela nutit, nebavilo mě to.
Každopádně, doba, v níž se příběh odehrává, je pro nás víc než aktuální, jedná se o covidový rok 2020, v němž je naše trio nuceno vyšetřovat případ, který otevřou jen náhodou, protože zdánlivě zde vůbec o vraždu nešlo, jak ho ale začnou rozplétat, objeví vazby na další případy a rázem se jim objevuje opravdu velký problém, protože zjistí, že vrah je stále činný. Na pozadí této dějové linky se odehrávají ještě další, Asadovy problémy s imigrací, nebo Carlova zápletka s případem nastřelovací pistole... Téma mi přišlo jaksi vyčpělé, nic nového pod sluncem, musím se ale přiznat, že jsem asi divná, ale místy jsem hlavnímu záporákovi přála.
Kniha mě tedy příliš nezaujala a jsem zvědavá, zda až vyjde nový díl, dám oddělení Q ještě šanci.

jitka7326
06.02.2023 3 z 5

Trochu slabší díl s otevřeným koncem.

petrzel
05.02.2023 5 z 5

Trochu slabší než ostatní,ale jinak dobrý.

sabina3898
05.02.2023 4 z 5

Oddělení Q jsou moji oblíbenci, mám ráda všechny a baví mě jak fungující tým to je. Příběh byl zajímavý, skvěle se četl, jen ten případ samotný už nebyl úplně k uvěření. Ake vlastně to až tak nevadilo. Dostala jsem skvěle vygradovaný příběh s mými oblíbenými postavami a já byla spokojená.

Danago
05.02.2023 5 z 5

Za mě velká spokojenost. Opravdu kvalitně návrat k prvním třem dílům. Napínavé, zajímavý případ i když malinko méně vtipné, ale to zase tak nevadilo. Zápletka je dokonale promyšlená i motiv pachatele, i když modus operandy : vykonávám rozsudky a vlastní spravedlnost, je mnohokrát zpracován, tak tady toto téma bylo hodně zajímavě uchopeno. Sériový vrah, který už toto provádí hodně dlouho.
Návrat k tématu nastřelovací pistole už jsem ani nečekala. Jsem moc ráda, že i když jsem četla první díly velmi daleko bez problémů jsem vplula do děje . A ano samozřejmě teď budeme netrpělivě čekat na další díl.

playada
24.01.2023 2 z 5

Nuda. Nic nápaditého. Stokrát omylane modus operandi. " Jsem prodloužená ruka boží a vykonávám rozsudky ". Snad trošku zajímavá vedlejší dějová linka, totiž Karl a údajné držení drog...

IVANA0123
18.01.2023 5 z 5

Vzhledem k některým komentářům jsem se trochu bála, že to tentokrát nebude tak dobré. Ale bylo, bylo to opět skvělé. Sestava z Q nezklamala a její mravenčí práce slavila úspěch, ale... Teď po dočtení vím, že další díl budu vyhlížet opravdu netrpělivě, protože... Tak strašně bych chtěla mít to pokračování hned. :(
Jediné co mi trochu dělalo potíže u tohoto dílu, bylo to množství postav a jmen, ale postupně jsem se zorientovala a v nejhorším zalistovala pár stran zpět. Jinak bych nekritizovala nic, námět super, nasazení stoprocentní a klasicky neuvěřitelné napětí. Mě autor tedy rozhodně nezklamal. 5*
(1/23)

yellow
17.01.2023 4 z 5

Oddělení Q už není tím, čím bývalo. Příběh byl sice zajímavý a mělo to spád, ale něco tomu chybělo. Nebo možná přebývalo. A za ten cliffhanger by autora patřilo kopnout do zadku.

Kubajzz
16.01.2023 5 z 5

Opět poslechnuto jako audiokniha, četl Igor Bureš. Zajímavý námět, mělo to děj i spád a otevřený konec jasně dává znát, že se můžeme těšit na další díl :-) Jsem zvědavý, co vyplave z Carlovo minulosti. Rozhodně doporučuji