Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60018/bmid_tanecnik-KK4-60018.jpg 4 1726 273

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

hana.hanigerova
01.01.2017 5 z 5

A zase mě dostal! :-) Kniha se necelých 300 stran vlekla a měla jsem z ní rozporuplné pocity, ale přesto jsem musela pořád číst dál. 4* měla jisté. Po náhlém zvratu a akci na posledních 40 stranách má i hvězdičku pátou a všem knihu vřele doporučuji! A to nejsem žádný mega fanda detektivek, toto je všehovšudy asi čtvrtá detektivka, kterou jsem přečetla :-) Deaver prostě umí!

Jankulik
31.12.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi pěkně četla :-). Napínavá a ten zvrat na konci knihy byl fajn. Boj mezi Lincolnem Rhymem a Tanečníkem byl pěkně napsaný. Zajímavá kniha :-) Doporučuji.

ZuK1
10.12.2016 5 z 5

Moje první knížka od Jeffery Deavera, mimo Sběratele kostí, kterého jsem kdysi dávno viděla v televizi. Musím říct, že se mi Tanečník opravdu líbil. Byl napínavý, dobře se četl a závěr jsem vůbec nečekala. Už se těším na další knihy.

jana1976
28.11.2016 5 z 5

Četla jsem se zatajeným dechem. Pro mě je to bomba čtení.

frkotik
24.11.2016 5 z 5

Parádička, po nemastných neslaných Sběratelech kostí, které jsem viděl v kině / televizi a teď i četl, mi tohle přišlo jako naprostá bomba... Ten konec teda byl! Lahůdka a hned skáču rovnýma nohama do dalšího Lincolna Červa :) Celkem mě překvapuje, že tohle ještě nikdo nezfilmoval nebo se pletu?

Schamila
19.11.2016 4 z 5

Bezva příběh - jedinečné střídání situací, téměř 3/4 knihy vše jasné a pak najednou bum, autor nám přiblížil - co znamená létat, další zajímavý postřeh z knih tohoto autora, vřele doporučuji.

Nuny
31.10.2016 5 z 5

Já opět smekám. Nechápu, že jsem s tím tak dlouho otálela. Něco tak důmyslně promyšleného jsem dlouho nečetla. Perfektní do posledního detailu.
Nejvíce mě dostal se svou znalostí letových údajů a strojů samotných.
Psát takovéhle detektivky musí být dobrodružství samo o sobě.

DatabazeKnih100
04.10.2016 4 z 5

Za mě tedy o něco slabší než první díl. Ale na druhou stranu o trochu reálnější. Lincoln Rhyme na mě tentokrát nepůsobil jako člověk s nadpřirozenými schopnostmi v komnatě nejvyšší potřeby, což oceňuji. Celkově to však nebyla ani zdaleka taková bomba jako Sběratel kostí. Uvidíme, co autor předvede v dalším díle..

Mikako
03.10.2016 5 z 5

Výborná kniha, musím říct, že jsem si Rhyma vážně zamilovala!
I když se snažím, opravdu nemůžu vymyslet nic, kvůli čemu bych neměla dát opět plný počet hvězd :-)
Prostě dokonale vymyšlené a napsané a nakonec vše skvěle zapadne jako dílky puzzle :-)

ivoiro
18.09.2016 5 z 5

Těžko něco dodávat - naprosto perfektní.

haWranka
05.09.2016 4 z 5

Slabší než první díl, ale na druhou stranu, závěr všechno bohatě vynahradí. No, kdo to prokouknul? Já tedy ne!

arthera
22.08.2016 3 z 5

Tenhle Deaver byl jako slabý čajíček...takový odvárek, když kuchařka zapomene sesbírat pěnu a ten se zakalí. Já chápu, že ne všechny baví v knize číst poetické popisky o západech slunce, včeličkách a vůni lesa...ale mě to trvalo, než jsem se prokousala "vycpávkami" o letadlech...vzlety, vztlaky, modely a já nevím co ještě. Vedlejší postavy byly napsané jak horkým perem. Kdo "sbírá" Deavery, je to nutnost číst, kdo by chtěl "dobrou detektivku" tak ať si najde něco lepšího...

jefff
14.08.2016 4 z 5

Skvěle napsané. Deaver umí a zná, to je vidět a díky tomu je příběh o hodně realističtější než u jiných amerických autorů. Pravda, trvalo mi než jsem se začetl, neboť zabiják mě až tak neoslovil, ale v pozdější fázi jsem se od knihu už odlepit prakticky nemohl. Silný nadprůměr.

dominika2585
07.08.2016 4 z 5

Opět skvěle promyšlený příběh, s geniálním rozuzlením. Jak už tu bylo řečeno, některé pasáže pro mě byly také méně čtivé, především ty popisové části o technice letadla, ale to ovšem Deaver vynahradil spoustou zvratů. Konec mě natolik ohromil, že jsem až zírala s otevřenou pusou.

wendulka321
01.08.2016 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout opět úžasný příběh.

Aymira
09.06.2016 5 z 5

Ne tolik temné jako Sběratel kostí, přesto stále stejně kvalitní. Přiznávám, že jsem se dokonale zamotala u toho obratu na konci knihy a posledních asi 30 stran jsem se musela pořádně soustředit, abych pochopila logiku toho, jak vše vlastně bylo. Jak tady již někdo napsal, některé pasáže nebyly tolik čtivé z důvodu přílišného popisu technických záležitostí, ale to je jen můj osobní problém. Pro někoho, kdo se zajímá o letectví a ví mnohé o technice, to může být naopak velmi vzrušující a poučné čtení.

Selinute
14.05.2016 5 z 5

Můj komentář, který je v pořadí stým k této knize, svědčí o velké oblibě autorových knih. Proto není snadné napsat nějaký superlativ, který tu ještě nebyl použit. Snad jenom, že to byla opět skvělá jízda... A závěr je pecka, která Vám vyrazí dech. Dokonale napínavá, příjemně vzrušující, no prostě jedna z nejlepších Deaverových knih!

Lu89
08.05.2016 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha, oproti Sběrateli trošičku horší, ale i tak velmi čtivá. Nejvíce mě ale dostal závěr, který byl naprosto dokonalý.

zpevSusannah
24.04.2016 5 z 5

Naprosto dokonalé!
Nevím, jak to Deaver udělal, ale po přečtení posledního slova knihy mi hned začal Tanečník chybět - jeho lstivost a genialita. Až mě mrzí, že skoro vždycky "thrilleroví padouši" musí udělat nějakou chybu, kratičký přešlap a nepozornost, která naruší preciznost jejich činů a zavede je do rukou spravedlnosti. Většinou spravedlnosti jménem Smrt...
A Lincoln? Po druhé jsem se přesvědčila, že Lincoln je prostě perfektní kriminalista s neomezenou inteligencí.Takový lehký konkurent Harryho Holea :-).
Jsem zvědavá, co ještě předvede dále, a zda opět budu v takové euforii, jako jsem teď :-).

Plútarchos
10.04.2016 4 z 5

Je to souboj dvou geniálních mozků - Lincolna Rhymeho na straně dobra a Tanečníka na straně zla. Lest střídá lest a proti-lest střídá proti-lest. Napínavé a plné zvratů jako dobrá šachová partie. Je to fakt návykové čtení pro ty, kdo máte rádi policejní pátrání po najatém zabijákovi, přestřelky, vcítění se do mysli obou hlavních postav, překvapivé zvraty... a pilotování letadel. Jo, a jsou tam všude samí červi!