Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60018/bmid_tanecnik-KK4-60018.jpg 4 1726 273

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

DuSiČíst
20.01.2021 5 z 5

Aneb Lincoln Rhyme vrací úder. Deaver opět nezklamal, "rajmovky" mají vždycky náboj, sympatickou partu vyšetřovatelů a kupu zajímavých informací k tomu.

petulik330
17.01.2021 5 z 5

Další případ geniálního detektiva Lincolna a krásné Amelie.
Jak je u pana Deaver a zvykem příběh byl komplikovaný a zamotaný od samého začátku. Tentokrát to bylo i trochu osobní, protože Lincoln se s tanečník již jednou setkal a toto setkání nedopadlo dobře pro jednoho s jeho lidí.
Měla jsem pocit, že jsem v samém dějí knihy a můžu děj sledoval jako v televizi. Tak byla kniha dobře napsaná podle mého názoru.
Jak je zvykem byl pachatel velmi překvapivý a rozhodně jsem to nečekala. Můžu doporučit.

Metla
13.01.2021 4 z 5

Další případ ochrnutého kriminalisty Lincolna Rhymea se od předchozí knihy liší; předtím čtenář většinu stránek přemýšlel, kdo je pachatelem hrůzných vražd. Tentokrát autor zdánlivě hraje s odhalenými kartami: tady máte vyšetřovatele, tady nájemného vraha a jeho cíle. Pan Deaver ovšem umí zdatně blafovat a musím přiznat, že jsem se nechala tahat za fusekli, dokud neráčil ukázat barvu. A to je dobře, ráda se nechám překvapit… tedy za předpokladu funkční logiky dějového zvratu. „Tanečník“ mě přiměl malinko přivřít oči, ovšem celou dobu jsem byla napnutá jak guma uličníkova praku a dobře jsem se bavila.
Lincoln je pořád svérázný bručoun s bystrým intelektem, Amélii jsem ještě nedokázala přijít na chuť. Proč mě ženské hrdinky tak často štvou? Asi otázka pro psychologa. Nicméně Sachsové v tomto díle konkurovala kurážná pilotka a s tou jsem problém neměla, i když šlo o poněkud komplikovanější charakter s pár ne zcela sympatickými rysy.
K páté hvězdě chyběl pověstný (forenzně náležitě prověřený) chloupek. 80-85%

ilčidlo
12.01.2021 4 z 5

Napínavá a čtivá detektivka

Ira13
04.01.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Chvilkama mě tedy nudil Steven, tam by to šlo zkrátit, ale jinak napínavé až do konce

Ava365
13.12.2020 5 z 5

Klasický Deaver. Souboj dvou geniálních mozků. Od začátku víte, že je to celé v podstatě nereálné, ale vůbec to nevadí, děj vás vtáhne a hned tak nepustí. Koneckonců detektivky jsou určeny k napínavé zábavě, ne? :)

zdravíčko123
18.11.2020 5 z 5

dokonalost !!!!!!

Bája89
18.10.2020 3 z 5

Závěr příběhu byl jeden velký a nečekaný zvrat. To se autorovi nedá upřít, ale ruku na srdce, to jsem vážně jediná, komu přišlo, že se ten děj děsně vlekl? Tanečníka jsem si dala jako audioknihu v podání Jana Vondráčka (přiznám se, že on byl hlavní motivací Tanečníka doposlouchat), ale kdyby se mi dostal do ruky jako kniha, asi bych ho brzy odložila. Ale zase ať nejsem škarohlíd, přesto mě to tak nějak bavilo a teď mám rozposlouchané Prázdné křeslo. Lincoln si mě získal a jako audio k úklidu, vaření nebo háčkování je k nezaplacení.

Merlinit
12.10.2020 5 z 5

Promyšlené, zábavné, strhující. Deaver v nejlepší formě.

Anette99
09.10.2020 5 z 5

Zase skvěle. Tady mě bavilo, že nestáli proti nějakému šílenci, co kosí lidi hlava nehlava, ale proti profesionálnímu zabijákovi, který "pouze" dělá své "zakázky". Opět napínavé od začátku (přečteno za dva dny). Ale to odhalení, kdo co a jak mě docela zaskočilo. Jinak Amélii a Lincolnovi fandim :)

sgjoli
04.10.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy vůbec nedokázala začíst, trápila jsem se. Jako by to bylo na mne příliš kostrbaté nebo co. Ale pak se to po nějakých 60-70 stranách konečně rozjelo a já zbytkem knihy celkem prosvištěla. A ten konec mi ty počáteční potíže vskutku vynahradil, protože tam bylo takových zvratů, že jsem jen zírala s vyvalenýma očima. Deaver mne očividně už zase převezl!
Pro mne tato série zatím hodně stojí na hlavních postavách. Rhyme je i přes svou morousovitou povahu naprosto uhrančivej chlap - jako postava mne děsně baví. A baví mne i to jiskření mezi ním a Amélií. Spojení drsného vyšetřovatele a okouzlující kolegyně, která mu pomáhá, je možná klišoidním motivem, který se v detektivkách/thrillerech objevuje často, ale zrovna tady se mi to dost líbí.
Pravda, první díl série Sběratel kostí se mi líbil o trochu více, proto dneska ubírám jednu hvězdu, ale i tak byl Tanečník hodně svižným čtením, které jsem si nakonec užila.

WowKokinko
01.10.2020 4 z 5

Asi budu mít dalšího oblíbeného autora nebo co :D super čtení a vývoj hlavních vyšetřovatelů jen podporuji :)

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Skvělé čtení :-)

smajiska
03.08.2020 5 z 5

Tak toto bylo vážně skvělé. Absolutně jsem nečekala, že se příběh vyvine zrovna takhle. I když na jednoho z dopadených jsem měla trošku pifku hned od začátku :D Konec je opravdu překvapující a celé rozuzlení víc než složité, ale vlastně mě to celé bavilo od prvního do posledního písmenka. A už mám zálusk na díl další ;)

patricia8137
24.07.2020 5 z 5

Ďalšie skvelé pokračovanie príbehu detektíva Rhyma a policajtky Sachovej. Tentokrát prenasledujú nájemného vraha - Tanečník. Ťažko povedať, či je lepšia kniha Sběratel kostí alebo Tanečník, v každom prípade je to opäť skvelá kniha. Vynikajúca detektívka, ktorá vás celú dobu drží v napätí ako to vlastne dopadne a nakoniec vás zaručene prekvapí.

vera4669
15.06.2020 5 z 5

Rhyme a Sachsová mě baví, další skvělé čtení a konec, který jsem nečekala, o něco slabší než Sběratel kostí, ale jen o chloupek :-) tak jdu zvědavě na další kousek

chamyl
11.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Název jedné z kapitol - Opičárna - by byl pro celou knihu vhodnější.
Asi jsem už zmlsaný a tak se mi - na rozdíl od prvního příběhu Lincolna Rhyma - na hru s přechytralým paraplegikem, který vše odhalí ve svém pokoji z fotek či po telefonu nebo prostě jen tak, přistupovalo nějak obtížněji.
Opět se dostáváme do policejního prostředí, kde víceméně neplatí žádná pravidla či předpisy (natož služební hierarchie) a to ani pro zásahovou jednotku, zajišťování stop, převoz obětí či ochranu svědků, a kde o všem rozhoduje na místě činu nepřítomný civil.
K tomu všemu chování hlavní ohrožené, vcelku nesympatické, Percey Clayové postrádalo jakoukoliv uvěřitelnost, která se přenesla i na bezpečnostní složky, takže jsem si poměrně záhy začal přát, aby již byla konečně odstraněna a příběh se mohl odvíjet v reálnější rovině. Na druhou stranu chápu, že pokud by se americká policie a FBI chovaly standardně, tak by vlastně nebylo o čem psát, protože by korunní svědky umístily do prakticky nedobytného prostředí a nevozily je po New Yorku sem a tam, navíc s řadou zastávek podle ujetých požadavků paní Clayeové. Nakonec i sám autor se občas ztrácel ve vlastní logice potřebné účelovosti, a tak je Percey jednou vystrašená hysterka, která se jako každý civilní občan během ohrožení chová zcela nepředvídatelně a nesmyslně, a za chvíli je to zkušená pilotka s armádním výcvikem schopná vyřídit i některé své mužské kolegy.
Nicméně pokud tedy takto skutečně v USA ochrana svědků funguje, tak se divím, že tam je ještě někdo něco vůbec ochoten nahlásit.
Takže pro mne zklamání plné překombinovaných nesmyslů, neuvěřitelných chování či postupů a nakonec i pro zvýšení napětí "v pravou chvíli nefungující" techniky. "Překvapivý" konec to v mých očích už bohužel nijak nezachránil.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Autorova klasická krasojízda.

Vilma232
05.04.2020 5 z 5

Naposloucháno. Velké nadšení nejen z příběhu, ale tentokrát i z podání pana Vondráčka. První díl série znám z filmu a do dalších se časem určitě pustím taky. Excelentní mozek Lincolna Rhyma a jeho statečná kolegyně Amélie proti nebezpečnému zabijákovi. Mají na to 45 hodin.

Arlienen
06.03.2020 5 z 5

Další dech beroucí mistrovské dílo. Bravo, pane Deavere.