Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60018/bmid_tanecnik-KK4-60018.jpg 4 1725 273

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

tulip131
18.02.2020 3 z 5

Od začátku napětí, akce a smrt. Zhruba ve 3/4 knihy jsem si říkala, že už není co by ještě autor mohl říct, že je to jasné, ale ejhle, zvrat a další napětí. Kniha čtivá a dvojice Lincolna a Amélie nezklamal, dokonce se Amélie odvážila zaútočit na city.

pedobro
11.01.2020 5 z 5

Moje druhé setkání s mistrem Deaverem. Sběratelem kostí to začalo, Tanečníkem pokračovalo a těšením se na všechny knihy s Lincolnem Rhymem to rozhodně nekončí. Deaveruv styl mi neskutečně sednul...

BlackBlade
10.01.2020 5 z 5

Vynikající J. Deaver a jeho (moje oblíbené) duo Rhyme & Sachsová v nejlepší formě.
Závěrečný zvrat byl překvapivý, ale to je Deaver a divil bych se, kdyby to v knize nebylo.
Tanečník u mne vytancoval jednoznačně 5 hvězdiček.

ninano
23.12.2019 5 z 5

Všechny Deaverovy thrillery jsou výborné, ani Tanečník nezklamal. Jenom by si Sachsová nemusela pořád škrábat tu hlavu :)

kklepkaa
12.12.2019 4 z 5

No když pominu, že mrzáka v civilu poslouchá i FBI, tak zase to bylo skvělý. Mírně pokulhává za prvním dílem, ale i tak si čtení užijete.

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

ladyKristyn
18.09.2019 5 z 5

Druhý díl byl opět dobře napsaný a pořád jsem si připomínala herce z filmu, škoda že to nenafilmovali jako pokračování.

Rade
18.09.2019 5 z 5

Můj druhý Lincoln Rhyme.
Nejdřív jsem chtěla dát čtyři plus, ale co! Lincoln Rhyme si tady maximum prostě zaslouží. Plus za tohohle zvláštního nehybného a přesto tak akčního detektiva, plus za skvěle propracovaný příběh. Dokonce ani nepřemýšlím, zda to nebylo trošku vykonstruované, trošku nepravděpodobné, protože mě to vlastně nijak nerušilo a všechno dohromady - Rhyme, Sachsová, Percey, Tanečník a napínavá hra na honěnou - hodně dobře fungovalo. A dokonce mi (pro mě kupodivu) vlastně ani nevadilo to malé romantično a jiskření mezi hlavními hrdiny.

DericCaster
16.09.2019

Druhý díl série je opět velmi kvalitní knížka, která člověka prostě pohltí a nepustí. U Deavera se mi moc líbí, že když už si člověk myslí, že něco ví, autor ho vyvevde z omylu.

Marketa1994
14.09.2019 5 z 5

Druhá kniha S Rhymem a opět skvělá. Našla jsem v ní vše, co se od skvěle detektivky má očekávat. Akci, napětí, že vše má nějaký háček.. a nejlepší na tom je, že vás to dokonale navnadí na další díl s Rhymem a Sachsovou.

Drahuš
09.09.2019 3 z 5

Určitě horší, než Sběratel kostí, ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Druhá polovina knihy čtivější, závěr zajímavý.

Dizzy3
20.08.2019 4 z 5

O něco slabší než Sběratel kostí a Prázdné křeslo, především mi vadily na můj vkus příliš dlouhé pasáže ohledně letadel, letadlového provozu, jeho řízení atd. Pro mne byly tyto pasáže bohužel absolutně nezáživné, a vlastně jsem je četla duchem nepřítomna. Trochu mne překvapilo i dopadení pachatele, které vlastně ani nevím jak se stalo..

kokosek
09.08.2019 4 z 5

Začínám s Deaverem a tohle tedy nebylo špatný. Tuším, že překvapivé zvraty budou na denním pořádku a stejně tak sarkasmus hlavního hrdiny bude gradovat.

Layyen
03.08.2019 5 z 5

začlo to jednou knihou od Deavera, a teď jedu jednu za druhou :) Tanečník je ve stylu ostatních jeho detektivek, všechno ke konci vypadá jako vyřešené a přitom znovu přijde zvrat a všechno bude jinak :)

jankaander
03.08.2019 5 z 5

Další super kniha, pokračují na dalsi

Sůvička4
04.07.2019 5 z 5

Opět jedinečný pohled na uvažování psychopatů. Velmi napínavé, nemohla jsem se odtrhnout (až na některé pasáže o letadlech a létání)

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Druhý díl byl opět chytlavý jako u prvního, plno zvratů a vyšetřování týmu Rhyma a vůbec mě to nezklamalo. Tady se v příběhu rozvíjí boj kdo s koho. Zda Rhyme dostane Tanečníka, nebo naopak.

Kortez
14.05.2019 4 z 5

Lincoln Rhyme mě zaujal v prvním díle, dal jsem šanci i dalšímu dílu. Pohodové čtení, někdy ne až tak napínavé jak bych čekal, no stále lepší detektivka. Rozhodně půjdu i do dalších dílů.

Shardlake
13.05.2019 5 z 5

Úžasný příběh, čtivý a kdo je zlosyn jsem odhalila až asi 5 hodin před uplynutím časomíry pro vyřešení případu.

MirkaProk
05.05.2019 2 z 5

Tak tahle kniha mne moc nebavila. Pro mne strašně zdlouhavé a vůbec mě nebavilo neustále povídání o letadlech a bombách. Posledních 40 stran pecka. Konec překvapivý.