Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283930/mid_tanecnik-m9X-283930.jpg 4 1725 273

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

mataj
23.01.2023 5 z 5

Vynikající, napínavé do poslední chvíle a plné nečekaných zvratů. Tanečník je velice inteligentní nájemný vrah, lstivý protivník bez jakýchkoliv skrupulí, který má na svědomí již hodně obětí. Lincoln s ním zkřížil svůj důvtip již dříve, ale bez úspěchu. Nyní se ho snaží dopadnout a ochránit jeho příští cíle spolu s Amélii, ale vůbec to nemají lehké.

MartinProtschke
11.01.2023 5 z 5

Deaver opravdu umí a Tanečník je možná ještě lepší, než Sběratel kostí.

Lálin59
06.01.2023 5 z 5

Opět Čtenářská výzva a opět super.
Napínavé, rychlý spád. Nemohl jsem se od toho utrhnout.
A nejvíc mě dostalo nečekané vyústění zápletky, které svědčí o autorově citu pro zápletku a stavbu děje.
Už se chystám na další části série, ale i na další Deaverovu tvorbu.

Olous1
03.12.2022 5 z 5

Poslední kniha co mi scházela do čtenářské výzvy. Jako vždy na poslední chvíli,ale stálo to za to. Autor nezklamal, právem patří mezi mé oblíbené autory. Skvělé počteníčko, já jsem si to užila, dobře propracovaný děj, kniha vás chytne a nepustí.100%.

evelýny
21.11.2022 4 z 5

,,Bůh nedává žádnou jistotu. Někdy se musíte spolehnout na náhodu."

Další detektivní příběh z fantazie právníka, možná letce, určitě pyrotechnika.
Velmi popisné, vědecky složité, forenzně detailní, kriminalisticky fantaskní, bombově aerodynamické, kvadruplegicky paralyzující, v samém konci překvapivě šokující, přesto sentimentální. Napínavé, však občas zmatené.

,,Červi se rozlézali, červi ho požírali, červi se rojili."
Kde se vzal, tu se vzal - do mé amygdaly přitančil sériový vrah s přezdívkou Tanečník.

Audiokniha: Jan Vondráček čte sólově, hlasově proměnlivě

gambinka87
25.08.2022 5 z 5

Skvela kniha i pribeh se zajímavým rozuzlením, které stejně vyvolava otazky. "Přečteno" jako audiokniha :)

Siwan
25.08.2022 5 z 5

Velmi kvalitní pokračování příběhu s detektivem a jeho "pravou rukou". Příběh opět na jedničku, místy fakt napínavý jak gaťky. Teď si dám od Deavera pauzu, ale mám v úmyslu přečíst postupně všechny Rhymy.

Dédečko75
13.08.2022 5 z 5

Skoro jsem u toho ani nedýchal.

Ladys
24.07.2022 5 z 5

Někdo tu psal, že pomalý začátek.
Nesouhlasím.
Kniha má spád od první stránky a ten nabírá na tempu, že knihu prostě nechcete odložit.
Akce střídá napětí, napětí akci.
Hra na kočku a myš se přiostřuje, jen nevíte, kdo je myš a kdo kočka.
Tanečník je inteligentní a neuvěřitelně taktizující soupeř.
Nakoukneme také pod pokličku americké policii a naťukne se tu i něco málo ze "vztahu" mezi Sachsovou a Rhymesem.
Za mě super čtení a musím dát pět.
Jen si myslím, že ve skutečnosti policejní práce a dodržování předpisů a hierarchie v USA vypadá jinak.
Ale kdo přistoupí na autorovu hru, ten si knihu užije.

RoBertino27
12.06.2022 4 z 5

Historicky moje druhá "deaverovka" mě definitivně přesvědčila, že tento pán bude mít v mé knihovně stálé místo. Rozvíjející se vztah hlavních postav i zvláštní pojetí - čte se to samo a kniha byla pozváním na další setkání s Lincolnem.

Booky84
12.06.2022 5 z 5

Úžasná knižní jízda od začátku až do konce. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a závěr opět parádní - spadla mi brada, jak to měl autor vymyšlené.

Timkim
10.06.2022 5 z 5

Mám pocit, že jsem objevil další výbornou sérii. Ač jsem si celou dobu myslel, že vím kdo, co a jak, na konci se mi celý úsudek zbortil. Perfektní. Jediné co mi opět malinko vadilo, byl pan dokonalý a Amélie, která začíná pomalu chytat jeho manýry. Pokud by to takto pokračovalo, v poslední knize by to byl páreček nafoukanych, arogantních vyšetřovatelů. Doufám že se pletu. A pokračujeme dál.

Bedřich63
06.06.2022 4 z 5

Kniha je to výborná, jen pro mě trochu těžko uvěřitelný počet mrtvol a jednoduchá likvidace policistů.
Příběh je velmi čtivý, vše pomalu spěje k jasnému závěru, ale ten nakonec není tak úplně jasný, jak to vypadalo. Autor na konci překvapí.
Geniální stratég a analytik Lincoln a jeho ruce, nohy, oči a mozek v terénu Amélie nakonec vše vyřeší a už se můžu těšit na další díl.

maryska09
01.06.2022 5 z 5

Další skvělá kniha s nečekaným koncem. Těším se na další díl, tyto knihy vážně nenudí

Pavla79
29.03.2022 4 z 5

Pro mě skvělá zápletka a rozuzlení na závěr. Celou knihu jsem si užila, až na její úplný konec, ten mi tam moc nesedl. Díky čtenářské výzvě jsem po hodně dlouhé době sáhla po J. D. a určitě se k němu ještě vrátím. :)

Agatha84
03.03.2022 1 z 5

Dovolím si zhodnotit dříve, než dočtu. Jsem si totiž dost jistá, že můj názor již nemůže být ovlivněn (k lepšímu). Knihy čtu, protože unikám, odpočívám, inspiruji se, prožívám... V případě Tanečníka jsem se každý večer jen přemáhala tu těžce protěžovanou knihu otevřít.
Asi jsem už vážně stará, ale já si chci děj užívat a vychutnávat. Chci tam vztahy mezi lidmi, chci budovat vlastní vztah k postavám, potřebuji pracovat s psychologií motivů a způsobů. Tohle čarování z forenzních stop nebylo pro mě, vždyť je to už za hranou reality. No a Rhyme...fakt jsem si ho nepředstavovala jako labilní puberťačku. Škoda času. Pro čtenářskou výzvu však úkol splněn.

Iki1
15.02.2022 4 z 5

Velmi dobře propracovaný akční děj s oblíbenými hlavními hrdiny. V knize mě hodně překvapil závěr, ten autor opravdu umí. Úplný konec byl naopak plný sentimentu, nevím, jestli zrovna tohle bylo potřebné. Stejně jako sem tam několik míst hodně nadsazených včetně téměř neporazitelného zločince, který odolává celé armádě policistů a speciálních agentů. Prostě akční pohádka pro dospělé s perfektním tahem na branku čtenáři téměř neumožní knihu odložit.

m_martina
08.02.2022 5 z 5

Lincolma Rhyma mám ráda a proto jsem se k němu po dlouhé době vrátila. A kniha se mi zase moc líbila, takže dávám pět hvězd a brzy se vrhnu na další.

Faila
06.02.2022 4 z 5

Velmi dobře napsaný a propracovaný příběh s nápaditými zápletkami a velmi nečekaným rozuzlením.

postrach
02.02.2022 5 z 5