Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 1728 273

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

sason
26.03.2019 2 z 5

Opět pěkná pohodovka. Rozuzlení překvapení.

Red_Fox
16.02.2019 4 z 5

První díl této série mě nadchnul více. U tohoto jsem se občas i nudila (hlavně během pilotní hatmatilky). Nejpovedenější částí bylo finále, čekala jsem velké rozuzlení, ale tato varianta mě nenapadla.

Kaleigh
16.02.2019

Obávaný zabiják Tanečník, to co považuje za svou sílu a výhodu je jeho největší slabostí...Na druhé straně na pomoc druhých odkázaný Lincoln, jehož největší sílou je jeho schopnost vcítit se do vraha a uvažovat jako on. Myslím, že Tanečník byl pro něj trochu oříšek. Ale klobouk dolů, takové rozuzlení by mě nenapadlo :) Stojí za přečtení.

LP113
28.01.2019 4 z 5

Trohchu mi trvalo s začíst. Pak ale velmi zajímavé a konec pecka,to už měpo spád. Trochu bych ubrala stránek s podrobným popisem všech možných látek, který stejně většině nic neřeknou. Přijde mi to jen proto, aby to mělo více stránek. Ale jinak doporučuji

jaroiva
18.12.2018 4 z 5

I přes nějaké ty sci-fi důkazy, které byly stejně neuvěřitelně rozluštěné jako v prvním díle, se mi tento díl líbil víc než první. A dost mně zaujal konec, takovou kombinaci provedení zločinu jsem ještě nikde neviděla. Podle mě geniální řešení.

Občas mě zaujala i nějaká vtipná formulace: "zemřel na straně 6 Daily News tak tiše, že..."

kelve
07.12.2018 5 z 5

Velmi pěkný detektivní příběh.

Radka1911
05.12.2018 5 z 5

Skvělé, strhující, napínavé od začátku do konce.

evask
15.11.2018 5 z 5

Špičková detektivka. Napětí až do konce.

85098211
03.11.2018 5 z 5

Kniha má tentokrát trochu pomalejší rozjezd, než první díl. Možná i čtenář očekává tak trochu něco jiného? Ať už je to jakkoliv, příběh dost rychle nabere na spádu a potom už se (zase) koná jedna velká jízda ;-). Rhyme i Amélie jsou oba opět ve skvělé formě a napětí roste s každou přečtenou stránkou. Finále je famózní, stejně jako u prvního případu, takže knihu nezbývá než doporučit a dát jí hodnocení nejvyšší :-).

Jelen51
30.10.2018 5 z 5

Ze začátku trochu zklamani, že to nenavazuje na první díl, který končil otevřene. Ale pak to bylo tak napínavý, že jsem to autorovi odpustila. Posledních asi 60 stran jsem nechápala jak se to všechno mohlo takhle proplést a kde se kdo s kým potkal a trochu se mi to začlo motat. Stejně dávám plný počet protože jsem se vážně nemohla odtrhnout. Pořád doufám že Lincoln jednou vyleze z ty postele a nabere to ještě větší tempo. Ale super. Mám tu další díl tak hurá na další odrezane ruce a nohy.

MartyManCZ
29.10.2018 3 z 5

Možná špatná nálada na tuhle knihu, ale skoro vůbec mě nebavila oproti ostatní Rhymeovkám. Postup, hrdinové, styl psaní to je vysoký standard, ale prostě to téma mě zrovna neuchvátilo.

Mrňous1
21.10.2018 4 z 5

Výborná kniha, přečetla jsem ji asi za tři dny, i když musím přiznat, že jsem se v jednu chvíli trochu ztratila v těch identitách Tanečníka a měla jsem pocit, že jsem asi úplně blbá, pak se vše ale vysvětlilo, i když jsem si říkala, zda to nebylo příliš překombinované. Ale to je asi na knihách od Deavera právě to "ono".

bekule
28.09.2018 5 z 5

Úžasně napínavá,strhující, skvělá ústřední dvojice. První díl mě nadchl a tento byl ještě lepší. Nemohla jsem se odtrhout od čtení a zadařil se mi můj osobní rekord 500 stran za necelé dva dny. Teď jen lituji toho že jsem si v knihovně napůjčovala několik dalších knih různých žánrů, takže s třetím dílem budu muset chvíli počkat.

kiki11
30.08.2018 3 z 5

Po úžasném prvním dílu jsem byla zvědavá na další Deaverovu knihu, tak jsem se pustila do Tanečníka. Bohužel jsem se prvních padesát stran moc nemohla začíst, navíc mě kniha nezaujala ani tématicky. Úseky, kde bylo popisováno řízení letadla atd. mě vyloženě nudily. Akce tam nebylo tolik jako ve Sběrateli, což mě trošku mrzí. Nicméně zápletka byla vymyšlena opět geniálně, to autorovi nelze upřít. Knihu hodnotím průměrně, ale určitě se nenechám odradit od dalších dílů, protože Rhyma a Saschovou jsem si opravdu oblíbila.

mapet85
14.07.2018 4 z 5

V poradí druhá kniha zo série s Lincolnom Rhymom a Améliou Sachsovou nám predstavuje vraha – Tanečníka, ktorý má v priebehu 48 hodín odstrániť svedkov zločinu. A je to veru poriadna jazda. Kapitoly v podstate odpočítavajú 48 hodín, písané sú z pohľadu Rhyma aj vraha a tím vyšetrovateľov má čo robiť, aby skúseného zabijaka dolapil.

Musím povedať, že Deaver opäť nesklamal a ponúka zvrat za zvratom, množstvo napínavých situácií, pričom pri riešení prípadu a hľadaní páchateľa opäť využíva moderné metódy. Pre mňa ešte o kúsok lepšia kniha ako Zberateľ kostí a ten záver ma fakt odrovnal. Odporúčam všetkými desiatimi. :-)

kirkpatrick
12.07.2018 4 z 5

Velmi pěkná detektivka, dobře se mi to četlo. Nejspíše už kriminalistické metody pokročily od vydání originálu této knihy, ale i tak zajímavá knížka.

Mirka2778
11.07.2018 3 z 5

Nájemného vraha s přezdívkou tanečník je potřeba najít a zastavit dříve, než zabije všechny svědky. Knihu jsem četla na doporučení a nebyla špatná.

jaja1989
02.07.2018 2 z 5

Myslím, že konec je nejlepší fakt nečekaný.

Ronkar
22.06.2018 4 z 5

Moderní detektivka, kde se furt někam spěchá a kdyby se tempo náhodou začalo brzdit, autor tam vrazí další zvrat v podobě výbuchu, přestřelky nebo mrtvoly :) Tanečník je hodně vykonstruovanej příběh, kde forma přebíjí obsah - na mě možná až moc a to nejsem v tomto směru nějakej ortodoxní hejtr. Všichni jsou tu super inteligentní a super schopní, všechno probíhá jako při pohledu z rychlíku. Lehké svižné čtivo, ale hrdinové mi moc zajímavý nepřišli, zato záporák je hodně fajn cvok :) Celkově bavilo.

Eicherik
10.06.2018 4 z 5

Většinu detektivek a thrillerů je potřeba brát, jako pohádky pro dospělé. Tak čtenář musí přistupovat i ke knize Tanečník. Příběh se dobře četl, jen byl na můj vkus trochu překombinovaný, ale to se mi stává často.