Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 1725 273

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

Jarka_rybář
01.02.2022 5 z 5

Paráda. Doporučuji.

ZuzanaZ83
20.01.2022 4 z 5

Tanečník, obávaný vrah, byl najat na vraždu majitelů malé letecké společnosti. K první vraždě dojde v letadle, které vybuchne a Ed, manžel Percey, zemře. Rhyme, kvadruplegik a bývalý policista, nyní poradce, musí zjistit, kdo je Tanečník a zabránit mu, aby zabil i Percey, houževnatou pilotku. Rhyme využívá jako své oči a nohy na místech činu Amélii Sachsovou, krásnou policistku.

Kniha opět plná akce, vtipu a důvtipu. Genialita Rhyma i Tanečníka je občas až děsivá. Rozuzlení příběhu mě docela překvapilo. Knížka má spád a čte se moc dobře.

ber-tram
17.01.2022 5 z 5

Oběma excentrikům – Rhymovi i Tanečníkovi – románově fandíte, ale jejich bleskovým schopnostem reálně nevěříte. Přesto jim nedovolíte, aby se vzdálili zornému poli vaší pozornosti. Deaver prostě umí! 2/22

Belanna
02.01.2022 5 z 5

Další z Deaverových knih, která chytne a nepustí, dokud jí nedočtete. Oceňuji propracovanost, smysl pro detail, napínavou atmosféru, ale i jemný smysl pro humor.
Výborná krimi.

tinka1974
05.12.2021 5 z 5

To byla tedy jízda. Našla jsem v knihovně jako audio a při poslechu jsem se rozpomínala. Svižné, hezky načtené a až do konce napínavé.

Strnady095
25.10.2021 3 z 5

Celé prima...a pak nějak uspěchaný konec?...škoda

Lumír23
25.09.2021 5 z 5

A zase výborné. Ani mi nevadí jiné kulturní prostředí, prostě je příběh dějově tak silný, že mi to popisy nepřehluší. A znovu do knihovny, pro další kousek z řady...

baji42
01.08.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších ze série s Lincolnem a Amélií. Všechny Deaverovy detektivky se výborně čtou, i když většina z nich je hodně za hranicí uvěřitelnosti a často jsou dost překombinované. Takový je i kniha Tanečník.

Luigi1
23.07.2021 5 z 5

Opět velice spokojený a krásné čtení.Vřele doporučuji.

janina66
14.07.2021 5 z 5

Opět výborné! I ten druhý díl vyposlechnut jako audiokniha, skvěle čtena Janem Vondráčkem. Možná se mi tato kniha líbila více, než Sběratel. Dva výborné konce. Mohu jen doporučit.

Pralinka1910
09.07.2021 4 z 5

Představte si čekárnu. Tu u doktora. Spousta nervoznich lidi, všichni spěchají, nikdo nechápe proč to trvá tak dlouho, když každý chce “jenom”. Nejvíc spěchají důchodci. A mezi nimi sedí mladý muž. Sedí v klidu, nespěchá, nepředbíhá a čte - většinou tlustou knihu. Tento výjev se opakuje po určité době a on vždycky čte.
Takže logicky lze usoudit, ze se jedna o vášnivého čtenáře. Jednou, když jsme probrali co bylo třeba, jsem se odvážila:
“ Můžu se vás zeptat něco soukromě?” Souhlasil naprosto nevzrušeně.

“Co čtete?”

Zamžikal.
Vytřeštil oči a mlčel.
Nechápal.
Takovou podpásovku evidentně nečekal. Když ticho nabíralo na trapnosti, tak jsem s přehnanou artikulací, velmi pomalu a nahlas zopakovala:
“ CO ČTETE ZA KNIHU?”
Opět nic.
Asi jsem se měla zeptat něco méně osobního, třeba jakou má momentálně motorku nebo jestli má milenku…
Teď už jsem to nemohla vzdát. Nevyjasněný dotaz by mohl přejít v traumatizující zážitek.
Obšírně jsem začala vysvětlovat, ze ho pokaždé vidím v čekárně s knížkou, tak mne jen zajímá co čte, protože asi bude vášnivý čtenář, ale jestli to je hodně osobní téma, tak mi nemusí odpovídat.
Konečně pochopil.
Výrazně se mu ulevilo.
S úsměvem mne informoval, ze čte nějakou poušťní střílečku a že přečetl téměř celou místní městskou knihovnu.
Když už jsme se tak pracně dostali k mému oblíbenému tématu - ke knihám, musela jsem se zeptat, jaká kniha se mu líbila úplně nejvíc ze všech.
Moc nepřemýšlel a vypálil: Tanečník. Jeffrey Deaver - Tanečník.

Doporučení číslo 1.: přečtěte si Tanečníka. Opravdu stojí za to.

Doporučení číslo 2.: pokud čtete na veřejnosti , počítejte s tím, ze se někdo zeptá, co čtete.

icezero
23.05.2021 4 z 5

Pro me druhé setkání s autorem... Podobně jako v prvnim díle plno zajimavych situaci, napínavá zapletka az do konce a taky docela zajímavý závěr. I když vlastně přemýšlím, co je na přeprodávání zakazek zajímavýho

astroweb
04.05.2021 4 z 5

Standardní Deaver, zajímavé, napínavé až do konce. Jednou za čas, proč ne ?

Juvka
01.05.2021 4 z 5

Opět autor nezklamal. Knížka je napínavá a čte se sama.

Emberas
01.05.2021 4 z 5

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová versus mimořádně inteligentní protivník. Napínavé a dobře napsané, jako ostatně všechny knihy tohoto spisovatele.

Andrea81
25.04.2021 4 z 5

Opět jízda, Sběratel se mi líbil o trochu více.

Sammy.Boy
01.04.2021 5 z 5

TANEČNÍK je stejně geniální protivník jako sám Lincoln Rhyme! Nejdřív mě napadlo, že bych si knihu sám od sebe nejspíš nepořídil a byl jsem rád za její vypůjčení, ale v průběhu čtení jsem se do příběhu ponořil stejně tak jako kriminalisté do vyšetřování zapeklitého případu. Závěrečná kapitola s naprosto skvělým twistem mě jen utvrdila v hodnocení plným počtem. Jeffery, děkuji!

Lusa
27.03.2021 5 z 5

Od začátku do konce napínavé, řekla bych že první díl byl trochu lepší, asi kvůli tomu, že tady zabijáka máme hned naservírovaného. Konec úžasný a zapeklitý.

Katulinka69
16.03.2021 3 z 5

Nevím jestli to je tím, že jsem poslouchala jako audioknihu,ale první díl se mi zdál lepší. Ale už beru další

ciaram
13.02.2021 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Opět skvělé podání pana Vondráčka. Parádní hra kočky s myší. Nečekané zvraty. Skvěle vykreslené zajímavé charaktery. Střípky minulosti. Co víc si přát. Prostě čtecí mňamka.