Sběratel kůží

Sběratel kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/bmid_lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4 990 204

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Skin Collector , 2014

Monisek.B
29.03.2015 3 z 5

I když je příběh celkem dobrý a závěrečný vysvětlující zvrat jsem fakt nečekala, všechny ostatní zvraty v knize mi přišly hrozně strojené, možná až neuvěřitelné. Hrozně mě štvalo, že už pachatele několikrát málem chytli a on jim zas na poslední chvíli vyklouzl. A takto furt dokolečka. Asi už Deaver vykrádá sám sebe nebo mu prostě jen došly nápady. Nevím.. Další díl si nejspíš i tak přečtu, ale vím jistě, že ho nebudu netrpělivě očekávat.

st.me
28.03.2015 5 z 5

Psala jsem to už tolikrát, Deaver je můj oblíbený autor. A tenhle díl mě bavil fakt hodně. Jako by se vrátil v psaní a začínal, mělo to spád a stránky mizely samy.

Siraelxy
13.03.2015

Lincol Rhym, kvadruplegik s hlavou bystrou jako málokdo a jeho krásná přítelkyně Amélie, to je dvojka, která si rozumí beze slov. Tito dva, plus dalších pár, vyšetřují vraždy, které se dějí dle vzoru toho druhého sběratele....nebo ne?

Vrah zabíjí originálním způsobem, aplikuje jed do kůže tím, že oběť tetuje. To by ale nebyl správný saďour, kdyby jed byl jen tak ledajaký. Je to výtažek z jedovatých rostlin. jednou z Andělské trumpety, podruhé z Ruzpuku.....smrt je pomalá a bolestivá. A co takhle Oleandrový pokoj? Tajemství....

Ano, tajemství a překvapení, to je to co mě na těchto knihách baví. Tady si většinou určíš pachatele a ono prd- ten tvůj vrah je hodný strejda a vrah je .....někdo úplně jiný :-) Myšlenkové pochody Rhyma jsou excelentní, každý jen tak mimochodem vyřčený detail, může vést k vrahovi.

Slabá chvilka této knihy, dle mého názoru, je jakási překombinovanost vztahů. Každý se zná s každým a nikdo s nikým.....no, vím, tohle nikomu nic neřekne :-) Ale nechca prozradit, nemůžu jinak.

Pravdou je, že mě v této knize docela štval Hodinář ( to je ,,hrdina" jiné Rhymovi sady). Respektive vztah Rhyma k němu. Takový jakýsi obdiv až úcta...k vrahovi?! Proč?!!! A co leze do knihy o někom jiném?

siraelxy.blogspot.cz

cie
13.03.2015 5 z 5

Prostě dokonalé...a i po tolika dílech mě Lincoln pořád baví!

HanaNov
12.03.2015 5 z 5

Klasická deaverovka-rhymovka, která příznivce dobrých detektivek opět velmi potěší:-)
Ačkoli musím uznat, že čím víc rhymovek má člověk za sebou, tím víc je děj tak trochu předvídatelný. Ne že bychom my, prostí čtenáři, dokázali odhadnout, kam se příběh bude ubírat, nebo snad uhodli vraha, to v žádném případě! Tedy alespoň můj mozek na tohle prostě nemá:-)) Nicméně obeznámený čtenář se už nenechá jen tak zmást spletitostí děje, postavami a jejich rádoby motivy a předkládanými verzemi! Po zkušenostech z předchozích knih tak trochu očekáváme, že každá další zápletka, každý další naservírovaný detail nebo potencionální podezřelý, není definitivní až do poslední věty. A co víc, můžete se vsadit, že sebemenší drobnost zmíněná jakoby mimochodem, bude ve výsledku ta podstatná:)
Sběratel kůží je navíc co se týče souvislostí hodně svázán ani ne tak se Sběratelem kostí, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale spíš s Hodinářem, tudíž rozhodně doporučuji obeznámit se předem právě s touto knihou.
Takže co z toho všeho plyne? Přiznávám, že mě prostě Deaver baví. Ráda sleduji jeho myšlenkové skoky, propojování na první pohled nespojitelného a sledování hned několika linek, které do sebe na poslední straně jednoduše zapadnou. Ano, Deaverův styl se opakuje, ale na druhou stranu - kdo dokáže vytvořit takhle čtivý příběh s tolika odbočkami, který navíc působí uvěřitelně?....

Luca287
11.03.2015 5 z 5

co dodat??? skvěle se četlo...Rhyme je prostě Rhyme... přečteno jedním dechem... skvělé...

meinita
02.03.2015 5 z 5

Nečekané zvraty na konci -klasický Rhyme... ale moc se mi kniha líbila.

ewisek22
01.03.2015 5 z 5

Sběratel kůží je kniha, která odkazuje minimálně na dva další sériové vrahy, které stíhal Lincoln Rhyme, a to podle mého nejlepšího Sběratele kostí a Hodináře. Kniha je napsaná velice čtivě, chvílemi jsem měla co dělat, abych stíhala všechna napadení a vraždy, kterými Jeffery rozhodně nešetřil:)) Vraha jsem předvídala, ale za ten velice překvapivý konec, jak už to Jeffery dovede, má za mě Sběratel kůží plný počet:)

Flyte
19.02.2015 2 z 5

Jednoznačně zklamání. Deaver vykrádá sám sebe způsobem, který je na hranici směšnosti. Překombinované, ale přesto předvídatelné. Až na několik výjimek podivné, ploché postavy. Přečteno s přemáháním a s narůstajícím údivem, co že se s tím starým Deaverem stalo.

Andy74
15.02.2015 4 z 5

Moje první čtená záležitost tohoto autora, sběratele kostí jsem viděla ve filmové podobě. Děj mě hned od začátku chytil, bylo to fakt napínavé. Nemím ale popsat, jak na mě působilo "dočítání" knihy.
V momentě, kdy se začala řešit otrava celého vodovodního řádu, mě to přestalo bavit. Vrah není vrah, milenec je vrah, právník je vrah, všude samý fanatik, tetování červené stonožky nakreslené inkoustem.....a v neposlední řade exkluzívní předvídavost vyšetřovatele a jeho parťačky.
Já prostě nemám na ty překombinované příběhy buňky :o)

anishta
12.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha, chvilku jsem pochybovala, ale naprosto skvělý a nečekaný konec. Musím si přečíst Hodináře! Sběratel kůží je stejně čtivý jako jeho inspirace Sběratel kostí, ale chvilku jsem si říkala, že na Sběratele kostí "kožař" nemá, protože dělal chyby, nedával možnost záchrany obětí, ale konec to vše vyrovnal a je to prostě skvělá kniha!

princesse
12.02.2015 5 z 5

Paráda, paráda, paráda. Za dva dny přečteno. Samozřejmě vydatně mi v tom pomohla nemoc. Jinak bych zcela jistě četla déle. Po zklamání z předchozí knihy tohoto autora, Pokoj smrti, jsem si spravila chuť. Opravdu perfektní čtení. Neskutečně záživné a strhující. Nemohla jsem se téměř odtrhnout. Doporučuji. Opět zdařiké dílo.

Denisa.knizky
09.02.2015 4 z 5

Klasicky Deaver, par let jsem od nej nic necetla (pred tim asi sedm titulu ), ale hned po par strankach jsem jeho styl rozpoznala a do knihy se klasicky zacetla. Jedna se o napinavy thriller s aktualni tematikou, do posledni chvile napinavy. Pokud ctenar hleda nenarocnou, napinavou, ctivou a promyslenou detektivku, sberatele kuzi urcite doporucuj. Dala bych 90%.

TereziaH
07.02.2015 5 z 5

Kniha mě uchvátila. Neočekávané zvraty, napínavá až do konce. Moje první knížka od toho spisovatele ale určitě ne poslední už se těším na další.

Joujalicka
01.02.2015 5 z 5

Kniha se opravdu moc dobře čte. Závěr je překvapivý, ale podle mě až moc překombinovaný.

Jančislava
31.01.2015 4 z 5

Opět další kniha přečtena. Jestli jsem byla překvapená? Ano i ne. Zvratů je tam spousta a snad až moc. Hlavní dějová linka byla dobrá. Úplný konec mě trochu zklamal. Asi toho bylo moc. Celkově je kniha pěkná, jak se píše všude: " no prostě Deaver " :-)

Heyhey
29.01.2015 4 z 5

Líbí se mi ty neočekávané zvraty a nečekané souvislosti. i když spoustu věcí lze vyvodit, pokud čtete několikátou knihu tohoto autora.

Culinka
23.01.2015 5 z 5

Teda ten konec mě sice trochu štval, protože těch kombinací bylo tolik!! Ale prostě Lincoln Rhyme :-)

koki.veru
19.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka....Knihy ze série Lincoln Rhyme mám všechny přečtené a mám je hodně ráda a těším se, jestli vyjde další díl (což by vzhledem k závěru knihy asi měl). Kniha opět plná napětí a vyšetřování a důkazů.

Hella
17.01.2015 4 z 5

Konec mi přišel od autora pěkně odfláknutý, zhruba ve stylu: "Už mě to děsně nebaví, jak bych to co nejrychleji sfouknul?" Škoda, 4/5 knihy byly prvotřídní, ale pak ta nevěrohodnost.... Nicméně Rhyme a Amélie jsou jedineční a kvůli nim i tak dávám 4 hvězdičky.

sérioví vrazi detektivní drsná škola krimi kriminální thrillery

Jeffery Deaver
americká, 1950