Sběratel kůží

Sběratel kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/bmid_lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4 990 204

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Skin Collector , 2014

jana1976
25.04.2021 5 z 5

Co dodat, Lincoln a Amélie nikdy nezklamou ....

Arlienen
12.04.2021 5 z 5

Pan Deaver píše pěkně návykové knížky. Opět jsem si četbu dávkovala, abych si ten prožitek z ní užila o co nejdéle.

pedobro
03.04.2021 5 z 5

Skvělé, jako vždy. Miluju závěrečné zvraty Deaverových detektivek. I když tento byl první, který jsem tušila :-)

kaliopka
21.01.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila , Jeffery Deaver opět překonal moje očekávání, během pár dní sem jí přečetla a už se těším až se pustím do další knihy od něj :-)

Kortez
13.01.2021 4 z 5

Audiokniha. Další zajímavý kousek od pana spisovatele Deavera. Série s Rhymem mě baví, tady se to všechno točí kolem tetování a místy jsem měl pocit že poslouchám Tatérku. Ta ale nedosahovala úroveň Sběratele kůží.

EricNor
11.12.2020 4 z 5

Tentokrát mě Jeffery nezklamal. Rhymeho tým v plném složení řeší tatérskou záhadu, která je ovšem poněkud smrtící. No, nechali byste se potetovat tetrodotoxinem a pak se udusit, protože by vám ochrnulo svalstvo? Já rozhodně ne. Dozvěděl jsem pár věcí o jedech - vůbec jsem netušil, že botulotoxin je tak extrémně jedovatý. Pár kilo a jsme po smrti všichni - fakt všichni, všech 7 miliard lidí na planetě. Koronavirus je proti tomu selanka. Vyšetřování probíhá, tak jak je u série zvykem i s parádními zvraty. No a závěrečný telefonický rozhovor je opravdu luxusní.

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Výborné :) jako vždy :-)

peeetta
26.08.2020 5 z 5

Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, čekala jsem až bude v knihovně k dispozici. Opět jsem ji velmi rychle přečetla, vtáhla mě do děje plného zvratů.

Filásek
18.08.2020

V kapitole 44 na straně 356 se hovoří o brucelóze, a zcela chybně je uváděno, že ji způsobuje tremenol, který se dostává do mléka po sežrání hadího kořene Agerantia altisima. Brucelóza je bakteriální onemocnění vyvolané bakterií Brucella abortus. Nevím, zda jde o chybu autora nebo překladatele..

vera4669
31.07.2020 5 z 5

Vždycky si říkám, že už mě Deaver nemůže překvapit a zase jsem nečekala ten konečný zvrat.. Je pravda, že někdy už je těch teorií až moc, ale ten konec mě vždycky dostane, takže zase plný počet :)

tulip131
21.06.2020 3 z 5

Námět knihy skvělý, ale za mě už těch útoku na samotného génia Lincolna a Amelii je už trochu moc. Taky se do děje dostává jedna starší postava, za mě by se osud postavy mohl vyřešit a ne jo stále oživovat. A čekala bych, že Lincoln se přece jen trochu hecne a půjde ještě aspoň do jedné operace, e nevypadá to.

stefinam
25.05.2020 5 z 5

Jako vždy bez komentáře. Skvělé!

KatkaK13
06.05.2020 4 z 5

Dobrá kvalitní detektivka, která nezklame. Hodně tlustá kniha a říkala jsem si, že bych jednu vraždu uprostřed ubrala... Ale na konci člověk zjistí, že každá věta a čin měli své opodstatnění a vše do sebe zapadá. Přeji pěkné počtení, doporučuji.

Sofós
27.04.2020 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka s rafinovanou zápletkou. Příběh je promyšlený a velmi, velmi zajímavý. Doporučuji :-)

NADEI
26.04.2020 5 z 5

Perfektní čtení na které jsme od Deavera zvyklí.

Sam_Brun
13.04.2020 5 z 5

Knížka byla moji první od tohoto autora a moc se mi líbila. Příběh byl plný napětí a umístění děje do New Yorského podzemí byl skvělí nápad. Vše bylo reálné, vůči dnešní době a nebylo to nic přitaženého za vlasy.
Četlo se mi to skvěle a hlavně skoro samo, což je další z mnoha kladů SBĚRATELE KŮŽÍ.
Opravdu smekám před panem Deawrem a stoprocentně doporučuji.

Jack Bauer
20.02.2020 4 z 5

Sběratel kostí se mě líbil mnohem víc, Deawer se stále opakuje, ale i tak jeho knihy neubírají na čtivosti. Nejde jen o samotný případ, ale čtenář se dozví ze série „Rhymovek" i mnoho zajimavého nejen z oblasti kriminologie. Škoda, že to nečtu popořadě, nevěděl jsem, že tento díl navazuje na Hodináře, takže to musím napravit.

YenMaja
28.01.2020 3 z 5

Knihu jsem zakoupila po přečtení Sběratele kostí, nicméně ve mě zanechala zcela jiný dojem. Nápad jistě dobrý, nesmíte ale knihy srovnávat. Autor mohl věnovat více stran dopadení vraha a zakončení jeho řádění. Pohodovka, která nenadchne, ani neurazí.

Zlatinka.Emilly
09.11.2019 3 z 5

Nemám ráda nedokončené příběhy, ale u této knihy bych ho docela přivítala. Rozuzlením totiž příběh nekončí a to co následovalo si myslím pokazilo celkový dojem story. Při poslechu jsem si vzpomněla, jak jsem jednou v nemocnici procházela podzemním koridorem, nikde nikdo, pozdní večer … uff, tak tohle už pravděpodobně nezopakuji. Sama tedy ne.

Marfiel
27.10.2019 3 z 5

Mám z této detektivky smíšené pocity. Na jednu stranu celkem originální modus operandi pachatele, vůbec motiv kůže, taterství, jedy, ale i vyšetřování jako šachová partie mi přišlo výborné, na druhou stranu kniha je tak trochu nastavovaná kaše... Autor se snaží do příběhu vtěsnat další motivy, překvapivá rozuzlení, ale je to podle mě spíše na škodu. Nová, zpětná vysvětlení událostí často působí uměle, někdy až nelogicky (např. scéna v nemocnici či tajemný telefonát při pachatelově návštěvě u Rhyma).

sérioví vrazi detektivní drsná škola krimi kriminální thrillery

Jeffery Deaver
americká, 1950