Sběratel kůží

Sběratel kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/bmid_lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4 990 204

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Skin Collector , 2014

LuckaH2
20.06.2015 4 z 5

četla jsem všechny knížky s Rhymem - takže trochu problém je že už mě autor neoslní - mám ho ráda, knihy vždy mají spád, vždy se v nich člověk dozví něco zajíjmavého mimo policii (nemoci, rostliny, tetování, funkce...). Kniha se mi líbíla, byla jsem napnutá, těšila jsem se na další stránky, autora ale už znám a trochu čekám hlášky co přijdou...ale knihu mohu doporučit, kdo má Rhyma rád nebude zklamaný!

Gysna
14.06.2015 4 z 5

Tento autor patří mezi mé nejoblíbenější autory. Mám přečtené skoro všechny jeho knihy. Tato kniha není špatná, je to Deaver, zase má téma dost propracované. Ale přišla mi maličko překombinová a trochu předvidatelná. Což se mi zatím u žádné jeho knížky nestalo.No, možná už jsem předeavrovaná. Ale pro toho, kdo jeho knih moc nečetl, tak dobrá.

Ilona
04.06.2015 4 z 5

... starý dobrý Deaver, i když závěr se mi zdál maličko zbytečně překombinovaný.
Ale jak jinak si lépe předpřipravit půdu pro další skvělé čtení?

wally
15.05.2015 4 z 5

Knížka mne fakt hodně bavila a řadím ji mezi povedená díla J. Deavera. Má radost byla znásobena tím, že poprvé se stalo, abych si během prvních 100 stran tipnul pachatele a kostru zápletky a ona se opravdu ve finále potvrdila! Buď jsem se po všech těch přečtených knihám J. Deavera stal již rezistentní vůči jeho dějovým zvratům anebo polevil....vzhledem k tomu, že jsem nezaregistroval ústup, co se týče kvality knihy a příběhu, tak se přikláním k první možnosti...

michimuller
11.05.2015 3 z 5

Na to že je to "Deaver" tak pro mě rozčarování...asi proto, že jsem nečetla hodináře. Na knížku jsem se těšila a pak už z ní tak natěšená nebyla. Nejsem příznivcem toho, když se autor neustále odkazuje na svůj starý úspěšný román, tady jednoznačně na sběratele kostí, tak nějak z něj vytěžuje zbytky až na dřeň, aby měl víc materiálu, více stránek, jednoznačně si myslím, že zrovna Deaver to nemá zapotřebí. Stačil jen malý odkaz, nápověda pro pozorného čtenáře, ale i tak to bylo jednoduše dobrý čtení.

čuřil
07.05.2015 4 z 5

Povedlo se. Četla se velmi dobře, až v závěru bylo trochu překvapivé rozuzlení, ale to knize spíše jen (u mě) přidalo. Musím si akorát přečíst Hodináře, bo ten mi trošičku v ději udělal menší nejasnosti.
Jinak ale doporučuji.

Christienne
06.05.2015 5 z 5

Skvělá detektivka plná zvratů. Konec trochu překombinovaný.

Adria Orici
03.05.2015 5 z 5

Jeffery nevěřil bych že při jedenáctém dílu se budu skvěle bavit. Ano jak někteří popisují…. . Příběh má své mouchy. Přesto výborné čtení. Pokud jste hledači chyb, knihu rozhodně nedoporučuji!

lampernaqui
28.04.2015 4 z 5

Dobrá detektivka s ochrnutým detektivem, k jejímu přečtení je kupodivu nutné znát předchozí díly, aby člověk znal několik vedlejších postav. Já jsem sice všechny četl, ale moje paměť je děravá jako cedník a proto jsem musel hodně dolovat informace. K příběhu moc psát nechci, protože bez spoilerů to asi nepůjde. Snad jen že nepřijdete o zajímavé vraždy, o zvraty, o zvraty ve zvratech a tak dále. Nějaké zásadní odhalení se na konci podle mého nekoná, všem je to asi jasné, ale stejně jsem chtěl vědět, jak a proč a jakým způsobem se to Lincoln dozví.

Petr K.
27.04.2015 2 z 5

To snad ne, ten Deaver uz se snad zblaznil. Precetl jsem od nej vse (skoro) ale tohle uz snad nemysli vazne. Docela me to bavilo, pak prisel prvni zadrhel - Amelii utekl vrah, na ktereho miri pistoli a stoji mu za prdeli ?? Co to melo bejt ? Uz jsem chtel zahodit knihu a vykaslat se na to, ale cetl jsem dal a uplne zbytecne. Ten konec a nesmyslne zvraty, boze co se s tim Deaverem stalo, to ze je ten borec, ktereho jsem tolik hltal? Proc porad ty nesmyslne zvraty, proc nenecha dej normalne bezet? Uz je to tak trapna nuda! Ale ten konec! A Pravej vrah ! boze to je slatanina. Omlouvam se za kritiku, ale toto byla pro me posledni kniha od Deavera, uz nikdy vic, uz ten jeho styl nesnasim, bohuzel.
Zapletka byla vcelku dobra a kniha mela slusny najezd (byl jsem nateseny), pak to Deaver zprznil (po 20 %) a konec totalne ze..al.

technik1965
26.04.2015 4 z 5

Spisovateľ ma nesklamal.

Lee7
22.04.2015 5 z 5

Konečně pořádná akce, skvělá myšlenka a napětí. Úžasná příprava pro další díl :)

technolog
22.04.2015 5 z 5

Opět návrat k tomu lepšímu co autor napsal. Na druhou stranu sběratele kostí už asi nic nepřekoná.

Acinore
18.04.2015 3 z 5

Hm, jeden chytřejší než druhej, Rhyme všechno ví, všechno zná, všude byl... bože bože. Moje prvotina a stačilo :D

T-rish
14.04.2015 5 z 5

Opět mistrně propleteno, Deaver je záruka kvality a hlavně závěrečného překvapení! Jako u ostatních knih hlavní téma propracováno do detailu, ale psáno čtivě takže čtenář hltá a rozhodně se nenudí.

judy1
12.04.2015

Opět skvěle napsaná kniha, je to už jeho klasika, jen mně trochu zklamal závěr. Najednou jakoby tam ten konec nepatřil. Dokonce jsem se musela vrátit o několik kapitol zpět, jestli jsem něco nepřehlédla. Trochu zvláštní návrat k postavě z minulé knihy. Nebýt toho závěru, je to super.

FATA.MORGANA
10.04.2015 5 z 5

Super kniha ... dobře napsané, čtivé, napínavé ... Autor opět nezklamal! Knihu řadím k těm nejlepším,které jsem četla.

zuzana13
05.04.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Můj oblíbení autor.
Doporučuji.

gilt
03.04.2015 5 z 5

Mě knížka bavila. Příběh byl zajímavý a měl překvapivé vyústění

Radííí
02.04.2015 5 z 5

Jeffery opět nezklamal... ačkoliv jsem si říkala, že kniha je velice podobná Sběrateli kostí, trošku s menším drivem, tak konec...? Prostě mě opět nadchl.. Miluju sérii s Lincolnem a Amélií. Vždycky mě zápletky a zvraty strašně baví. ;)

sérioví vrazi detektivní drsná škola krimi kriminální thrillery

Jeffery Deaver
americká, 1950