Sběratel kůží

Sběratel kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/bmid_lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4 990 204

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Skin Collector , 2014

Lusa
18.01.2024 5 z 5

Pořád se to krásně čte a je to pořád zamotané až do konce.

ninano
18.11.2023 4 z 5

Rhyme a Sachsová - všechny knihy z této série jsou vlastně takové pohádky pro dospělé, protože k realitě mají hodně daleko. Ale Deaver psát umí a jeho knihy, a tedy i Sběratel kůží, se čtou skvěle.

Gaeberys
25.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Tento soudek mě nějak neoslovil - otravy. Číst na každé 10.straně, jak někdo blije, se mi hnusí. A toho Hodináře... Už ho chyťte a dejte mu křeslo. Je to s ním hodně dlouhé. Sběratel kůží je za mě podprůměrná Rhymovka.

dlabikk
15.03.2023 5 z 5

Poslechnuto a opět výborně napsaný thriller s Lincolnem :o)

Grety
09.01.2023 4 z 5

Někdy jsou ty Lincolnovi schopnosti až úplně ujeté, ale mně se to prostě líbí. Amélie a její neohroženost, taky člověka občas rozčiluje, ale má ji rád. Zkrátka autor, to se čtenářem umí..

Luigi1
29.12.2022 4 z 5

Nevím co víc psát výborně napsané

Faila
11.12.2022 4 z 5

Trochu se ty příběhy zamotávají, proplétají a jsou čím dál víc plné překvapení a nečekaných rozuzlení. Pořád to ale Deaverovi věřím a jeho detektivky patří podle mě k jedněm z nejlepších. Žasnu nad jeho tvořivostí a nápaditostí, s kterými vymýšlí zapeklité zápletky a šílené vraždy. Vše je do detailu promyšlené a má to hlavu i patu.

Dédečko75
07.11.2022 5 z 5

Kdo rád krimi, tak tady je lahůdka

moudivlacek
22.09.2022 5 z 5

Jedna z mých srdcovek. Série s Lincolmem a Amélií prostě nemá chybu. Tento díl je opět jedna velká skládačka důkazů. Vrah, který zabíjí pomocí jedů vpravených do tetování. Teoreticky jednoduchá vyšetřující linka, ale tak to u tohoto autora nikdy není. Navíc se dozvídáme o smrti Hodináře ve vězeňské nemocnici. A hned si kladete otázku, proč se o něm autor vůbec zmiňuje? Hm... Každopádně i když znáte jméno vraha tatéra, stejně vás autor oklame, alespoň mě. Případ dosahuje nečekaných rozměrů a dosahů. Kdo nečetl minulé díly, tak mu mohou nějaké souvislosti utéci. I tak je zde mozek Rhyma i Amélie a jejich kolegů a přátel hoden obdivu. A závěr? No tak ten mě dostal, a určitě to bude mít návaznost v nějakém dalším díle. Super.

Voliarty
17.09.2022 4 z 5

Po minulom diele, ktorý ma viac sklamal, ako potešil, sa jednalo o potvrdenie, že Deaver sa mi stále vie trafiť do vkusu.

Preč sú tajné služby a problémy rôznych krajín. Je tu len Lincoln Rhyme s Améliou, New York a šialený sériový vrah. Tak, ako to mám rád.

Čo sa týka hlavných postáv, tak tam nie je čo vytknúť. Len občas mám pocit, že Rhyme je chladnejší, ako by sa mi páčilo a Deaver nevyužil možnosti ho trocha poľudštiť. (SPOILER: Napríklad celá situácia s otrávením Sellitta. Nezdá sa, že by to Rhymea nejak zasiahlo a to sú označovaní za kamarátov. Čakal som nejaký hnev, alebo posadnutosť dolapiť páchateľa, ale Rhyme k tomu pristupoval ako k bežnej obeti. Zas ale to sedí do jeho charakteru, preto sa nejedná o nejakú chybu. Len mám rád svojich hrdinov viac ľudskejších. KONIEC SPOILERu). Amélia je klasický akčná hrdinka, ktorú ale trápia problémy s Pam. Táto linka ma bavila a nevadilo mi, keď sa dej presunul od pátrania po vrahovi k Amélinim starostiam ohľadom Paminho života. A potom je tu Ron Pulaski, ktorého linka mi prišla asi najzaujímavejšia, najzábavnejšia a v niektorých momentoch i vtipná.

Čo sa týka hlavného protivníka, tak som spokojný. Deaver tu stvoril priam hororového zlosyna. Jeho vraždiaca metóda pomocou bolestivých jedov je hrozná a do toho pripočítajme, že sa pohybuje temným podzemím New Yorku a môže zaútočiť takmer kdekoľvek - podzemná garáž, práčovňa, pivnica. Vďaka ,,Zberateľovi koži" má táto kniha hororový nádych.

Samozrejme, dej je mierne prekombinovaný, na čo sme ale pri Deaverovy zvyknutý.

SPOILER: Neviem, čo si mám myslieť o návrate Richarda Logana. Na jednej strane sa jedná o skvelého protivníka, o Moriartyho k Rhymovmu Sherlockovi. Na druhej strane mi koniec prišiel, ako keby Deaver nevedel ako skončiť a tak dej ešte viac zamotal návratom Hodinára a pripravením si pôdy pre jeho budúce stretnutia s Rhymom. Možno by som s návratom tohto zloducha počkal, predsa len sme sa ho ,,zbavili" v devine. A v jedenástke je zase späť. Tak či onak, som zvedavý, čo s ním Deaver v budúcnosti porobí. KONIEC SPOILERu.

Zberateľ koži je skvelá kniha. Rhyme je ako vždy chladný logik, citová linka Amélie a Pam ma bavila a Pulaského dobrodružstva mi vedeli vykúzliť úsmev na tvári. A vrah je desivý maniak, ktorý ako keby vypadol z hororu. Ak by sa tento román dobre natočil, možno by sme tu mali ďalšiu filmovú klasiku podobnú Mlčaniu jahniat.

jaroiva
30.06.2022 4 z 5

Nevím, co si chtěl tím koncem autor nachystat do příště, takže budu muset ještě přečíst aspoň jeden další díl :)
I když Deaverovi se nedá věřit ani nos mezi očima, jeho knížky mě prostě baví.
Tentokrát něco trochu o tetování, ale jinak standardní Rhyme&Saxová.

Ira13
24.03.2022 4 z 5

Nečetla jsem všechny díly, proto mi občas unikaly souvislosti. Příběhy s Linkem a Amélií mám ráda. Někdy je fajn, že je vysvětleno vyšetřování do podrobností, občas je to na škodu. Ten konec byl pro mě trochu divný

janina66
20.01.2022 4 z 5

Audiokniha. Opět výborná detektivka. Plno zvratů, zejména v druhé polovině knihy. Jedno velké ale, v závěru trochu překombinované. Postavu "tatéra" jsem tak trošku tušila, jen jsem nevěděla, jak na to Rhym přijde. Spokojenost s knihou i na malé výhrady.

Lumír23
20.11.2021 3 z 5

Já ty příběhy toho týpka na vozejku a rezavý baby, čtu rád. Hodnotím je pravidelně vysoko, i zde se snažím hodnotit hore, ale půlku hvězdy bych ještě ubral. On nám pan autor někdy trochu věší bulíky. No dobře, bulíky úplně ne, ale napíše knihu s hlavním příběhem, který má spád, snad i logiku, a ve finále to rozseká takovou doplňkovou, vyvětlující architekturou, kdy má čtenář pocit, že vlastně odvolává vše doposud napsané a slibuje to, co vlastně slíbil v předcházejích knihách. A co mě nešmakovalo vůbec, to je porušení Hodinářova slibu, aniž by mu Link za to alespoň slušně nadal do chodících kriplů. To byla hořká tečka na závěr.

Renca.ch
15.11.2021 2 z 5

Thillery od Deavera mám ráda, sérii s Lincolnem a Sachsovou jsem neznala. I když kniha byla napínavá, místy jsem se neorientovala z důvodu neznalosti předchozích dílů, zápletek bylo až moc, někdy až překombinované a natahované, konec se mi nelíbil. I když si knihu recenzenti celkem chválí, za mě průměr, znám lepší thillery od Deavera.

wielka
12.08.2021 5 z 5

Tak po dlhom case u mna zasa docitana dalsia "deaverovka". A konecne zasa plny pocet hviezdiciek. Neviem, ci to bolo tym, ze sa mi narodilo dieta, alebo za to mohol autor, ale predosle dve knihy som tak nehltala (Horici drat, Pokoj smrti). Tazko sa rozbiehali, ani ma nejako extra nevtiahli do deja. Zato Sberatel kuzi bol presne taky, ako si knihu od Deavera predstavujem - neda sa odlozit, kym nedocitam :-)

BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Další skvěle napsaný Deaverův thriller. Rhyme se Sachsovou je skvělá dvojka,která má šanci se zařadit ke klasickým dvojicím jako byly Tommy a Pentlička, Holmes a Dr.Watson a dalším.

olívoil
21.07.2021 5 z 5

"Smrt je jeho umění."
"A jeho vzorem je Sběratel kostí."
Úžasně napsaná kniha, rozuzlení zcela famózní. S autorovou první knihou ze série Rhyme + Sachsová jsem se seznámila formou filmového zpracování. Již teď se těším na její přečtení a na četbu dalších knih. Jeffery Deaver se stává mým dalším oblíbeným autorem.

jiri4861
05.06.2021 5 z 5

Za mě nejlepší ze série co jsem zatím četl a moc se mi líbí i obálka knihy.

Katulinka69
05.05.2021 4 z 5

Tak tentokrát mě to bavilo hned ze začátku. Nejlepší ze série

sérioví vrazi detektivní drsná škola krimi kriminální thrillery

Jeffery Deaver
americká, 1950