Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2896 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Faila
16.10.2021 4 z 5

Dobře vystavěný příběh plný napínavých momentů a zajímavé postavy. Těším se na další díly.

Bája89
11.10.2021 4 z 5

Deaver mě dostal. Opět jsem ho poslouchala jako audioknihu v nepřekonatelném podání Jana Vondráčka, jeho zastřený hlas Lincolna Rhymea mě dostává do kolen. Myslela jsem si, že když Sběratele kostí znám, tak mě ničím nemůže překvapit. Chyba lávky. Za mě je to zatím nejlepší Rhyme, kterýho jsem slyšela. Nejsem si jistá, že bych vydržela u knížek, ale jako audiokniha mi to dokonale sedí.

Lumír23
25.09.2021 5 z 5

Do série jsem se dostal přes Hodináře, tedy absolutně blbě, ale již je vše srovnáno a jedu od počátku. Viděl jsem i film, ale naštěstí si ho nepamatuju, tedy krom Angeliny, takže nemám zkreslený pohled na knihu přes fantazii někoho jiného. A za mě - super. Takže rychle do knihovny pro další z řady a tohle prostě sjedu celé!

n.ezn.amy
15.09.2021 5 z 5

Moje první kniha od Jefferyho Deavera, kdy v New Yorku začne řádit šílený vrah. O pomoc s vyšetřováním je požádán Lincoln Rhymes, který je ovšem paralyzován upoután na lůžko. Jako pomocnice je mu přidělena Amelie Sachsová, která se musí stát jeho očima a rukama na místě činu. Skvělá a napínavá detektivka, kdy až do konce netušíte pachatele. Autor se vyžívá v popisu obětí a občas to při čtení chce silný žaludek.

monushka
05.09.2021 4 z 5

Má třetí přečtená kniha tohoto autora. Příběh mě bavil, zaujaly mě hlavní postavy, Sanchová a Rhyme. Těším se na další autorova díla.

BaPe895
15.08.2021 4 z 5

Film se mi líbil o trochu víc.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opravdu perfektní a napínavé čtení.

dadako
12.07.2021 5 z 5

Výborná knížka. Film jsem si s knihou původně vůbec nespojil, ale rychle jsem si uvědomil, že tohle už jsem někdy viděl... Každopádně film kvalit knihy ani zdaleka nedosahuje.

Margerite
11.07.2021 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, zvládla jsem asi 2/3 a pak už se mi do ní nějak nechtělo. Ani nevím, jak to dopadlo, kdysi jsem viděla film, ale konec si nepamatuji. U mě se zařadila k těm málo titulům, kdy je lepší film než kniha.

Martin1974
07.07.2021 3 z 5

Táto kniha u mňa patrí do skupiny .. " čím brutálnejšie, tým lepšie ". Ale asi mám radšej detektívky klasického strihu, kde v americkej verzii vedie jednoznačne M. Connelly. V detektívke nepotrebujem za každú cenu mäsiarinu ( napr. Chris Carter ), ale zároveň ani takéto knihy neodmietam, pokiaľ sú plné napätia ..

janina66
01.07.2021 5 z 5

Moc se mi tento 1.díl líbil. Když jsem knihu začala poslouchat (audiokniha), netušila jsem, že je "TO", co bylo zfilmované s Angelinou Jolie. Samozřejmě, hned po první kapitole, jsem byla "doma".

kristie
30.06.2021 5 z 5

Toto mě bavilo. Nevím, proč jsem se Deaverovi tak dlouho vyhýbala. Možná z obavy, že je to přeci jen starší detektivka a určitě jsem všechno, co v ní můžu najít četla několikrát v jiných knihách... Nicméně obavy byly zbytečné. Je to originální a neotřelé i teď, kdy od napsání uběhlo víc jak 20 let (ano možná tu máme jedno klišé ohledně vraha, ale autor si mě tak skvěle povodil, že jsem absolutně netušila až do samého konce).

Rhyme je vskutku neotřele pojatý vyšetřovatel a s Amélií jsou vlastně jako jeden člověk. Ač z počátku je Amélie "jen" zdravým tělem pro Lincolnovu neskutečně bystrou mysl, postupem příběhu je jasné, že Amélie může nabídnout daleko víc.

Prostě skvělé, takto vysoké hodnocení od tolika uživatelů je víc než jasným důkazem, že tahle kniha za přečtení opravdu stojí.

EvaApple
24.06.2021 5 z 5

Detektiv Rhyme s dávkou negativity vám začne být sympatický i navzdory, nebo právě kvůli ní. Četla jsem už jiné případy s Rhymem, ale tento je za mě rozhodně top. Vrah byl dost velkým překvapením, kniha měla spád a hodně kvalitní dávku napětí - něco mezi detektivkou a thrillerem. Rozhodně doporučuji

eva1937
18.06.2021 5 z 5

Pěkná kniha, jen hlavní hrdina/detektiv mi úplně sympatický nebyl.

CharlesWard
07.06.2021 4 z 5

Fajn prvotina. Pachatele se mi povedlo odhalit někdy v 80% knihy.

Pavlína2019
30.05.2021 3 z 5

Já nevím. Do nadšení trochu daleko. Špatné určitě ne. Zajímavý námět. Zajímavý způsob vyšetřování /detektiv /, to určitě ano. Jen mi dost vadily na mě dlouhé pasáže vyšetřování, ty mě vyloženě nebavily, bohužel jsem je přeskákala. Proto nejspíš pokračovat v dalších knihách nebudu, uvidíme. Ale určitě dobře a čtivě napsáno! Jen možná ne pro mě nebo zrovna nyní.... Musíte posoudit sami. - :)

trudoš
08.05.2021 5 z 5

Hodně se mi tenhle moderní upgrade Sherlocka Holmese líbil, včetně detailu, že Lincoln Rhyme není žádný svatoušek a jeho zranění z něj udělalo svérázného cynika. Hezky tak fungují postřehy ze života nemohoucího, které stejnou měrou pobaví i jsou k zamyšlení a přitom děj nijak nezdržují.
Jeffery Deaver zkomponoval poctivou detektivku, kde se aktivně vyšetřuje, přičemž hrdinové se každému dalšímu zločinu snaží předejít, namísto toho, aby jen čekali, až zabiják udělá chybu a oni se budou konečně moct čeho chytit. Jistě, je to z jeho strany vypočítavé, ale funguje to naprosto precizně. Trochu zamrzel pouze obehraný zvrat, kdy je případ ústředním protagonistům odebrán a ujímá se jej FBI, jen aby se rychle ukázalo, že federální agenti nedisponují dostatečnou představivostí ani inteligencí, a tak se vše zase vrací do starých kolejí. Podobně zbytečně (a kýčovitě) působí i vztah mezi Lincolnem a Amélií, ale to beru jako úlitbu žánrovým standardům, jež se bez trochy té romantiky asi neobejdou.

e.s.e.t.
06.05.2021 4 z 5

První setkání s Lincolnem. Nebylo to rozhodně špatné čtení, ale ten hype okolo je asi moc velký a já tak měla obrovská očekávání. To ale neznamená, že s touto sérií nebudu pokračovat, jen to, že nemůžu dát 5, ale jen 4*z5

baji42
28.04.2021 4 z 5

Moc hezká a napínavá detektivka. Poprvé na scéně geniální kvadruplegik Lincoln Rhyme, který, ač hendikepován, dokáže vyřešit i ty nejspletitější případy.

leucantha
19.04.2021 5 z 5