Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2896 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Ay.Le
22.07.2016 5 z 5

Musím říct, že na mě kniha udělala velký dojem. Perfektně napsaná detektivka, která nepustí, dokud neotočíte poslední stránku. Rozuzlení je skvělé a ten konec? Brilantní!

Plútarchos
19.06.2016 3 z 5

Tak to je moje poslední kniha od Deavera. Minimálně na dlouhou dobu. Sadistický popis utrpení obětí, Lincolnova nehybnost, sebevražedné sklony a genialita při čtení mikro- a pikoskopických stop nastražených sadistickým psychopatem - to není nic pro mou romantickou a zasněnou duši. Ani finále případu na hodnocení nepřidalo. Na druhou stranu ale musím uznat, že promyšlené a vykonstruované je to dobře a vše do sebe zapadne až na konci. No a ten žlutý batůžek v OSN, to byl skvělý nápad...

chytahana
14.06.2016 5 z 5

Nejlepší knížka od Deavera, co jsem zatím četla. Rhyme je sympaťák

aronoele
10.06.2016 5 z 5

Deaver mě dostal. Ta kniha je lepší než jsem čekala. A teď se chystám na další díly série Lincoln Rhyme...
Hlavní postava - protivný, ale charismatický a inteligentní Lincoln není jen další policajt nebo detektiv. Pobaví vás, donutí k zamyšlení a oslní svými vědomostmi z oblasti kriminalistiky. Nehledě na to, že si kvůli jeho velkému handicapu uvědomíte, jak skvěle se vlastně máte...
Postupy prohledávání místa činu, forenzní věda, to je moje... takže mě bavily skvělé popisy místa činu i samotného "řádění", kterého se šílený vrah na obětech dopouštěl.
Nic pro slabé povahy. Autor umí vtáhnout do děje. Budete soucítit s postavami. Prožívat s nimi ten děs. Já jsem si teda radši pak vždycky rozsvítila při noční cestě na záchod! :D
Neměla bych opomenout postavu zrzavé svérázné policistky Amélie. Taky skvěle napsaná figura. Zamilujete si její drzou, ale zároveň obětavou povahu.
Sběratele kostí řadím vysoko na svůj žebříček top kriminálek spolu s Mlčením jehňátek snad i na první příčku. Nemůžu se dočkat na další díly... (To bude skvělé knižní krimi léto :))

Aymira
05.06.2016 5 z 5

Přečteno několik let po shlédnutí filmu, takže zápletku jako takovou jsem si už vybavovala jen velmi matně. Přesto na tíseň a děs se na mě přenesly i z knihy. Knihu jsem zhltla jedním dechem. Nechybí napětí, vyšetřovací postupy, neobvyklý vyšetřovací tým a také neodmyslitelný zvrat na konci - v tomto případě několikanásobný.

boxas
29.05.2016 5 z 5

Souhlasím s ivoiro. Skvělé, ale MNOHEM LEPŠÍ než film!

ivoiro
14.05.2016 5 z 5

Skvělé, snad ještě lepší než film.

geimz
07.05.2016 4 z 5

Veľmi kvalitná detektívka s dvoma silnými hlavnými predstaviteľmi a dejom, ktorý odsýpa v rýchlom tempe od začiatku do konca. S rýchlym tempom však súvisí istý problém, ktorý so Zberateľom kostí mám, a to je schéma, akou je kniha písaná. Vždy je to totiž schéma miesto činu - Sachsová nájde stopy - Lincoln často až absurdnou dedukciou zo stôp vylúšti nové miesto činu, a tak ďalej. Kniha to je však čtivá a napätie funguje, a po vydarenom konci som nabudený na ďaľšie knihy. Len dúfam, že sú písané už trocha iným štýlom.

Lu89
25.04.2016 5 z 5

Film jsem viděla několikrát, až po letech jsem se ale odhodlala přečíst i knížku.. Musím říct, že lituji..že jse. To udělala až po tak dlouhé době, protože to je jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla!

Pet007
22.04.2016 5 z 5

Napínavá a děsivá kniha. Už jsem to někde určitě psala, nejvíce dokáže člověku ublížit zase jen člověk. Odhalení pachatele bylo překvapivé.

Veggi
18.04.2016 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha, od které se nedá odtrhnout. Spojení Rhyma a Amélie je nečekané, ale funkční : ) Čteno v rámci Výzvy - zfilmovaná kniha. Po přečtení jsem si pustila i film. Ach jo .... proč to musí měnit, téměř každičky detail, no to je ale asi u filmu běžné : (

konicekbily
21.03.2016 5 z 5

Podařená kniha s vynikající zápletkou, nezvyklým dvoučlenným vyšetřovacím týmem, krutým soubojem s pachatelem a strhujícím závěrem. Úvodní díl seriálu se vydařil a ponouká k dalšímu čtení!

olle3
21.03.2016 4 z 5

Napínavý krimi thriller, který měl vše, co jsem od knihy s takovým hodnocením očekával. Obzvlášť oceňuji detail na postup kriminalistů, forenzní vědy a také dvojitou pointu na konci. Nemám co vytknout, ale pět hvězd nedám. Nebylo by to fér k thrillerům, které (osobně) shledávám více strhujícími.

Voliarty
07.03.2016 5 z 5

Síce mal Hodinár viac zvratov a bol prekvapivejší, Zberateľ kostí ma zo všetkých ,,Rhymoviek´´ bavil najviac a považujem ho za najlepší diel. Film bol tiež fajn, ale oproti knihe je to slabý odvar. Odporúčam všetkými desiatimi (či skôr piatimi :) )

katekairos
06.03.2016 5 z 5

Vynikající, propracované, nápadité od začátku do konce, daleko lepší než film!

hana.hanigerova
06.03.2016 4 z 5

Sběratel kostí mě zaujal už od první stránky a od té chvíle jsem se od něj nemohla odtrhnout! Hlavní hrdinové se mi moc líbili, i když Amélie Sachsová mi zezačátku trošku lezla na nervy. Jak příběh vraha, tak příběh vyšetřovatelů plynul velmi rychle. Ani chviličku jsem se nenudila a hltala jsem každé autorovo slovo. V knize chybí zdlouhavé popisy, což mi naprosto vyhovuje. Autor vysvětlí vše důležité a nezahlcuje čtenáře zbytečnými informacemi navíc. Vraha podle mě není až tak těžké uhodnout (úplně jednoduché ale taky ne). Malá výtka knize - je zde mnoho postav a mně chvilku trvalo, než jsem se zorientovala. Pár vět jsem si na začátku musela přečíst několikrát, abych věděla, kdo na koho mluví, zvlášť když se některé postavy jmenují podobně.

peťa96
23.02.2016 5 z 5

Dlouho jsem takovou knížku v ruce neměla. Je výborná. Paní v knihkupectví říkala, že si pěkně počtu a měla pravdu.

MAXA71
17.02.2016 5 z 5

Vždy je kniha lepšia ako film. A do tejto som sa zazrala ako špina do koberca. Veľmi dobrá.

IvanaB
17.02.2016

Moc mě to neoslovilo, na můj vkus moc "chytrý" detektiv a moc "nezkušená" policistka, nicméně dám šanci dalšímu dílu :-)

Shardlake
15.02.2016 4 z 5

Při četbě jednotlivých vražd čtenáře až mrazí, přesto má kniha strhující děj a nutí číst až do konce.