Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2896 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Krami
27.09.2014 5 z 5

Skvěle napínavé. Při čtení popisu některých zavražděných jsem měl až husí kůži. Ale to je u takových detektivek přeci dobře, ne? Lincoln Rhyme si vás brzy získá a jednomu je až upřímně líto, že je to mrzák. No a závěr je napsaný tak, že je prostě nemožné si brzy nepřečíst další díl a nový Lincolnův případ.

technolog
01.09.2014 5 z 5

Musím přiznat, že tato kniha má spád i napětí. Bavil jsem se u ní. Můžu doporučit.

Red_Fox
24.08.2014 5 z 5

Čtivá detektivka s vymazlenými detaily a sympatickými hlavními postavami. Originální (jestli to tak můžu napsat) není jen život L. Rhyma, ale i samotný děj, který vlastně trvá jen pár dní :)

Nausika
20.08.2014 5 z 5

Perfektní, přečetla jsem to jedním dechem. Je to napínavé, akční, žádná hluchá místa nebo zbytečné pasáže, skvělé.

Dudu
11.08.2014 5 z 5

Tohle se tedy opravdu povedlo. Partička policajtů, která kousek po kousku dává dohromady profil zrůdného sběratele. Dramatické situace jsou popsané takovým způsobem, že bychom nejraději skočili do děje a mučenou postavu zachránili ze spárů trýznitele.

teery.ts
11.08.2014 5 z 5

Absolutně nejlepší detektivka co jsem za poslední dobu četla!

Bobrisko
07.08.2014 5 z 5

Dlouho mi trvalo nez jsem se k této knize dostal, ale musím říct, že mě naprsto ohromila. Kniha má vše, co od detektivky můžete čekat - napětí, spád, akci, žádná hluchá místa, vše je vysvětleno (co, jak, proc ...) a úžasný a nepředvídatelný závěr, který bych rozhodně nečekal.. Ikdyby další díly od Deavera byly lepší, tak stejně tahle pro mě bude nej. Autor si totiž nasadil tímto dílem hodně vysokou laťku, takže jsem zvědavý jak to bude dál :)

Lenny33
05.08.2014 4 z 5

Tato kniha byla opravdu dobrá s naprosto překvapivým dech beroucím závěrem plným několika nečekaných zvratů. Ovšem všude jsem slyšela, jak je kniha dokonalá a že se začtu a nebudu ji moci odložit.... No, asi jsem měla kvůli tomu přehnané nároky. Ano bylo dobrá, ale ne až TAK dobrá, jak jsem čekala a jak bych chtěla. :) Uvidím co další díly. :) 4,5* a doporučuji.

dubakm
03.08.2014 5 z 5

Kniha má vše, co od detektívky vyžaduji. Má spád, má těmnotu, má lidské příběhy a má děj, který vás vtáhne a nepustí do přečtení poslední stránky. Budu se těšit na další shledání s Lincolnem a Amélii.

ritz
22.07.2014 4 z 5

Kniha je výborná, napínavá od začátku do konce.

Mucko
05.07.2014 5 z 5

Deaver fascinuje predovšetkým podrobným postupom kriminálnej polície, neobyčajne zvráteným páchateľom, neskutočne inteligentným detektívom v sprievode neustáleho napätia..

jane3873
25.06.2014

Bohužel jsem nezačala od začátku, ale od Tanečníka, teď mám stažený film sběratel kostí a po jeho shlédnutí se těším na knihu. Kniha Tanečník mě opravdu zaujala a donutila mě číst další a další díly...strhující děj, fascinující zápletky, napětí od začátku do konce. Poslední 4 kapitoly jsem četla v kuse, knihu jsem si brala snad všude.

LPG
20.06.2014 4 z 5

Vzhledem k tomu, jaký jsem slyšela ohlas k filmu Sběratel kostí, jsem se natěšená pustila do čtení. Knížka se četla hezky, měla spád a zajímávé zápletky. Ke konci jsem se nemohla dočkat, až budu mít přečteno a pustím si film, který jsem před přečtením neviděla. Bohužel mě filmové zpracování dost zklamalo. Knížka je o hodně lepší.

renataab
13.06.2014 4 z 5

Napínavé do poslední chvíle, vyrovnává se filmu, nedovedu v tomto případě říct, co bylo kvalitnější.

Canney
04.06.2014 4 z 5

Detektivky teprve číst začínám a myslím si, že začít se Sběratelem kostí byl dobrý tah. Běhal mi z něj mráz po zádech! Doma už mám i Tanečníka a moc se na něj těším.

wally
19.05.2014 5 z 5

Super kniha a fantastický vstup do světa knih J. Deavera.....ještě si večer připomenu filmové zpracování a šup na další díl ze série L. Rhymea.....

jindrich5708
11.05.2014 5 z 5

Velice povedená knížka a krásný film .

IvcaK98
06.05.2014 5 z 5

Pokaždé když se mi do rukou dostala nějaká detektivka, dočetla jsem ji maximálně do poloviny a stačilo. Koukla jsem se, kdo je vrah a šla dál. Nikdy mě nebavilo dlouhé popisování vyšetřovacích metod a do málokteré knížky jsem se dokázala pořádně začíst. Po Sběrateli kostí si ale říkám, že to bylo spíš špatnou volbou než samotným žánrem, protože takhle mě už dlouho žádná četba nepohltila. Občas jsem se usmívala nad autorovými poznámkami, jindy mi běhal mráz po zádech. Napínák od začátku až do konce, sympatické postavy, nepředvídatelnost děje...všechno co má správná knížka mít :)

wiana82
02.05.2014 5 z 5

Našla jsem nového oblíbeného spisovatele detektivek, hřeje mě, že mám ještě tolik knih před sebou:-) Výborná detektivka!

Melic
23.04.2014 5 z 5

Film jsem neviděl, knížka byla výborná. Časem kouknu i na film, ať můžu porovnat.