Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2891 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Manyna
21.09.2015 5 z 5

Husí kůže...co víc dodat, Deaver to umí a Lincoln je bručoun, ale sympaťák. :)

Verisvlckova
16.09.2015 2 z 5

Bohužel musím přidat negativní komentář. Je to má první kniha od Jefferyho Deavera a nejspíš teda i poslední. Miluju tento žánr detektivky, krimi atd., ale tato kniha mě prostě vůbec nezaujala. Hlavní postava Lincoln Rhyme mi nebyla sympatická hned od začátku a můj postoj k němu se nezměnil ani během četby. Taky mi přišlo, že je snad nejchytřejší člověk na Zemi, vždycky na všechno přišel, věděl, jakým směrem se má ubírat, až moc dokonalý na můj vkus. Ani jsem neměla potřebu číst dál a do kapitol jsem se musela nutit. Bavily mě pouze kapitoly, které se zaobíraly přímo pachatelem. Škoda, asi jsem čekala více napětí a celkově více od knihy, na kterou jsem se moc těšila. 2/5

martinkaLLL
13.09.2015 5 z 5

První knížka od Deavera, kterou jsem četla. Nejlepší ze všech, které napsal. Od té doby jsem musela přečíst každou jeho knihu.

zpevSusannah
12.09.2015 5 z 5

Huráááá, hurááá a potřetí zase hurááááá!!! KONEČNĚ můžu vykřiknout tyto tři slova, KONEČNĚ se mi po dlouhé době dostala do ruky kniha, která by si zasloužila mnohem více hvězdiček než pět.
Kniha má spád, ani jedna stránka mě nenudila, ani jedna stránka mě nedonutila zrychlit přejíždění očí po řádcích, abych tu prázdnotu děje měla za sebou. Naopak jsem si vychutnávala každou větu, každé slovní spojení, každičké slovo. A závěr? Překvapující, šokující, přesně takový, jaký má být u knih tohoto žánru.
Rozhodně běžím do knihkupectví pro Tanečníka, Deaver mě totiž lapil do své pasti :-)

Majkrofon
21.08.2015 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, ktorá ma bavila v podstate od začiatku do konca, obľúbil som si postavy,prežíval som to s nimi a tak to má pri dobrej knihe byť.

Prateri
13.08.2015 4 z 5

Tak bavilo mě to moc, i když se mi to v některém momentě zdálo přitažené za vlasy. Ale knížka určitě splnila svůj účel, krásně se čte, nenudíte se a učitě se budete těšit na další díly. Já se teda těším :-)

Cryptkeeper
11.08.2015 4 z 5

Deaver a jedna z jeho prvních parádních detektivek.

jarka2222
07.08.2015 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, určitě doporučuji k přečtení. Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za dva dny.

jefff
31.07.2015 4 z 5

Tak po dlouhých letech jsem se konečně odvážil i na dílo Jefferyho Deavera a hned jsem se pustil do úvodního dílu slavné série s paralyzovaným géniem Rhymem. Očekávání naplněna. Kniha byla skvěle napsaná, i když mi na amerických thrillerech vadí menší promyšlenost, respektive nižší zájem o realitu a detail, který severští autoři mají za vlastní. Sběratel kostí je, ale výborný krimi/thriller, člověk ani nedýchá jak akce střídá akci se skvěle napsanými postavami. Jiskření mezi detektivem a policistkou je skoro hmatatelné. Hurá na další díly.

Barunka_riot
29.07.2015 5 z 5

Deaver je moje srdcovka...když zrovna nemám co číst, prostě jedu svoji sbírku ♥

Greengoooo
20.07.2015 5 z 5

Moje první od Deavera... a naprosto skvělá :)
není třeba moc dodávat, kdo má rád strhující děj a skvělou zápletku, rozhodně by měl sáhnout po tomto kousku ...

iveta35
07.07.2015 2 z 5

"Schopnost bravurního úsudku a dedukce ".......tohle mne bohužel odradilo hned na začátku knihy.
Knihu jsem měla v elektr. čtečce půjčenou od kamarádky a nebyl tam stručný popis o čem kniha vlastně bude,... Schopnost bravurních úsudků a dedukcí mi tak nějak přišla přemrštěná ? Ale je možné, že kdybych si popis přečetla, tak bych to od té knihy předem očekávala a mohlo být všechno jinak ))))

Grety
04.06.2015 5 z 5

Úplná spokojenost, přečtena za dva dny. Vedla mě k zamyšlení a prostudování kvadruplegie.

knihomolka01
26.05.2015 5 z 5

Bomba:D Moc není co dodat, příběh skvělý, styl psání taky skvělý. Když jsem tuhle knihu četla musela jsem se schovávat pod dekou a před spaním si číst komiksy.:D

Iva B.
24.05.2015 5 z 5

Výborné, přečteno za dva dny. Doporučuji k přečtení, určitě nebudete zklamaní, tedy hlavně ti, kteří mají rádi tento žánr!! No a já pokračuji k další knize ;-).

rlupinek
20.05.2015 5 z 5

Výborná kniha! Moje první setkání s tímto autorem a musím konstatovat, že po přečtení této detektivky budu muset přečíst celou sérii s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou. V některých pasážích vyšetřování a zkoumání důkazů jsem si ale nebyl jistý, jestli by mohl nějaký člověk takto téměř geniálně dedukovat fakta a dospět tak k dopadení pachatele. V každém případě je to skvělé čtení, které napíná a nechybí ani překvapivý závěr...

Péťa86
05.05.2015 4 z 5

Vzala jsem to popořadě. První díl - Lincoln Rhyme a první knížka od Deavera. Z počátku jsem z toho byla trošku rozpačitá, ale pak to dostalo spád a přečetla jsem jí jedním tahem. Je to lehká literatura a čte se dobře.

petrels
04.05.2015 5 z 5

První kniha od tohoto autora. I když jsem viděl film, těšil jsem se na knihu a nebyl jsem zklamán. Opravdu bomba. Určitě doporučuji.

catty
03.05.2015 5 z 5

Páni, to byla jízda. Zvraty, obraty (v ději), prostě parádička. Přečteno jedním dechem, doporučuji všemi deseti.

rabor
14.04.2015 4 z 5

Geniálně šílený masový vrah versus šíleně geniální hendikepovaný detektiv předvádí jakousi hru na kočku a myš. Bestiální vrah tu zanechává indicie, aby je mohl náš detektiv pomocí svého nekonečného intelektu rozluštit a zachránit oběť a to jak jinak než v posledních sekundách před hrozící smrtí. Samozřejmě se ukáže, že je to trochu osobní. Sběratel kostí je strhující, napínavou a lehce čtivou detektivkou, zároveň však je čistokrevnou v rámci detektivního subžánru až patetickou záležitostí, která má k realitě daleko.