Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234682/mid_lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 5 2891 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Ano je to thriller, někdy mě šel mráz po zádech ale i tak jsem to hltala. Rhyme je naprosto neuvěřitelný detektiv a vždy jsem byla napnuta co zjistí a jestli to stihne. Nemohla jsem se odtrhnout a vřele doporučuji. Jsem zvědavá na celou sérii Rhyme.

Astarothh
13.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Skvělé pasáže s vrahem mi narušoval a otravoval "vztah" mezi Rhymem a Sachsovou. Navíc vyšetřování pochůzkářky na místě činu mě také úplně nepotěšilo.

(Spoiler - aby oběť čekala, až jí přijde zachránit Sachsová místo jednotky, která tam byla dříve - trochu padlé na hlavu).

Jinak krimi velmi dobrá, až tedy na vyšetřovatele. Zatnu zuby a zkusím ještě pokračování. Třeba mě Rhyme se Sachsovou mile překvapí.

Andrea81
11.04.2021 5 z 5

To byla jízda, super.

Jerry H
06.04.2021 5 z 5

Parádní detektivka, od začátku až do konce se četla prakticky sama. Pěkná zápletka, trošku brutality, napětí k prasknutí, zajímavý závěr. Co dodat? Nenapadá mě nic.

Surikata369
29.03.2021 5 z 5

Joo, tak tohle bylo něco :) Originální, svižná, obsáhlá detektivka jak má být. Jsem ráda, že tohle je 1. část série a já se budu moct začíst do další knihy od autora, kterou hned vyhledám.

Katulinka69
14.03.2021 4 z 5

Paráda, další oblíbená série

martina.culik
08.03.2021 5 z 5

Kdysi jsem viděla film a ke knížce jsem se dlouho odhodlávala (hlavně proto, že mě trochu odradila kniha Říjnový seznam od stejného autora).
Musím říct, že mě mrzí, že jsem tak dlouho čekala, protože je to přesně ten typ knihy, který mám ráda. Myslím, že si může v klidu podat ruku s dnes tak populárními skandinávskými detektivkami. Co do zápletky a drsnosti se jim směle vyrovná.
Předpokládám, že to není mé poslední setkání s Lincolnem Rhymem ani s Jefffery Deaverem.

Ramiel
06.03.2021 5 z 5

Ta kniha se čte sama. Začal jsem a nemohl přestat (přečteno během několika hodin za dva večery). A vážně mě potěšilo zjištění, že se jedná o několikadílnou sérii. Už se těším na další díl.

icezero
21.02.2021 4 z 5

Pro mě první setkání s autorem a snad geniálním detektivem odkázaným na vlastní křeslo a nohy, ruce, oči a postřeh ostatních. Občas mě napadlo, že některé části jsou fakt přehnané, ale celkově me knížka bavila mnohem víc než film, který jsem videl kdysi

demoniaco
13.02.2021 5 z 5

Nejsem čtenář detektivního žánru, ale tohle jsem přelouskal levou zadní

Nšo-či
10.02.2021 5 z 5

Úžasná detektivka.

SilviiM
10.02.2021 4 z 5

Má první kniha od pana Deavera a byla naprosto excelentní. Perfektní zápletka, skvělý závěr.

ciaram
07.02.2021 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha v podání Jana Vondráčka. Příjemně posazený hlas, perfektně hlasově odlišil jednotlivé charaktery.
Do knihy jsem se pustila na základě zhlédnutí filmu s Danzelem Washingtonem a Angelinou Jolie. Překvapivě se film dost držel knižní předlohy, jen Amélie mi byla sympatičtější jako knižní postava. Jasně, byla jsem ochuzená o odhalení vraha, ale to knize na atraktivitě neubralo, protože zůstalo dost odlišností, které udržely mou pozornost. Nejvíc mě zaujalo propojení historických vražd se současností. Určitě půjdu do dalších dílů.

ondjar0237
02.02.2021 5 z 5

Skvělé - kniha i audiokniha (OneHotBook), jen film se mi nelíbil. V rámci žánru považuji J. Deavera za špičku a toto je jedna z jeho nejlepších knih.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo a film je jeden z mých oblíbených. Nemám co vytknout, líbilo se mi úplně všechno, od začátku až po super konec.

smardice
13.01.2021 5 z 5

Moje první setkání s J.Deaverem a tudíž i s, na vozík odkázaným, ale geniálním bývalým policistou Lincolnem, a krásnou pochůzkářkou Amélií., kteří se skvěle doplňují. Výborná zápletka, nečekaný vrah a vlastně i konec.

Medvědářka
12.01.2021 5 z 5

Včera dočten v rámci audioknižní výzvy 2021 od Audiolibrix můj odblíbený Deaver a jeho Sběratel kostí.
Knihu jsem četla před lety a tak bylo velmi příjemné si jí opět připomenout. Jen jsem vždy měla tu smůlu, že pokud jsem si jí pustila a chtěla u toho jíst - snídaně, oběd nebo i večeře, tak jsem vždy narazila na nějakou tu něchuťárnu a to pak přešla chut k jídlu ????
Musím pochválit namluvení i zvukovou stopu, která dokreslovala naše vyprávění. Moc se mi to líbilo. Tohle se u OneHotBook hodně povedlo.

Monas123
30.12.2020 5 z 5

Tak tenhle příběh je bezkonkurenční. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle promyšlené.

Marciem
14.12.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za neuvěřitelnost v některých momentech. Jinak zajímavý příběh, který má spád, je napínavý a v mnohém zajímavý.

m.zirhut
11.12.2020 2 z 5

(audiokniha - nedoposloucháno) Po asi hodině jsem musel poslech vypnout. Tento žánr asi nebude úplně pro mě. Přišlo mi, jak kdybych poslouchal přepis nějakého amerického detektivního blockbusteru.