Sběratel kostí

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V západní části New Yorku začal řádit šílený vrah, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem. Záměrně za sebou nechává drobné stopy, které dokáže rozluštit jedině zkušený kriminalista. Ten však leží trvale na lůžku, paralyzován od krku až po prsty na nohách. Z tohoto důvodu se spojí s mladou ambiciózní policistkou Amélií, která se vlastně stává rukama a nohama svého ochrnutého kolegy.
Ochráncům zákona se pomalu daří utahovat smyčku okolo krku neznámého pachatele. Sběratel kostí, jak mu začnou říkat, má však své vlastní plány a postupně se mu daří zbavit se smrtícího sevření a přehodit ho na své pronásledovatele. Počet zohavených obětí mezitím stále vzrůstá…

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1321/sberatel-kosti-1321.jpg 4.62355

Případy Lincolna Rhyma 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino

The Bone Collector, 1997

Kniha Sběratel kostí

ctenarkaEva

Kniha se mi líbila, ale některé postupy vy vyšetřování se mi zdály až moc nepravděpodobné. U každého nalezené dřívka na místě činu detektiv ihned poznal, odkud přesně je :-)

Jarka_rybář

Lincoln Rhyme je super detektiv, i když se nemůže zvednout z postele. Má velmi bystrý úsudek.
Napínavý příběh. Doporučuji.

Safrika

Uzasna kniha,uplne me nadchla,cetla se paradne,napinavy pribeh,akce,spad. Za me urcite ano

Olous1

5 hvězdiček je málo,dala bych alespoň 10.Tak tohle byla jízda,nestačila jsem obracet stránky. Tato série s inspektorem Lincolnem Rhymem se mi moc líbí a přečtu ji na 100% celou.Ještě jednou....perfektní.!!!!

Lukeronka

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nebyl mi sympatický čtenář - četl zbytečně pomalu a hlas měnil tak, že člověku přišlo, že je všem postavám 80+. Za to ale autor psané knihy nemůže a děj a námět se mi líbil. Originální je také detektiv.

m_martina

Výborná kniha, viděla jsem i film, ten se mi líbil také. A Lincolm Rhyme je sympatický.

mstibor

Od Deavera jsem již četl Modrou sféru a Hořící drát. Pokaždé mě ta kniha naštvala. Ale Sběratel kostí byla poslední kapka. Autor asi není pro mě. Všechny zmíněné knihy jsou dle mého na jedno brdo a místo silného příběhu a postupného odhalování s nějakou návazností staví na absolutně nelogickém a fantaskním hledáním vodítek na základě nalezených důkazních materiálů. "Najdete na místě činu třísku? Pohledem je jasné, že se z dubu, za deset sekund pod mikroskopem je podle stlačení vláken jasné, že je z telegrafního sloupu z roku 1920 a ten je jen na rohu čtyřicáté a dvanácté. Nasedáme a jedem pro další oběť. Na dalším místě činu najdete vlákno? V obýváku se podíváte pod mikroskop a je jasné, že je to z kufru taxíku, taková vlákna jsou jen v kufrech taxíků. A oběť cítila detergent. Hodíte vlákno do svého příručního spektrometru a je jasné, že jde o čistič značky DenkMit Superclean s citrónem a každý ví, že takový používají jen půjčovny aut. Takže auto je z půjčovny a je jasné, že je kradené a je na kradených SPZ. A máme ho! Nasedáme a jedeme pro další oběť! A když už u místa činu máme zásahovku a slyšíme oběť volat o pomoc, zastavíme je, hlavně ať tam nechodí a nezničí další důkazy. Počkáme hodinu až přijede nezkušená policistka, ta na místě postřílí všechny krysy a oběti uřízne ruce, aby bylo možné je odvézt a odebrat špínu za nehty!" A takhle dál a dál celou knihu. Omg, promiňte, ale tohle se nedá.

patricia8137

Moja prvá kniha od JEFFERYHO DEAVERA Sběratel kostí je podľa môjho názoru veľmi slušná detektívka. Hneď od začiatku sa mi zapáčila dvojica Amélia a Lincoln. Za najzaujímavejšiu dejovú líniu považujem rozuzlenie prípadu, hľadanie motívu a chytenie páchateľa. Určite si prečítam aj ďalšie knihy zo série.

Ohrožená
Ohrožená