Sběratel kostí

V západní části New Yorku začal řádit šílený vrah, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem. Záměrně za sebou nechává drobné stopy, které dokáže rozluštit jedině zkušený kriminalista. Ten však leží trvale na lůžku, paralyzován od krku až po prsty na nohách. Z tohoto důvodu se spojí s mladou ambiciózní policistkou Amélií, která se vlastně stává rukama a nohama svého ochrnutého kolegy. Ochráncům zákona se pomalu daří utahovat smyčku okolo krku neznámého pachatele. Sběratel kostí, jak mu začnou říkat, má však své vlastní plány a postupně se mu daří zbavit se smrtícího sevření a přehodit ho na své pronásledovatele. Počet zohavených obětí mezitím stále vzrůstá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1321/sberatel-kosti-1321.jpg 4.62184

Případy Lincolna Rhyma 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Domino

The Bone Collector · 1997

Kniha Sběratel kostí

Layyen
včera

výborně promyšleno od začátku do konce

Hugomil

První kniha s Lincolnem Rhymem a Amélií, která odstartovala můj zájem o celou sérii. Velmi dobře a poutavě napsané.

ladyKristyn

U této knihy jsem se bála dlouho do taxíku :-) ale film se mi líbil.

lsisec

Za mně nic moc. Není to můj šálek kávy. Hodně neuvěřitelné skoro jako fantasy.

DericCaster

Jméno vyšetřovatele Rhyma se sem tam objeví i v jiných sériích a neustále jsem na něj četl nějakou chválu a tak se rozhodl do série také pustit. No musím přiznat - a také jsem to od autora ani nečekal - že jsem nebyl zklamán. Knížka mne pohltila a pustila až na konci. Deaver je prostě klasika a i nejslabší jeho knížka bude vždy nad průměrem.

tereza1198

Moje první kniha ze série a jistě ne poslední. Ze začátku mě štvalo, že místo forenzního týmu, jak ho známe z televize, pobíhá po místě činu jen Amélie, ale i to nám Lincoln vysvětlil. Takže trochu vypínám svoje kritické myšlení. Příběh výborný, napínavý. Co víc si přát.

terinkha

V rámci čtenářské výzvy jsem se vrhla na tuhle klasiku. Film jsem viděla asi kdysi dávno (některé metody usmrcení jsem si matně pamatovala), ale na knihu podle mě nemá. Amelie a Lincoln pro mě byli na hony vzdálení postavám z filmu, mnohem lepší, složitější a vlastně i..osobitější :-) Hezky to odsejpalo, žádný crcání a sakra, tahle kniha má prostě grády! Rozhodně mě to navnadilo na to pokračovat s další knihou v sérii :-)

kklepkaa

Mělo to všechno co si u odpočinkové krimi představuju. Lincolna a Amélii si nešlo neoblíbit. Vrah byl taky dost dobrej magor s věrohodnou motivací. Dojem mi trochu kazilo to, že jsem celkem nedávno viděla film a tak jsem asi nebyla dostatečně napjatá, i když se samozřejmě kniha v něčem přeci jen lišila. A taky mám dojem, že kniha je skutečnému vyšetřování doslova na hony vzdálená, ale v rámci příběhu to neruší... takže dobrý.