Rozbité okno

Rozbité okno https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91768/bmid_rozbite-okno-i1p-91768.jpg 5 741 119

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšetrovateľ Lincoln Rhyme s partnerkou Ameliou vyšetrujú vraždu, ktorú údajne spáchal Lincolnov bratranec. Zistia, že v minulosti došlo k niekoľkým podobným vraždám - páchatelia tvrdili, že sú nevinní, hoci na mieste činu sa našli "dokonalé" dôkazy. Rhymov tím si uvedomí, že ide o výsledok majstrovskej krádeže totožnosti a manipulácie. Keď zabijak odhalí totožnosť členov kriminalistického tímu, ze prenasledovateľov sa stane lovná zver...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Ikar (SK)

The Broken Window , 2008

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Zase žádné zklamání. Doporučuji.

tibicards1710
26.06.2017 4 z 5

Aký príznačný názov. Nakukávanie do okien v prenesenom význame slova. Otváranie a zatváranie okien... Ten, komu je svet počítačov cudzí, ten sa bude nudiť. Ale za seba môžem povedať: vynikajúce a napínavé čítanie

Kerberos
21.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších celé série.

Eve_linnka
29.04.2017 5 z 5

Skvělá detektivka! Kdo je přehlcen severskou krimi, tomu doporučuji tuto knihu. Výborná zápletka a strhující děj.

katka_dv
15.04.2017 4 z 5

Dobrý námět (informační technologie a krádeže identity), čtivá kniha … možná je to až na škodu, protože si zpětně uvědomuji, že jsem to přečetla tak rychle, že vlastně ani nevím, jak se vlastně podařilo Sachsové a Rhymovi odhalit pachatele. Zdá se trochu přehnané, kolik toho o nás může vědět jedna jediná společnost, ale když si vezmu, co všechno „ví“ takový Facebook a to ani nemusí informace odnikud sbírat, tak to vlastně možná až tak překvapivé není. Jako největší nesmysl mi nakonec přišlo to, že se Ron (v roce 2008) ptal, co je to Excel …

KaiShun
19.02.2017 5 z 5

Vynikajicne

Manyna
12.01.2017 5 z 5

Je to hrozný, kolik toho o nás vědí. Otázka je, jestli je to ku prospěchu či nikoliv. Nechci být paranoidní, ale kdo ví. :) Deaver opět bodoval, do posledních 50 stránek jsem neměla absolutně šajna, kdo bude sériovým vrahem. Perfektně vykreslená postava zločince, přenesení jeho pocitů a tužeb. Tenhle díl je malinko okořeněn účastí Lincolnovy rodiny a autor nás nechal malinko nakouknout i do Lincolnovo minulosti.

dominika2585
04.01.2017 5 z 5

Můj žebříček hodnocení "Rhymovek" musím opět pozměnit. Rozbité okno zatím řadím na špici celé série, a před Deaverem opět smekám. Opět kniha plná zvratů a překvapení. Při jejím čtení jsem si několikrát myslela, že už vím kdo je vrah, nakonec mě Deaver vždycky přesvědčil o opaku. Zpracování tématu opět na jedničku, vždycky jsem si říkala jak je možné, že mi často volají cizí firmy, které nabízejí své produkty. Jak ksakru přišli na moje telefonní číslo? No a teď už si na to konečně dokážu odpovědět .

veronie
03.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih ze série. Dnešní době vládne internet a tak bylo pro mě téma velmi zajímavé. Je fascinující jak bylo vše dokonalé, propracované a promyšlené. A tím nemám na mysli jen vrahovo počínání, ale i celkový systém sběru a uchovávání dat. Až děsivé. Co se týče autora, je to prostě borec :)

Lenyaa
25.11.2016 5 z 5

Tato kniha mě opravdu pohltila. Dokonale promyšlené, napínavé a i pro laika v tomto oboru, velice čtivé... Atmosféra "Muže který ví všechno" na mě působila děsivě, protože v dnešní době jsou lidé opravdu závislí na datech v počítači. Nemohu jinak než 5* !!!

Lu89
25.08.2016 5 z 5

Jedna z nejrychleji přečtených knih, které jsem kdy četla. Jak už se tu několikrát zmiňovalo, jak začnete číst, nedokážete přestat do doby, dokud to celé nepřečtete. A když jste na konci, tak se až divíte, jak moc se všichni spoléháme na data v počítačích. Je jedno, zda jsou pravdivá či ne, život Vám i tak ale mohou velmi poznamenat či dokonce zničit.

Aymira
15.07.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Jedna z nejlepších autorových knih. Velmi přitažlivé čtení a to i přes skutečnost, že v příběhu tentokrát nenastane žádný velký zvrat. Rhyme mi tentokrát přišel spíše v pozadí, koneckonců pachatele objevila sama Amélie. Zajímavý námět, který vás donutí přemýšlet o bezpečí života v dnešní společnosti. A ty dialogy mezi vyšetřovateli, a především mezi Rhymem a Thomem, jsou prostě dokonalé. Tolik sarkasmu, ironie a pohotových vtípků! Tuto sérii čtu postupně a upřímně řečeno se netěším na okamžik, až dospěju k poslední straně Lincolnova příběhu.

helenkan
13.04.2016 5 z 5

Jakmile začnete číst,nejde přestat. Úplně tomu propadnete. :)

Selinute
28.03.2016 4 z 5

Deaver je pro mě záruka dobrého čtení.

Adieles
25.03.2016 5 z 5

Jeffery mne opět nezklamal :-) a duo Amelie a Lincoln je skvělá volba. Kniha je psaná čtivě, děsivě a také tak, že jakmile začnete číst, nechcete přestat, dokud neodhalíte pravdu.

Rozmarýna Rozm
14.03.2016 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem jedním dechem, téma mě velmi zaujalo. Jen mi vadilo, že se průběžně v knize řešil jiný případ, zřejmě Hodinář, kterého jsem zatím nečetla. Vytkla bych jen zbytečně natahovaný závěr.

nelajsia
05.03.2016 5 z 5

Moja prvá kniha od tohto autora a - som nadšená, napínavé, zaujímavé, desivé.
Určite si chcem prečítať aj ďalšie.

TeaPeter
02.03.2016 3 z 5

Tohle je podle mého názoru nejmrazivější Deaverova kniha. Děs na člověka nejde z nějakého brutálního násilí, ale z toho, že někdo o něm muže vědět úplně všechno a použít to bezskrupulózně proti němu v jakoukoli chvíli. Jinak to ale není žádný klenot, Deaver napsal i lepší knihy.

Kexina
18.01.2016 3 z 5

Průměrná detektivka, u které bylo vcelku brzo jasné, kdo je pachatel. Celkové hodnocení - nepotěší, neurazí. Snad jen by neškodilo, kdyby se zkrátila zhruba o těch 100 stran zbytečných rozvláčných plků o ničem.

seredomi
11.12.2015 5 z 5

Deaver je pro mě je maestro! Nejím, nespím, nedýchám...