Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60043/bmid_lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4 1449 230

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. Dotisk v r. 2007 a 2009... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

ivoiro
17.04.2016 5 z 5

Kniha má pomalejší rozběh, ale pak to stojí za to a drží čtenáře v napětí až do samotného konce.

Bar16
03.04.2016 4 z 5

Má druhá kniha s Lincolnem Rhymem a musím říct, že se mi líbila mnohem více a docela mě navnadila na další díly :-)

Lacerta.j
02.04.2016 3 z 5

Prima.

konicekbily
21.03.2016 5 z 5

Ještě, že se nám hrdina nenechá operovat a pomůže s vyšetřováním. Opustil města náš autor a vydal se do přírody a i tam nás pěkně povodil za nos. Nemohu si pomoct, pořád se mi líbí.

Selinute
27.02.2016 4 z 5

Další napínavý příběh Lincolna Rhyma a Amelie Sachsové. Je sice o malinko slabší, ale stále dost dobrý.

cmelda87
22.02.2016

Ty brďo! Něco mi to říká - mám pocit, že už jsem to kdysi četla, ale pořád si to jaksi nemůžu vybavit .. :-(

MAXA71
20.02.2016 4 z 5

Nejako mi to zo začiatku nesedelo, ale potom ako sa to zapletalo to bolo stále lepšie a lepšie. A úplne prekvapivý koniec. Dobré.

Mesič
16.02.2016 5 z 5

Teda luxusní. Fakt jsem se bála, že bude kvalita knih, s jednotlivými díly, klesat, ale musím uznat, že to tak není. Na mě sice bylo dost zvratů a překvápek, ale tak super čtení.

MissiPippi
15.02.2016 4 z 5

Z prvních 3 dílů série mi tento díl přijde jako nejlepší. Dle komentářů níže, kteří mají přesně opačný názor jsem asi jiná. Čím to je? Bylo mi velmi sympatické zasazení teamu do cizího prostředí, kde se setkávali s úplně jinými povahami člověka než v jejich typickém prostředí. A Lincoln byl tak nucen trošku změnit svůj přístup k vyšetřování.

TeaPeter
07.02.2016 3 z 5

Třetí kniha řady mi až tak úplně úžasná nepřišla. Bylo tam všechno typicky deaverovské včetně megazvratu na konci, ale... Tahle zápletka mi prostě nesedla.

veronie
06.02.2016 5 z 5

I třetí díl ze série byl prostě úžasný. Děj byl zasazen do jiného prostředí, do vyšetřování byly zapojeny nové postavy a o to vše to bylo zajímavější. Musím přiznat, že jsem od počátku měla tip na zlořáda v místním policejním sboru a byla jsem jako vždy vedle jak ta jedle :) No co Vám budu povídat, byl to nervák.. :)

smejkalova.m
24.01.2016 4 z 5

Tento díl byl, oproti dvěma předchozím, slabší. Kniha se rozjela až zhruba v polovině.

Manyna
07.11.2015 4 z 5

Třetí díl se mi líbil trošku míň, než dva předchozí. Některé věci mi v knize prostě přišly dost nelogické a úplně zbytečné.

silvara
24.09.2015 4 z 5

Začátek byl poněkud rozvláčný a zápletka mi přišla trochu překombinovaná, ale ne vysloveně špatná. Asi si mě Deaver namlsal Sběratelem kostí a Tanečníkem, jejichž kvalit Prázdné křeslo nedociluje. Ale i tak zajímavé počtení.

muchomurka
22.07.2015 3 z 5

Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od J.D. četla. Bylo to hrozně zdlouhavé a ukňourané. Pátrání bylo divné, takové "hle, jsou tamhle", ale jak k tomu Rhyme došel apod. nic, vždycky jen hovor a výsledek. Zklamalo mě to. A ten závěr? Fajn, byl fakt hodně, hoooodně překombinovaný, ale oproti celé knize se to dalo.

Šárka345
21.07.2015 5 z 5

Pěkný příběh, prostě Jeffery jak ho máme rádi... :0) Jdu na "Iluzi"

Greengoooo
20.07.2015 4 z 5

Začátek poměrně nezáživný, přistihl jsem se, jak jsem určitou pasáž jen lemo proletěl, avšak druhá polovina knihy stála za to... k přečtení můžu doporučit.

TaLu
04.07.2015 4 z 5

Tentokráte jsem se trochu hůř dostávala skrze první polovinu knihy.
Snad až moc složité vysvětlování ?
Ale jinak opět velmi dobré čtení od dobrého a oblíbeného autora.

rlupinek
17.06.2015 5 z 5

Další výborná detektivka... Fakt je ten, že pokud trochu znám styl vyprávění autora, dvě třetiny knihy není možné dělat jakýkoliv úsudek o pachateli a motivech jeho činů. Stejně to bude nakonec všechno jinak! Ale opět napětí až do konce.

petrels
04.05.2015 4 z 5

Příběh byl sice napínavý od začátku, ale Deaver již napsal lepší díla.