Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60043/bmid_lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4 1449 230

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. Dotisk v r. 2007 a 2009... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

jankaander
06.08.2019 5 z 5

Tahle kniha byla velmi napínavá. Jdu na další

MirkaProk
02.07.2019 4 z 5

Příjemná detektivka, která se dobře čte. Hmyzouna mi bylo líto.

Layyen
24.06.2019 5 z 5

Lincoln je prostě Guru, výborné čtení.

RADOST
02.05.2019 5 z 5

Skvělé. Kniha mi poskytla zábavu, napětí i poučení (nejen ze světa hmyzu).

banánovépyré
05.04.2019 5 z 5

Perfektní. Skvěle propracovaný příběh, postavy, prostředí... prostě perfektní. Můj první Deaver vůbec. Poslouchala jsem jako audioknihu a hlas Jana Vondráčka je naprosto dokonalý a přidává asi tak ještě dalších 100 %.

Karborund
02.04.2019 4 z 5

Poutavě napsaný detektivní příběh, zajímavé téma, překvapivé rozuzlení, není moc co vytknout.

Olava
28.03.2019 5 z 5

Nejlepší případ Lincolna Rhyma. Žádná další kniha s ním mě už tolik nenadchla.

Marsí5
09.03.2019 4 z 5

Pááni!
Už třetí kniha od tohoto autora, všechno příběhy Amélie a Lincolna, a zatím absolutně nejlepší! Nejdříve si říkáte, co bude na další polovině stránek, když se pronásledování blíží k úspěšnému závěru. A od té doby nečekané zvraty neberou konce!
Autor vás okamžitě vtáhne do děje a už nepustí, napínavá gradace, která probíhá téměř čtvrtinou knížky, při odhalování zločinů už jen valíte oči :-D
Luxus!!!

kiki11
21.02.2019 4 z 5

Po Tanečníkovi, který mě moc nezaujal, jsem se pustila do dalšího dílu a doufala, že mě nezklame. A nezklamal. Prázdné křeslo se čte samo, je tam spousta zvratů a nepřestává překvapovat do poslední stránky. Na můj vkus až moc postav, občas jsem se malinko ztrácela kdo je kdo, ale jinak super, vše do posledního detailu geniálně vymyšlené. Sachsová a Rhyme jsou mými oblíbenci, takže se určitě brzy pustím do dalšího dílu.

LP113
11.02.2019 4 z 5

Super. Začátek jako obvykle trochu zdlouhavý, ale pak pecka.Jak tady již někdo psal, tak hodně postav, s tím mám problém u hodně knih. Celkově rozhodně doporučuji, konec je perfektní.

Pumpkin
03.02.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších ze série.

evask
26.12.2018 5 z 5

Možná nepatrně slabší než předchozí, ale dávám plný počet. Co mě ale pokaždé u tohoto autora trochu vadí, to je dost postav. Já si pokaždé musím ta anglická jména napsat na první stránku, vedle nich funkci (šerif, zavražděný policista apod), abych se ze začátku lépe orientovala.

PROCESOR
11.12.2018 4 z 5

"Nikdo a nic není jen černé, či bílé" Tím bych si dovolil, začít tuhle famózní kriminálku trochu hodnotit...Tak autora netřeba představovat stejně, jako hlavní hrdiny, co je třeba popsat je tento děj a ten je stejně napínavý a drží si stálou úroveň na kterou jsme tady už zvyklý.

smithynka
03.12.2018 5 z 5

Třetí díl série mi zatím přišel nejlepší. Druhý díl mě moc nebavil. Říkala jsem si, že s Lincolnem skončím, ale tento díl mě přesvědčil o opaku.
Závěr byl zajímavý, plný nečekaných zvratů.

85098211
06.11.2018 4 z 5

Tak tento díl se mi zdál prozatím o něco málo slabší, než ty předchozí. A taky jsem si málem naběhla, protože jsem si tentokrát zkusila tipnout pachatele - a že jsem se na to radši nevykašlala! :-) Protože jsem byla samozřejmě absolutně mimo! ;-) Poslední část knihy se mi ale líbila moc, proto nakonec hodnotím čtyřmi hvězdičkami...

soukroma
21.10.2018 5 z 5

Výborné počtení. Čtu Rhyma na přeskáčku, takže po novějších kouscích, k nimž už jsem měla řadu výhrad, mi tento vyrazil dech. Rozhodně místem děje (močálovitá krajina Severní Karolíny) a vůbec námětem.
Je a bude jedna z mála ze série, které si budu hodně a ráda pamatovat.

bekule
19.10.2018 5 z 5

Napínavé až do úplného konce, opět plno zvratů, některé jsem odhadla některé ne. Co se týká vztahu Amélie a Lincolna je zajímavé jak se oba staví k otázce operace, i když důvod ke svým opačným postojům mají oba úplně stejný ,strach ze ztráty toho druhého. Právě jejich vztah je to čím mi tato série připomíná skvělou Evu Dallasovou nebo sérii s Willem Trentem.

Eicherik
14.10.2018 5 z 5

Naprostá spokojenost. Třetí případ nás zavedl na americký venkov. Nejvíc mě dostalo putování divokou přírodou a spousta zajímavých hmyzích vsuvek. On vůbec ten hmyzí háv, do kterého je celý příběh zahalen je velmi přitažlivý. Prázdné křeslo hodnotím zatím jako vrchol už tak hodně povedené série. Na závěr ještě pochválím velmi pěkný obal vydání z roku 2013 a 2016.

Jaruš7
07.10.2018 5 z 5

Skvělá audiokniha.
Případ bohatý na zvraty, postavy s hendikepem dodávají obsahu svérázný rozměr, neboť i přes krutost osudu musí meze zákona ctít. Zlo, které zaplaví město je skryté dokonale, důkazem je z počátku vlastně jen strach.
Prázdné křeslo je pojem pro dilema, budoucna paraplegika, ale i jako pomůcka psychologa, a ta se mi zde zdá jedinečná a inspirativní.
Od mistra musí mít a má děj něco navíc, broučkopis.:-) (termín krátce nejvýstižnější).
Autor s širším spektrem na problémy doby.

Atlantis
04.09.2018 3 z 5

Velká nuda se zvláštně rozloženým dějem, kdy hned od prvních stran jste vhozeni do již probíhající akce. Nechybí samozřejmě přechytralý hlavní hrdina trousící svoje klišé.