Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306376/bmid_prazdne-kreslo-Fjg-306376.jpg 4 1448 230

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný tělesně postižený kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou věrnou spolupracovnicí a milenkou Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil vysoce riskantní operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí s žádostí o pomoc šerif nedalekého městečka, v němž byl zavražděn mladý chlapec a uneseny dvě dívky. Celý případ provázejí velmi podivné okolnosti, a tak se Rhyme s Amélií nechají zlákat ke spolupráci. Proti nim však tentokráte nestojí profesionální zabiják ani geniální psychopat, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný celým městečkem pro svůj vzhled, prazvláštní chování a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun" ani jeho tělesné postižení, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž nespokojuje s rutinním dopadením předpokládaného pachatele a pouští se do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové a nové roztodivné okolnosti zprvu zcela jednoznačného případu. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

gambinka87
01.09.2022 4 z 5

Skvělá detektivka, "přečteno" jako audiokniha s načtením od Jana Vondráčka. Autor je navýsost drzý, rozuzlení je az neuvěřitelné a na co vse Rhyme umí přijít, bez komentáře:-D

Dédečko75
20.08.2022 5 z 5

Velmi návykové téma

maryska09
24.06.2022 4 z 5

Další skvělá detektivka napínavá od začátku do konce. Dokáže překvapit v odhadu osob i v propleteném ději. Doporučuji a těším se na další díl.

Timkim
22.06.2022 5 z 5

Opět velice povedená kniha. Celou dobu si říkám, vím kdo to je, pak najednou nevím, pak zase ano a nakonec zase ne. Vážně bravurně tahá čtenáře/posluchače za nos. Super. Navíc se mi líbilo, že se člověk dozvěděl i něco z entomologie, o které mnoho lidí nemá ani tušení. Závěr knihy jsem po odhalení už pomalu vypouštěl a najednou další nálož napětí a zvratů. Tohle se vážně povedlo a otevřená krajina byla důstojný konkurent městské zástavbě. Nemůžu jinak než plný počet.

icezero
19.06.2022 4 z 5

Napínavé, pěkně napsané. Podle mě rozhodně lepší než předchozí Tanečník, ale o chloupek horší než Sběratel kostí. Každopádně si něco dalšího od autora v budoucnu určitě zase přečtu... Série má dost pokračování

Gaeberys
30.05.2022 5 z 5

Úžasné. Když už si myslíte, že je to tak, je to zase jinak. Do poslední stránky.

Imponuje mi nepřímý odkaz na Kafkova Brouka, takový detail na jedné stránce, který velmi potěšil. Taktéž jsem se ráda seznámila se severokarolínským klimatickým a geografickým prostředím. Teď si to budu pamatovat :-)

Jen teda editor by si zasloužil za uši. Několikrát jim neseděly čtverce mapy na začátku knihy s popisovanými čtverci (most byl ve čtverci D8, ne E8; dále Hellerovo bydliště v E3 a palírna v B4 mají být v okruhu 6-8km, což nekoresponduje s velikostí čtverce; a ještě neseděl jeden čtverec na začátku - nepoznamenala jsem si). Jednou byl podle mě překlep ve jméně (Lucy místo Amélie).

Misa101
09.04.2022 5 z 5

Nejoblíbenější kniha nejen od autora!

Zápletky, příběh, proces vyšetřování a ty detaily úplně všeho snad u této série není potřeba vyzdvihovat. A co tentokrát dokázal s postavami! Za mě geniální, pokud vám také sednou :)

postrach
22.02.2022 5 z 5

Další povedený díl.Četla jsem v E podobě po chvilkách na cestě d práce a z práce....

jalca
05.02.2022 5 z 5

Super kniha, bavila mě víc než předchozí Tanečník. Zasazení příběhu mimo město, děj i zápletka - skvělý.

Belanna
05.02.2022 5 z 5

Jako vždy napínavé, logické, dynamické a perfektní závěr. Skvělá kniha.

boxas
27.01.2022 5 z 5

Asi do první třetiny knihy jsem se nějak nemohla do knihy "dostat". Připadalo mi všechno nějak jednoduché, prvoplánové. Ale pak příběh nabral grády a konec byl standardně skvělý, jak to ostatně Deaver umí.

Lumír23
25.09.2021 5 z 5

Tak zde jsme již jinde, popis míst a krajiny, je takový, že si to nějak na Labskou kotlinu nenapasuju, ale pořád je hlavní osou děj a příběh, hodně složitý a s mnoha ... až ani nevím jak je nazvat. Dějový zvrat, to je snad i málo. Ale dobrý. Jdu pro další díl.

Luigi1
18.09.2021 5 z 5

Tak jsem to konečně dočetl a moc se mi tento díl líbil.

Iki1
14.09.2021 4 z 5

Dobře jsem si početl. Jedná se o hodně napínavý příběh, místy překombinovaný, méně uvěřitelný. Autor však umí psát, příběh zasadí do zajímavého prostředí a tím pádem čtenáře zaujme a nepustí.

Svamburger
14.08.2021 3 z 5

Možná je to tím, že se tentokrát příběh a samotné vyšetřovaní odehrávalo mimo New York a zkrátka mi ty temné, smrtí zapáchající a nebezpečné ulice a opuštěné továrny velkoměsta chyběly, nebo to snad bude tím, že už je to můj pátý Deaver. Nezaměnitelný rukopis autora mi proto není neznámý. Postava chlapce Hmyzáka je rozhodně zajímavá a matoucí až do samého závěru. Celý příběh je vlastně jedna dlouhá honička v lesích a mokřadech buranské Ameriky - na můj vkus hodně rozvleklá honička, do které jsem se nemohl správně začíst. Sachsová má prostě neskutečnou kliku a Rhyme je polobůh, co ví snad úplně všechno a dokáže vidět skrze zdi. Moc mi to tentokrát nehrálo.
Nicméně konečné rozuzlení se mi líbilo a sedlo mi to – neměl jsem sebemenší problém to panu spisovateli sežrat i s navijákem. Konečně se vysvětlila motivace všech zúčastněných. Menší mínus – soudní proces se Sachsovou – to už jsem opravdu kroutil hlavou. Za mě asi PROZATÍM nejslabší Deaver.

janina66
12.08.2021 5 z 5

Audiokniha. Z tohoto třetího pokračování jsem nadšená. Asi se mi líbil nejvíce. Velmi zajímavé téma únosů, vraždy. Zpestření děje díky "hmyzákovi" a prostředí, kde se převážně děj odehrává. Rozdělení na ty zlé a na ty poctivé. Samozřejmě nechybí gradace konce. Jsem spokojená.

Lusa
03.08.2021 5 z 5

Napínavé, čtivé a zvraty od začátku do konce, prostě skvělé.

jaroiva
02.08.2021 5 z 5

Zatím nejlepší ze série. Jinak možná i jedna z nejlepších, co jsem od Deavera četla. Chytila mě od začátku a nepustila až do konce.

DarkAvenger
20.07.2021 5 z 5

Knihu sem četla už dávno a asi dvakrát a detektivní příběh se mi velmi líbil. Spisovatel prostě umí dobře psát. Za mě doporučuji všem co mají rádi napětí.

ladycatelyn
04.07.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audio a nemohla se od toho utrhnout. Moc se mi to líbilo a doporučuji každému, kdo má rád klasické vyšetřovací a postupně odhalující detektivky.