Pokoj smrti

Pokoj smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167578/bmid_pokoj-smrti-EE8-167578.png 4 641 115

Případy Lincolna Rhyma série

Desátý případ Lincolna Rhyma. A Deaver v životní formě. Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok. Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně. Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Kill Room , 2013

Baiba
23.03.2014 4 z 5

Nevím, jestli je to mnou nebo tématem, ale tenhle Deaver mě příliš nenadchnul. Román se sice četl dobře, ale takové nadšení jako Ďáblova slza, Prázdné křeslo nebo Kamenná opice se bohužel nekonalo. Ale co se týče žánru thrilleru, tak to byl pořád nadprůměr, takže za čtyři.

jiricek72
06.03.2014 4 z 5

Máš štěstí Jeffery!!Skoro jsem Tě odepisoval a ty jsi se mi pomstil tímhle skvělým dílem.Přikoval jsi mě na pár dnů ke knížce a přinutil se na všechno kolem sebe totálně vykašlat..
Ne,vážně jsem měl strach,že Hořící drát byl konec Lincolna Rhyma.O to víc jsem šťastnější,že se tahle kniha podařila,byla výborná.Nemá cenu hledat nějaký chybky,já si to skvěle užil a těším se,co bude příště.

Monisek.B
23.02.2014 4 z 5

Deaver opět nezklamal. Pokoj smrti mě mile překvapil a řadím ho tak k lepším kouskům této série. Bude další? :)

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Zavzpomínám..... Sběratel kostí, Pokoj smrti je obsáhlejší v ději, stránkách. Dobře se to čte, prakticky samo. Pro mě nemá příběh hluchá místa, i když se zvolní napětí, akce. Rozhodně doporučím nehledat chyby, mohu říct že jsem žádné nenašel. Ale to bude nejspíš tím, že si užívám čtení ;).

princesse
08.02.2014 3 z 5

Pro mě, bohužel, zatím nejslabší kniha od tohoto autora. Nečetla jsem sice všechny, zatím 16, ale tahle mi sedla nejméně.

witko
25.01.2014 4 z 5

Další výborný příběh vyšetřovatele Lincolna Rhymea. O zvraty a napětí není nouze. Místy byl pro mne autor již čitelný, ale o to víc jsem si užíval, když mne vyvedl z omylu. Jo, Deaver se čte opravdu dobře.

evafort
21.01.2014 5 z 5

Skvělá knížka, i když téma a motivy mi byly trochu vzdálené. Ale čím dál víc si zvykám na Lincolna i Amélii.

Helianthus
10.01.2014 4 z 5

Opět další velmi dobře napsaná detektivka od J. Deavera

Chami
09.01.2014

S radostí oznamujeme, že Jeffery Deaver má oficiální stránky pro fanoušky z ČR a SR! www.jefferydeaver.cz

janik1530
07.01.2014 5 z 5

Mistrovské dílo, nepustí vás.

bezzink
30.12.2013 4 z 5

Knizka byla samozrejme skvela, ale pro me ne tak uzasna jako nektere jeho predchozi tituly. Napeti se nedalo zrovna krajet. :D ale i tak se to cetlo jednim dechem.

guru
25.12.2013 4 z 5

Deaverove knihy ma vždy brali svojou "doplnkovou témou", kde autor podáva popri deji zaujímavé informácie. V posledných knihách ale vyberá témy, ktoré mi neprídu až tak zaujímavé, takže aspoň pre mňa trochu škoda.

Temný snílek
17.11.2013 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem a děj postupně odhaluje další a další indicie k případu, vše tak pomalu směřuje k šokujícímu závěru, který překvapí asi každého.
Akcí nabitý děj je doplněn o vynikající charakteristiky postav, vše tak působí velmi věrohodně a čtenář si napětí užívá plnými doušky.
Pokoj smrti je další mistrovský thriller, který doporučuji všem fanouškům nejen tohoto autora, ale celého žánru. Vynikající kniha.

Petr K.
07.11.2013 4 z 5

Tak na tehle knize je videt (oproti predchozim dilum), ze uz doba pokrocila. Zacinaji se pouzivat moderni, soucasne technologie a jsou v ni aktualni udalosti . Kniha je napinava a Lincoln je proste Lincoln (Amelie taky :-)) Ale jestli mam byt uprimny, tak predchozi ,,Horici drat,, byl uplne na jinem levlu. U Horiciho dratu jsem skoro ani nedutal a po precteni jsem mel na nejaky cas respekt z obycejne elektriny a pomalu se bal zapnout rychlovarku :-)) U tohoto dila se mi nic podobneho nestalo. Vrah je sice opet sadistickej dobytek, ktery se vyziva v muceni, nez obet zabije, ale to je vse. Sice to podle meho psani nevypada, ale i tak se mi kniha libila a mohu doporucit. V knize je take par zminek o predchozich pripadech, coz je sranda, kdyz vite o co jde. Ja jeste k E-knize dostal bonus s Lincolnem - Ucebnicovy pripad. To take nebylo spatne

Boboking
06.11.2013 4 z 5

Tak včera dočten nový J. Deaver - Pokoj smrti. Jublejní 10 L. Rhyme. Je to kombinace detektivního thrilleru a špionážního románu s velmi překvapivým rozuzlením. Až tak drsné či drastické jako některé severské krimi to není. A díky neuvěřitelným možnostem moderních špionážních technologií to není "komplikované". Prim hraje hlavně postava Lincolna R.