Pokoj smrti

Pokoj smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167578/bmid_pokoj-smrti-EE8-167578.png 4 641 115

Případy Lincolna Rhyma série

Desátý případ Lincolna Rhyma. A Deaver v životní formě. Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok. Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně. Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Kill Room , 2013

Aymira
26.07.2016 4 z 5

Na Deaverovi se mi líbí, že každý jeho příběh je propracovaný do nejmenších detailů. Každý je z jiného prostředí - jednou se dozvíme podrobnosti o elektřině, teď zase o kulinářství a bezpečnostní politice. Nemůžu říct, že bych z knihy byla kdovíjak nadšená, ale druhá polovina vše zachránila. Sice tam tentokrát nebylo tolik napětí, aby si čtenář div nemusel zakrývat oči v očekávání, jaká hrůza přijde, ale přesto touha po vyřešení případu mě nutila číst dál a dál.

boris2
07.07.2016 2 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů, ale tato kniha se moc nepovedla.

TeaPeter
17.05.2016 4 z 5

Průměrná kniha série. Nijak dechberoucí ale dobrá.

wiana82
15.03.2016 4 z 5

Postupem času jsem si oblíbila všechny postavy z této série (Lincolna, Amélii, Rona P., Mela Coopera, Lona Selitta) a těším se až zase otevřu další knihu a začtu se do příběhu, ve kterém všichni vystupují...tak nějak mi už přijde, že jsou skuteční a jakékoli téma by s nimi J.Deaver vymyslel, s chutí si to přečtu!

Brace
17.02.2016 3 z 5

Podle mě se jedná o nejslabší knihu série s Lincolnem Rhymem. Tento můj osobní pocit zapříčinil příběh, který už byl spíše politického ražení. Prostě mám rád "rhymovky", kde je padouch zvrácený vrah, kterého žene kupředu jeho pokřivená mysl než politické motivy. Jinak samozřejmě stále kvalitní čtení, což není u Jefferyho Deavera nikterak neobvyklé. Uvidíme, zda si ztracené body vezme Deaver zpět následujícím Sběratelem kůží.

Lenka.Vílka
22.12.2015 4 z 5

Už je to nějaká doba, kdy jsem od autora četla knihu (jakoukoliv, z jakékoliv série), takže jsem ráda, že jsem se znovu začetla a bavila jsem se. Deaver mi chyběl, takže jsem ráda za nápravu...

Lenča89
02.11.2015 5 z 5

Další skvělá kniha

Nunynka
23.08.2015 4 z 5

Už jsem byla přesvědčená,že dám dokonce tři hvězdičky,ale Deaverovi to prostě udělat nemůžu. Jedna z nejslabších knížek od tohoto autora.

patroklos
16.08.2015 2 z 5

Zatím vůbec nejslabší knížka od Jeffery Deavera. Je velmi dlouhá a děj není zdaleka tak strhující jako ostatní knížky ze série s Lincolnem Rhymem. Spíše Nedoporučuji.

rubit
09.08.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, vůbec ji nepovažuji za slabou, naopak, prostě takový Deaverovský standart. I když měla cca 600 stran, četla se dobře. Děj příběhu je trochu odlišný, než obvykle, ale to knize spíše přidalo. U mě za 4 hvězdy a už se těším na Sběratele kůží.

Bar16
05.05.2015 3 z 5

Začátek nudnější, potom se to krásně rozjelo. Ovšem místy byla kniha zase nudnější... Ale celkově příběh hodnotím kladně.

technolog
31.03.2015 4 z 5

Od první knizky autora az do posud je pokazde v knize podobne napeti a spad pribehu. Myslim ze se mi neomrzi cist jej i nadále. mam rad i vedlejsi pribeh hlavního hrdiny. Každý si muze z te knihy odnest něco jiného. Doporucuji si dat od dalších knih stejného autora vetsi casovy rozestup...

Verrrunka
05.03.2015 4 z 5

Ale jako jooo, dobrý to bylo. Jen musím o jednu hvězdu srazit hodnocení za tu překombinovanost. Protože Deaver byl tentokrát tak nepředvídatelný, až byl předvídatelný. Stačilo se podívat, kolik stran mám do konce, a hned bylo jasno, že mě zase jen tak šulí, že je všechno jinak :)

Veve131
05.02.2015 5 z 5

Deaver mě opět nezklamal. Napínavý příběh plný zvratů. Těším se na další jeho příběh.

lampernaqui
30.01.2015 4 z 5

Možná je to tím, že jsem měl dlouhou pauzu od posledního Deavera... nebo se pan spisovatel zase vracel do svých starých kolejí. Dobře napsaný kvalitní příběh, u kterého je největším minusem pouze to, že už čtenář ví, co má ke konci čekat. A že pokud nastane zvrat, nastane ještě jeden a další hned za ním. Tentokrát jako kdyby si Deaver podobné šoky i odpustil, protože závěr patřil k těm nejklidnějším z jeho knih, alespoň dle mého názoru.

dalia1769
28.01.2015 4 z 5

Tradičně čtivý a napívaný příběh s Amélií a Rhymem, v němž je opět vše jinak, než se původně zdá. Ke konci je možná těch obratů už až příliš, přesto jsem si četbu užila a těším se na další díl.

KateBeckett
26.01.2015 5 z 5

Suprová knížka, no jak jinak když jí psal Jeffery :) .. dobře se mi četla, líbilo se mi jak byl příběh celý zamotaný a až na konci se člověk dovtípil kdo za vším stojí a co přesně šlo. Tohle je na jeho knihách typické a já jeho knihy prostě miluju. Takže Pokoj smrti za mě YES!!!

Ctibi
11.01.2015 4 z 5

Lincoln Rhym a jeho pravá ruka( nebo levá) Amélie Sachsová opět nezklamali, hledání vraha z ničeho a najít - nemá to chybu napínavé až do konce

Val
11.01.2015 4 z 5

Tak pro mě to taky není TOP deaverovka, ale to neznamená, že je špatná. Já prostě tyhle thrilery s nádechem politiky, špionáže a zbraní nemusím. Nicméně je to Deaver a pro mě skoro povinnost. Každopádně nelituji... Lincoln a Amélie opět úžasní a Pulaski se vyloženě překonával :-)

PetraBery
07.01.2015 4 z 5

Přestože podstatná část knihy je politická, kniha se čte dobře. Za sebe musím říct, že knížka mě bavila, ale mezi "top" od tohoto autora jí asi nezařadím... Ale i tak to bylo hodně dobré čtení.