Pokoj smrti

Pokoj smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167578/bmid_pokoj-smrti-EE8-167578.png 4 636 115

Případy Lincolna Rhyma série

Desátý případ Lincolna Rhyma. A Deaver v životní formě. Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok. Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně. Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Kill Room , 2013

rengers
rengers
04.01.2015 4 z 5

Pěkná detektivka s nádechem špionážního thrilleru. Líbí se mi, jak vyšetřovatel Lincoln Rhyme dokáže s minimem důkazů vyřešit nezodpovězené otázky případu. Knížka je sice dlouhá, ale na čtivosti jí to neubírá.

Nelly
Nelly
02.01.2015 5 z 5

Pro někoho možná trochu jiný Lincoln - Deaver zabrousil trochu do politiky a tajných služeb. Mně se to líbilo - není přeci každý vrah či zločinec jen z řad "obyčejných lidí". Myslím, že se Deaverovi povedlo dobře skloubit něco mezi špionážním thrillerem a klasickou detektivkou. A jsem ráda, že dal Amélii na konci knihy šanci (v čem, to neprozradím)...

jiri77
jiri77
20.11.2014 5 z 5

Já nepovažuji tuhle knihu za jednu nejslabších ze série Rhymovek ,právě naopak, kniha se mi moc líbila. Opět skvělý Deaver tak jak ho mám rád ,kniha plná napětí,akce a samozřejmě zvratů. Jedna z nejlepších kterou jsem od autora četl. Za mě 100%.

ellescorpio
ellescorpio
14.11.2014 4 z 5

Za mě jedna z nejslabších, ani mi příliš neuvízla v paměti. Moc politiky, vojenských operací, zbrojního průmyslu, celkově oblastí, které mi moc neříkají. Ale věřím, že chlapi, co tohle ocení, si přijdou na své. V rámci Deavera bych možná i dala 3 hvězdy, ale v celkovém měřítku nechám 4. Možná se k ní ještě někdy vrátím, rok po přečtení ale přetrvávají tyto pocity.

Jančislava
Jančislava
25.10.2014 4 z 5

Mě se kniha vcelku líbila. Od J.D mám přečtené snad všechny knihy a tuhle hodnotím jako pěknou, zajímavou a napínavou. Lincoln mě stále baví i s lidmi okolo něj. Nebylo to zbytečně natahované a přespříliš překombinované. No prostě se mi líbila a čtyři hvězdy dávám, protože tomu přece jen chyběla kapka čehosi navíc.
Co mě naštvalo je nový přebal knihy. Mám sbírku jeho knih v knihovně a všechny mají stejný přebal, jen tahle a ta povídková jsou jiné, což se mi nelíbí.

koki.veru
koki.veru
16.10.2014 4 z 5

Zápletka byla v podstatě dobrá, ale asi mám radši klasické vraždy a ne případy, které tolik zasahují do politiky a této oblasti. Ale i přesto jsem knihu dočetla a byla na konci docela překvapená, jak vše dopadlo.

ewisek22
ewisek22
11.10.2014 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky, protože knihy s Lincolnem R. si ani nic jiného než 4 nebo 5 hvězdiček ode mně nezaslouží:)) Námět nebyl vůbec špatný, i když je pravda, že hluchá místa tam opravdu jsou.

Jack Bauer
Jack Bauer
08.10.2014 4 z 5

Nechápu to odsuzování tady, že je to nejslabší Deaverova kniha. Málem jsem to ani nechtěl číst. Uznávám, že z počatku je to pomalý rozjezd, ale pak mě to chytlo a nepustilo, jak už to u tohoto skvělého autora bývá.

danipos
danipos
26.09.2014 3 z 5

Musím přiznat, že s touto knihou jsem se trápila a to se přitom považuji za velkou fanynku Lincolna Rhyma ... pro mě osobně ultranudný rozjezd, zápletka z řad tajných služeb a politiky mě vůbec nedokázala zaujmout ... skoro jsem už myslela, že knihu odložím a nedočtu, i když zatím jsem to nikdy neudělala. Naštěstí se to ve druhé třetině rozjelo a už jsem se chytla. Nicméně z dosud přečtených ze série s Lincolnem pro mě zatím nejslabší.

vyvodka
vyvodka
16.09.2014 2 z 5

Mrzí mě to, ale tentokrát jsem případem L. Rhyma zklamaná. Zápletka odehrávající se v oblasti tajných služeb, americké vlády,....to není můj šálek kávy. Prvních 380 stránek jsem se docela trápila, až samotný konec měl spád. Přesto zůstávám nadále velkou fanynkou knížek Jefferyho Deavera.

st.me
st.me
13.09.2014 5 z 5

Nebudu se nijak moc rozepisovat. Prostě Deaver. Víc se snad ani psát nemusí.

čef
čef
05.09.2014 5 z 5

Tak si nás Jeffery Deaver opět pěkně povodil po své krajině sériových vrahů, opět otestoval naši dedukční schopnost a nechal ji, alespoň u mne, ležet v blátě. Kniha plná stupňovaného napětí a zvratů, logického myšlení a akce, možná to nejlepší, co jsem od tohoto autora zatím četl.

wally
wally
12.08.2014 4 z 5

Ani dosud nejnovější dílo nezklamalo....ze začátku jsem měl trošku strach z politického románu, tak jako mnozí tady, ale nakonec se to pěkně rozjelo a ve finále to je klasický Deaver...skvělý Deaver

Luca287
Luca287
08.08.2014 5 z 5

Napínavé, strhující..přečteno jedním dechem... asi to bude tím, že jsem od Deavera dlouho nic nečetla..já jsem byla nadšená...knihu jsem doslova hltala..a nepřestala jsem, dokud jsem nepřečetla poslední stránku... ze začátku moc politiky, ale to se utřepalo...takže za mne plný počet bodů:-)))

cie
cie
02.06.2014 4 z 5

Je to opravdu nejslabší kniha ze série s Lincolnem Rhymem. Řekla bych, že ani napětí nevygradovalo jako obvykle. Ale i tak se celkově řadí k těm lepším detektivkám.

Kakajko
Kakajko
26.05.2014 5 z 5

Ze začátku mi přišlo, že je to nějak moc o politice, pak už to bylo lepší, no a konec byl typický Deaver, nikdy nepřijdu na to, kdo za tím vším stojí.

cathyblack
cathyblack
11.05.2014 3 z 5

Bohužel kniha nenaplnila mé Jeaverovské sny a tak trochu zklamala. Už samotný název mi lhal, když řval: kup si mě, budu se dobře číst. Ve skutečnosti jsem dlouho čekala, nudila se - než jsem se dostala k něčemu trošku více napínavému, abych zhltla pár stránek v naději,že by už konečně? Kniha měla více slabých míst než těch silných a konec nebyl zas až překvapivý, tak nějak jsem ho uhodla. Tohle nebyl můj Jeffery a doufám, že mi jeho nové povídky zlepší mínění o kdysi nejoblíbenějším spisovateli...

Sheemas
Sheemas
10.05.2014 4 z 5

Přečteno, ohromená - spíše ne.
Kniha mě bavila, to ano a moc, ale že by mě vyloženě překvapila a uchvátila (jako v případě jiných knih o Lincolnovi), tak to se jí nepovedlo. Zvraty v knize nebyly dech beroucí a nedonutí člověka zrychlit čtení, aby se dostal k vysvětlení, což je pro mne zklamání, na tohle se totiž u tohoto spisovatele vždy moc těším.
Samozřejmě kniha je skvělá, zajímavý případ, šílený vrah, skvělý Lincoln, Amélie a další, perfektně se čte, příběh pěkně navazuje bez hluchých míst, ale stejně jsem čekala trošičku víc.

Dousabel
Dousabel
23.04.2014 4 z 5

Typická Deaverovka, i když musím souhlasit s ostatními, že to byl trochu slabší kousek. Docela originální zápletka, velmi dobře čtené, jediné, co mi začíná vadit je, že už mě Deaver nedokáže tak napnout těmi vypjatými stresovými části knihy, protože vím, že to stejně dobře dopadne.

Hella
Hella
17.04.2014 3 z 5

Přečetla jsem od Deavera v češtině vše, co vyšlo. A na nového Lincolna jsem se těšila jako malé dítě, i přesto, že mě předchozí Hořící drát ani Rozbité okno zas tolik nenadchly. Jenže ani Pokoj smrti mě bohužel nebavil tolik jako třeba Hodinář, Tanečník nebo Iluze. Chvílemi mám pocit, že autor vykrádá sám sebe, např. to nečekané odhalení na úplný závěr (Hodinář?). A taky mi přišlo, že sloh (nebo překlad???) už není tak brilantní, jak býval - některé slovní obraty byly vcelku nešikovné a vůbec mi nešly do "oka".... Ale jistě - i tak jde o čtivý příběh, který si jistě najde spoustu obdivovatelů.