Ostrý řez

Ostrý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383801/bmid_ostry-rez-fCF-383801.jpg 4 441 127

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se v vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cutting Edge , 2018

lenkavildomcova
16.04.2024 3 z 5

Na mě už strašně překombinované...musela jsem se do čtení nutit.

Gaeberys
10.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Těším se, že v nějakém dalším díle narazím konečně čistě a jen na obyčejného psychopata. Tady ty zvraty a kombinace, kdy v posledních knihách je do nekalostí zavlečen pomalu prezident, už mě moc neberou. Také bych ocenila, kdyby Deaver nechal už konečně Hodináře spát...
Hodnotím 3* jakožto 14. díl. Být to druhý - třetí, jsem možná ještě poprděná...

patricia8137
09.01.2024 5 z 5

Znova sa budem opakovať, keď napíšem, že je pre mňa veľkým plusom, keď autor vždy na prvých stranách knihy oboznamuje čitateľov so základnými informáciami o hlavných postavách. Mne to teraz prišlo vhod, keďže som po pokračování siahla po dlhšej dobe. Aj keď po knihách od Jefferyho Deavera siaham s väčším časovým odstupom, je to pre mňa výber na istotu. Dej sa odohráva v časovom horizonte 5 dní, kedy geniálny Lincoln Rhyme a Amélia Sachsová musia vypátrať zvráteného páchateľa. Okrem hlavnej dejovej línie, príbeh obsahuje aj niekoľko vedľajších. Autor nám ponúka kapitoly aj z pohľadu páchateľa, aby sme mali možnosť nahliadnuť do jeho mysle a pochopiť jeho konanie, prečo sa z neho stal taký človek, čo ho ovplyvnilo v detstve. Zaujala ma aj téma knihy - výroba diamantov. Dozvedela som sa zaujímavé informácie o brusičskom umení a výrobe diamantov. Páčilo sa mi, že autor rozdelil príbeh do 5 častí, ktoré mali názov podľa spôsobu spracovania diamantov, čo svedčí o dokonalom premyslení a genialite autora.
Mohol by dvojicu legendárnych vyšetrovateľov stáť život symbol ich spoločnej budúcnosti (diamantový prsteň)? Nezostáva Vám nič iné, iba sa začítať do tohto detailne prepracovaného trileru so skvelou zápletkou a nečakaným rozuzlením.

denib
12.12.2023 4 z 5

V podstatě jako každá detektivka od Deavera - klasicky dobré, ale taky klasicky překombinované a nepravděpodobné. Vždycky mi ty zauzlené konce vadí, ale vždycky mě to přitom baví a tak čtu další a další díl :-) Dobrý styl psaní, obdivuhodný Rhyme, řada zajímavostí z vyšetřování a správná dávka napětí mi zaručují nad knihou příjemně strávený čas.

peeetta
06.12.2023 5 z 5

Vždy se těším na další knihu od Deavera, pokaždé se rychle začtu a nemůžu přestat. Na jeho styl jsem zvyklá a tak mě zápletka na konci až tolik nepřekvapí, čekám, že dojde na změnu i když už se zdá, že je případ vyřešený. Každá kniha je zaměřena na jiné téma, tentokrát to byly diamanty a geotermální energie.

jprst
17.10.2023 4 z 5

Předchozí díl série (Poslední hodina) byl dost nevydařený, tak jsem předpokládal, že další příběh by měl být, jak už to u zkušených autorů bývá, opět vydařený. Předpoklad se s přivřením očí potvrdil. Zápletka poněkud překombinovaná, darebáků víc než dost, děj se občas zpomalí, ale chytré a překvapivé Rhymovy (a vlastně i Ameliiny) dedukce a úsudky to dostatečně a poutavě vyvažují. Podle mne slušné počtení.

Voliarty
27.06.2023 4 z 5

Priznávam, že zo začiatku som mal problém sa začítať, ale podarilo sa.

Zápletka je fajn, téma diamantov mi sadla. Je tu veľa zaujímavých (dúfam, že aj pravdivých) informácií o diamantovej branži. Áno, možno je dej trochu pritiahnutý za vlasy a zloduchovia zase boli majstri stratégovia a geniálni taktici, u Deavera som ale na to zvyknutý a nič menej už nečakám.

Čo sa týka postáv, tak mi príde, že oproti posledným dielom tu Deaver viac zapája aj to ľudské z Rhymea, ktorý tak nie je len super-geniálnym mozgom odhaľujúci super zložité plány zločincov. Som za to rád. Amélia štandard. Čo ma zamrzí, je môj obľúbenec Ron Pulaski, ktorý je tu odsunutý úplne do úzadia. A postava Vimala, alebo skôr kapitoly z jeho pohľadu, ma veľmi nebavili.

Ako vždy, k zloduchovi sa musím vyjadriť cez SPOILER, takže SPOILER: Vladimír Rostov je celkom zábavný šialenec, ktorý hovorí divné veci, je posadnutý diamantami a v týraní obetí sa priam vyžíva. A celkom sa mi páčilo, ako sa len-tak rozhodol zapojiť do cudzieho plánu a pomôcť hlavnému zloduchovi. KONIEC SPOILERu.

Štandardný Deaver. Téma mi sadla a i napriek tomu, že som mal občas problém sa začítať, tak som si knihu užil.

astroweb
01.06.2023 5 z 5

Autor nemůže zklamat. Většinou. Po delší době jsem si ho opět vychutnal.

Vlaďkaa4
03.05.2023 4 z 5

Bylo to trochu překombinované. Genialita hraničíci s jasnovidectvím. Nic méně se to krásně čte.

Renca.ch
30.03.2023 3 z 5

Další příběh ze série Lincolna a Amélie, kniha byla místy velmi čtivá a napínavá, ale místy zdlouhavá a nutilo mě to přeskakovat. Jelikož mě příběhy o diamantech a zlatnících moc nezajímají, předchozí knihy se mi líbily více.

Luigi1
25.03.2023 5 z 5

Tak to je teda pecka moc dobře napsané a čtivé

malen
05.01.2023 5 z 5

Nejdřív jsem se do toho nemohla začíst, ale pak jo, pak mě to chytilo . Sice podle anotace jsem čekala něco jiného, ale pěkně jsem se bála, jak to se zraněným mladíkem dopadne. Ale neprozradím.

wielka
30.12.2022 4 z 5

Mne sa tato kniha ako celok pacila. Ano, Deaver to casto, hlavne ku koncu, prekombinovava, ale vo vacsine knih mi to neprekaza. Tak nejako to tam ocakavam. Lincoln a Amelia zasa skveli. Dozvedeli sme sa aj cosi o diamantoch. Len preco, preco nie je uz dalsia kniha v serii??

Dédečko75
25.12.2022 5 z 5

Pro tyhle kriminalky obetuji vše

čef
02.09.2022 4 z 5

Mistr složitých detektivek to v této knize podle mne opět přehnal. Děsivě překombinovaný dlouhatánský příběh s mnoha motivačními rovinami nadchne snad jen Rhymův a Sachsové fanklub, ale takový už je styl tohoto spisovatele zejména v této řadě. Kladem je nemnoho poznatků o těžbě a zpracování diamantů a způsobu vyšetřování v NYPD. Chápu nadšení některých zdejších komentářů, ale já ho prostě po přečtení předchozích dílů tak nějak nesdílím a dokonce si myslím, že kvalita řady jde dolů na úkor kvantity a je nejvyšší čas sérii ukončit.

rekon
17.08.2022 5 z 5

Opět skvělá detektivka se vším všudy-napětí, humor, zvraty a zdárné vyřešení případu.

KateBeckett
02.07.2022 5 z 5

Na konci této úžasné knihy jsem jen nahlas řvala ,,Už ať je patnáctý díl, prosíííííím!!!!!!"

begonie226
20.06.2022 4 z 5

Zajímavý případ, který se několikrát pootočil, ale na Lincolna a Amélii si jen tak někdo nepřijde.

Arlienen
12.03.2022 5 z 5

Další slušný nářez od Deavera, který jsem si užila od začátku do konce!

lucie51997
23.02.2022 5 z 5

Knihy od tohoto autora mam moc ráda příběh napinavej až do konce