Ostrý řez

Ostrý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383801/bmid_ostry-rez-fCF-383801.jpg 4 440 127

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se v vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Cutting Edge , 2018

petrakal
29.01.2019

Tak sem pročítala názory na knihu a zjistila jsem, že jste na tom všichni líp než já. Bohužel moje vydání navštívil šotek. Jsem na straně 144, další strana je 161 až 176 a pokračuje to 161 až 516...
No nic musím si zřejmě koupit knihu ještě jednou

S.partan
16.01.2019 4 z 5

Jefferyho knihy s touhle už skoro legendární dvojicí začínají trpět jedním neduhem - provázaností. Jinde bych to uvítal, tady se obávám, že každý nový čtenář, který bude číst knihy napřeskáčku, bude tápat. Pomalu získávám dojem, že se Deaver až skoro maniakálně upnul na jednu démonickou postavu a nemá ještě ani zdání, jak s ní naloží. Trochu mi to tu zavání Sherlockem a Moriartym, ale holt každej génius musí mít svou Nemesis... ještě že se to tak dobře čte.

jahlina
12.01.2019 4 z 5

Případ celkově byl zajímavý, nechyběly zvraty, jak jsme ostatně u Deavera zvyklí. Konec nabízí zajímavé rozuzlení a je jasné, že pokračování musí být. Tentokrát chyběly souhrnné poznámky zjištěných stop zaznamenaných na tabuli, přiznám se, že jsem je stejně nikdy moc důkladně nečetla. Možná proto se mi zdálo, že mi těch 500 stran neosýpá jako obvykle? Protože nemůžu říct, že bych se u čtení nudila...Mám pocit, že takové to "vau" z prvních případů je pryč, ale přesto se cítím dobře ve společnosti starých známých a další díl si nenechám ujít.

Dahiba
12.01.2019 3 z 5

Můj velmi oblíbený spisovatel, kniha byla čtivá, ale na můj vkus byl konec velmi překombinovaný...škoda, série s Rhymem a Sachsovou už nemá takový náboj, jako v začátcích, každopádně za přečtení stojí.

loskatos
10.01.2019 3 z 5

Dějový konstrukt je přeplácaný, ale knížka je čtivá, což se dá u tohoto autora předpokládat.
Řemeslně zvládnuté, ale už tomu chybí cit a drive.

marcela8908
08.01.2019 4 z 5

Super vánoční čtení

Jirik.fx
05.01.2019 4 z 5

Po delší době konečně dobrý Deaver. V posledních pár knihách pořád dokola vysvětloval kdo je kdo, proč je na vozíku, a že byla modelka. Už jsem se skoro zařekl, že si žádného dalšího nekoupím. Tato knížka mě velmi příjemně překvapila. Zápletka sice trošku naivní, ale Hodinář holt musí být proklatě rafinovaný. Asi si od Deavera další knížku už zase koupím.

Nelly
03.01.2019 5 z 5

Asi trochu poklidnější Deaver, což ovšem na čtivosti knihy nic neubírá. Zdánlivě nesouvisející nitky se nakonec zapletou v úžasný gobelín, což máme u tohoto autora rádi. Dala bych čtyři hvězdičky, protože napětí nebylo takové, jaké bych si přála, ale zase jsem přivítala zajímavé postřehy ze světa diamantů. Jo, a konec (!) - sliny se mi už sbíhají na další "hodinářský" díl. - A musím podotknout, že Lincolnovy tabule mi vůbec nechybí...

saez
02.01.2019 5 z 5

Předposlední kniha slibovala a naznačovala jak nám slavná dvojka (trojka, když počítám i Thoma) přijede vyšetřovat do Prahy.... a ono nic! Nicméně, staré známe prostředí New Yorku a zcela nová a zajímavá oblast poznání mě dokázala vcelku uspokojit. Deaver je léta má vánoční dárková klasika (díky synu) a tak jsme společně opět slavili svátky a doufám, že je spolu oslavíme i v roce 2019 :-)

Erlif
02.01.2019 3 z 5

Opět Vánoce, opět pod stromečkem kniha s Rhymem... Loňská příjemně překvapila a říkala jsem si, fajn, budu si přát další knížky od něj pod stromeček, ale tato kniha mi opět zasadila brouka, jestli mám potřebu tyto knížky dál mít v knihovně.

Co mě opravdu potěšilo byla absence vyšetřovacích tabulí, které mi nikdy nepřipadaly zajímavé, dříve jsem si naivně myslela, že v těch tabulích najdu nějakou souvislost, nikdy se tak nestalo a tak jsem je začala přeskakovat.

Tento příběh začíná zajímavě, ale pak jako by to trošku vázlo, vše je propojené, možná až překombinované, konec není ani nijak zvlášť napínavý... V závěru je opět zmíněn Hodinář, ale vlastně si jen pamatuji, že dal Rhymovi zabrat, že ho nikdy nechytil, ale abych si vzpomněla na samotného hodináře a jeho knihu... naprosto prázdno.

Takže mám opět rok na přemýšlení, zda další jeho knihu koupit či nikoli... :-)

Pjater
02.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha plná nečekaných zvratů. Už ať je tu další díl.

shackhal
22.12.2018 4 z 5

to byl už zase ten starý dobrý Deaver , příběh byl napínavý už od samého začátku , velmi čtivý a bavil . jednu hvězdu ubírám za slabší konec , který byl méně napínavý a chyběla ta správná gradace , jak jsme zvyklí u tohoto autora, škoda jinak by bylo za 5.

Valeyman
20.12.2018 3 z 5

Rád bych napsal, že Deaver je zpět ve formě, ale bohužel nemohu. Od začátku je to celé docela průhledné, pachatel se dá celkem snadno odhalit. V závěru mi těch zvratů přišlo až příliš a celé to bylo celkem překombinované. Nicméně kniha je určitě o třídu lepší než Poslední hodina. Velkým plusem pro mě byla absence vyšetřovacích tabulí se soupisy nalezených důkazů.
Deaver psaní určitě nezapomněl, dám mu ještě určitě další šanci, ale mám tak trochu pocit, že už vykrádá sám sebe. Možná by mu prospěla nějaká pauzička, uvidíme.....

kurovec
09.12.2018 2 z 5

Dle mého názoru je tato kniha autorova nejslabší. Nic nového, spíš nuda. Od pana Deavera jsem čekal víc. Tři hvězdičky jen proto, že vím , že když chce tak umí. Jako by ten příběh chtěl napsat za každou cenu. Nebo..., že by nad ním ... někdo stál s lámacím nožem v ruce ? :-)

Kaspiy
07.12.2018 5 z 5

Jako vždy super, lepší než poslední kniha. A co oceňuji nejvíc - ani jedna tabule s důkazy. V poslední knize jich bylo snad víc než stránek a příběhem :-)

Nestorkea
07.12.2018 3 z 5

Já nevím.. Asi jsem předeaverovaná.. Skupinu vyšetřovatelů mám moc ráda, hned od začátku čekám, co se nakonec ukáže jako pravda.. Ale nějak se mi to vleklo a četla jsem jen kvůli zamotanému konci, na který jsem se těšila. Bohužel tentokrát tak za 3,5..

Česneksmedem
05.12.2018 5 z 5

Svět ten náš zdejší, je čím dál tím zlejší. V případě této knihy se zdá, že jde o jistý druh alotropů.

Ke knize jsem přistupoval s malinkým despektem, neboť se mi poslední knihy autora již zdály trochu vyčpělé. Navíc jde o knižní špalek, neboť kniha má avizovaných 520 stran, což je samozřejmě nepřesné neboť text začíná na straně 9 a končí na straně 517 (tímto lehce narážím na Čtenářskou výzvu 2019 a knihu s lichým počtem stran).
Mýlil jsem se a musím přiznat, že jde o znovuzrození špičkového Jeffery Deavera. Velice dobře se to četlo, o zvraty nebyla nouze a konec i s malým náznakem další knihy je dotažený. Takže paráda!

hnusák
23.11.2018 5 z 5

Mám snad všechny knihy od J.Deavera a ani tato nezklamala. Je u mne trochu paradox, detektivky
nemusím, ale z dílny tohoto autora je doslova žeru. Ani tato nebyla vyjímkou a během pár dní jsem ji zhltnul. Vždy mně fascinuje geniální úsudek Lincolna Rhyma a v neposlední řadě i Amélie. Plný počet. A ještě jedna hvězda za překlad, nenašel jsem snad jediný exces, paráda a dobrá práce.

rlupinek
22.11.2018 5 z 5

Jo, jo, klasická Deaveryovská detektivka - nic není tak, jak se na první pohled zdá. Za přečtení určitě stojí. Nesmí chybět nebezpečné situace, při kterých "Amélie ví, že dnes umře...", ostatně jako v každé knize.

martin9929
15.11.2018 5 z 5

Další příběh který nezklamal. Čtivý děj, skvělý a nečekaný obrat v rozuzlení případu. Mám tyto knihy velice rád.