Ostrý řez

Ostrý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383801/bmid_ostry-rez-fCF-383801.jpg 4 441 127

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se v vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cutting Edge , 2018

radus
01.10.2019 4 z 5

Pro mě byla první půlka knížky super, ale jak docházelo k rozplétání příběhu, tak jsem se do toho čím dál víc zamotávala. Deaver je mistr ve složitých překombinovaných zápletkách, ale tohle na mě bylo už moc. V každém dílu obdivuju, jak ma Deaver všechna témata knih detailně nastudované, i tady toho bylo o diamantech napsáno hodně. Jen kvůli tomu jedna hvězda navic, takže dávám ****

dalia1769
29.09.2019 4 z 5

Typický Lincoln Rhyme. Kniha se výborně čte, postavy jsou sympatické a příběh je velmi napínavý. Na druhou stranu zde najdeme i typické slabiny tohoto cyklu - stále stejnou strukturu příběhu a určitou překombinovanost hraničící s nevěrohodností. Přesto pozitiva pro mne stále převažují a už kvůli starým známým postavám se na každý další díl cyklu stále těším.

Iva B.
22.09.2019 5 z 5

Já mám Deavera moc ráda, takže tenhle příběh, ač místy pro nekoho prekombinovany, se mi moc líbil. Na jeho knížkách mám rada, ze se pokaždé dozvídáme něco o daném tématu. Tady to bylo o diamantovem průmyslu a všeho kolem. Konec byl opět překvapení.

Trustty
01.09.2019 3 z 5

Ne, tenhle příběh do mě zkratka nešel.
Dozvědět se něco o diamantovém průmyslu je super.
Vyšetřování je zvláštní.....žádný řád. Z této serie je to muj první přečtený případ. Nevím zda přečtu ještě nějaký.
Je to takové celé překombinované.

dominika2585
25.08.2019 5 z 5

Po slabších předchozích dílech, jsem byla z Ostrého řezu nadšená. Líbí se mi, že se v Deaverových knihách i něco nového dozvím. Tentokrát nám autor přiblížil diamantový průmysl. Lincoln a Amélie nikdy nezklamou. Snad se dočkáme dalšího dílu.

Merlinit
21.08.2019 5 z 5

Zábavné, mělo to vtip i spád, prostě parádní! S hrůzou v oku jsem sledovala přibývající přečtené stránky a přetěžce se smiřovala s blížícím se koncem.

AkiKagami
13.08.2019 4 z 5

Knihu jsem úspěšně přečetla. Uz od začátku to bylo napínavé. A tolik případů který končí jako jeden celek. Pár typů bylo správných některé byly šokující. Nebo aspoň pro me ano. Ale přesto mi tam pár věcí vadilo. A třeba to ze se znalo jméno jednoho z vrahů. Ale byl to dobrý děj.

kahuda01
09.08.2019 4 z 5

Dobré to bylo, možná trochu delší, ale Lincoln s Amélií jsou mí oblíbení detektivové.

princesse
05.08.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, ale když zavzpomínám na první knihy od tohoto autora z řady o Lincolnu, tak kvalita se rozhodně nezlepšuje. Četlo se docela dobře, ale za mě tomu prostě něco chybělo. Už to není co to bývalo. Nebo je to možná mnou a tím jak se úroveň mění ... přece jen kdo z nás mezi tím nepřečetl hromadu severských krimi a knih podobného ražení. Nesrovnávám, ale nepopírám, že jistě k nějakému "ovlivňování" dochází. Každopádně na pana Deavera nehodlám zapomenout a vrátím se ...

pavlina9305
31.07.2019 3 z 5

Deavera jsem považovala za jednoho z nejlepších autorů detektivek - po skvělých knihách jako Sběratel kostí, Iluze, Hodinář, Hořící drát atd.. přichází tohle? Podobné pocity jsem měla už u Ocelového polibku, a Pokoje smrti ale dočetla jsem to s chutí. Ostrý řez jsem měla co dělat, abych to od druhé třetiny knihy vůbec dočetla. Fajn, že už konečně vynechává ty zatracený tabulky, ze kterých jsem vždycky věděla beztak ho....by. :D téma diamantů super, to mě na tom bavilo, jinak překombinované, a tááák průhledné, po tu dobu, co Deavera čtu mi přijde, že je čím dál tím víc čitelnější - myslím teď to, jakým způsobem vraha odhalí, a kdy Rhyme najednou vyčmuchá stopu k vrahovi, podle nudle z nosu, a samozřejmě na to přijde vždycky těsně předtím, než vrah zabije další oběť (někdy i z jeho týmu, of course ). Dojem - rozpolcený :) Jdu si spravit chuť s Carterem, pak si hodím Björka, Jussiho a taky de la Motteho ať si spravím chuť ke četní. Možná že tentokrát jsou ty tři hvězdy až až. Ale budiž Jeffery... klidně si na další tvojí knihu počkám rok, dva, mám co číst , ale hoď na papír zase něco geniálního... tohle už mi nedělej.

Katte192
27.07.2019 3 z 5

Uff... Strašně utahane... Neskutečné množství linek, za polovinou si říkám že vůbec nevím o čem čtu? O zemětřesení? O diamantem? O postižení ve výkonu povolání?... Nejsem si jistá, každý pracuje tak nějak sám a dělá si co chce... Od Deavera fakt zklamání, chybí tomu drive. Iluze nebo Sběratel kostí... Ale Ostrý řez? Mh...

ve.rena
27.07.2019 5 z 5

Zatím všechny díly s Rhymem jsou skvělý.

JIVaJaH
18.07.2019 4 z 5

Knihy tohoto autora mám moc ráda. S nadšením jsem do ruky brala po delši době další "Deaverovku". Zdála se mi ale jiná. Opět hlavní linie čtenáře přilepíke knize...rozvíjí se ale další linie, které se zdají být jiným příběhem. Děje se potkají. Za mě dobrá, ale zbytečně protahovaná, některá místa komplikovaná.

Niu
06.07.2019 4 z 5

Mám Deavera ráda a Lincolna s Amélií taky, knihy se čtou tak nějak samy. Ale u této knížky jsem si říkala, jestli už toho není až moc. Vyhlížela jsem konec a pořád zbývalo přes sto stran, takže jsem čekala, co je pro Deavera typické. Už mě ty jeho kejkle nerozhodily a trefovala jsem se do černého. Co se mi na příběhu líbilo bylo ponoření se do diamantového průmyslu, to, jak se opracovávají a vznikají skvosty. Anotace ke knize nesedí (nemyslím, že je špatně napsaná, jen dává tušit jinému příběhu) a možná, kdyby se držel jen tohoto, bylo by to lepší. Musím ocenit tu genialitu a provázanost, ale někdy čtenář ocení jednoduchou linii. Postrádala jsem Lincolna a Amélii, jak byli za starých časů, jejich rozhovory. Teď byl jakoby každý sám za sebe. Zdá se mi, že autor je upozaďuje na úkor více dějových linií. Taky závěrečná překvápka byla teď popisována trochu jinak, z pozice "těch špatných". Už necítím takový "drajv" jako u prvních dílů.

Adapa
09.06.2019 4 z 5

Po slabším předchozím díle je zde klasický Deaver. Jen kdo četl předchozí případy, tak už předem ví, že zde bude spousta zvratů, že nic není tak jak vypadá. A opět se zde objevuje pravidlo, že jakýkoliv jiný případ nebo jen zmínka o nějakém jiném případu, se nakonec ukáže jako související s hlavním případem...
Přijde mi, že Deaver "vykrádá" už sám sebe. Čte se to dobře, pohodová četba. Ale chybí tomu takové to "wau", jak když čtete první knížku "Sběratel kostí".
Chybí zde poprvé tabule se stopami, dost se tím ušetřilo stránek :)
Knížku doporučuju.

mysce
03.06.2019 5 z 5

Nejslavnější kvadruplegický detektiv je zpět a jeho geniální mysl funguje dokonale. Mí oblíbení hrdinové Rhyme, Sachsová a spol. neztrácí ani přes dlouhou dobu nic ze své atraktivity.
Miluji autorovy dvojsmysly a jeho styl psaní, kdy málokdo je tím, za koho se vydává.
"Ostrý řez" je geniálně vystavěná detektivka, kde záleží na nejmenších detailech. Užijte si se stejnou chutí jako já dobrodružství, které se točí kolem třpytivých kamínků za miliony dolarů.
Plný počet!

oka3408
23.05.2019 4 z 5

Po knize Poslední hodina,kterou jsem se prokousávala,se četla dobře.

raffi
22.05.2019 3 z 5

Mám dojem, že to Deaver začína preháňať, možno by mal dožičiť Rhymovi a Sachsovej nejaký pekný odchod zo scény... Táto kniha sa mi zdá najprekombinovanejšia z celej série, v záverečnej časti som už nad tým iba krútila hlavou a čakala na poslednú stranu.

Jančislava
04.05.2019 4 z 5

Opět pěkná, napínavá, zajímavá, jen lehce více zamotana (ostatně jako vždy), dobře napsaná kniha. Tentokrát mě dej úplně neuchvatil, ale těžko říct co bylo příčinou. Knihu mohu rozhodně doporučit.

zd0981
02.05.2019 2 z 5

J. Deaver nikdy neví kdy přestat. To vrstvení a překombinovování zápletek je až únavné...