Ocelový polibek

Ocelový polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302104/mid_ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4 582 137

Případy Lincolna Rhyma série

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Steel Kiss , 2016

čuřil
08.03.2017 4 z 5

Povedla se. Mě osobně se líbila víc ne Sběratel kůží. Dobře se četla a vyvrcholení celého příběhu bylo zvládnuté na výbornou.

Lenka8418
02.03.2017 5 z 5

Úžasné, skvělé, nádherné !!!!!!!!!! J. Deaver opět nezklamal. Hltala jsem od začátku do konce. Prostě výborný spisovatel. Doporučuju

JezinkaJ
25.02.2017 4 z 5

Deaver je můj oblíbený autor. Přesto má Ocelový polibek trochu moc příběhů, trochu moc intuice. I tak prima základní příběh. Už jsem dneska přemýšlela nad tím, jak je to s televizí a co kdyby řízeně vybuchla. :-) :-)
Hlavního padoucha mi bylo líto. Jsem na 3,5 hvězdičkách, tři je málo, čtyři moc. :-)

NADEI
24.02.2017 3 z 5

Docela mě kniha zklamala, měla zbytečně moc stránek i když příběh dobrý a závěr skvělý. Čekala jsem víc, dávám pouze 3 hvězdičky.

Iva B.
22.02.2017 5 z 5

Opět výborné, nemohla jsem se odtrhnout.

Aleen
21.02.2017 5 z 5

Jeffery je moje jednička. Kam se hrabou všichni skandinávci! To myslím zcela vážně. Protože takhle komplikovaný a přitom promyšlený a propracovaný, logicky vystavěný případ, Vám žádný seveřan prostě nevystaví. Tahle kniha byla naprosto super, případ komplikovaný, padouch strašlivý, vyšetřovatelé nejchytřejší na celém světě a prostě celé to bylo uchvacující a strhující.

Lee7
19.02.2017 4 z 5

Zase jednou skvělý díl a opravdu jsem se bavila. Nečekaný konec jak se zápletka rozpletla :) Můžu jen doporučit.

konicekbily
18.02.2017 3 z 5

Více dějů současně, poměrně rozvláčné, kdyby byla polovina stránek . moc bych se nezlobil. Nevím jak pojmou šachovou partii s diagamy nešachisté? Průměrný Lincoln a průměrná Amálie.

Nunynka
18.02.2017 5 z 5

Opet skvely Deaver. Knizku jsem hltala a moc se mi libila zapletka. Take se mi libilo propojeni pribehu Amelie a jejiho byvaleho pritele. Moc se mi libi jak si autor se ctenarem hraje a vzdy dokaze prekvapit.

Dousabel
18.02.2017 5 z 5

Právě dočteno. A napadá mě jen - fascinující, luxusní, brilantní a spoustu dalších podobných superlativů :o) Nechápu, jak to ten chlap dělá, po tolika knihách, kde bere ty nápady?? I když, ze začátku jsem se dosti vyděsila, přišlo mi, že se Jeffery dal na červenou knihovnu, ale vyvedl mě z omylu. Výborně vymyšlených několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisí, přesně, jak to umí jen on. Ach jo, nemůžu se dočkat 13. případu s Lincolnem Rhymem!!! :o)

KaiShun
18.02.2017 4 z 5

Opet za pet!!

Eva88
12.02.2017 4 z 5

Jeffery opět nezklamal. Knihy má tučnější a tučnější a děj se čte rychleji a rychleji. :-) Téma zneužití moderní technologie super; padouch, kterého je vám až líto; návrat milence; nový člen týmu...No, přečtené stránky letěly, jak divé.

koki.veru
08.02.2017 5 z 5

Tak opět přečtený další díl o Lincolnovi....a opět super příběh, skvělé postavy a napětí téměř na každé stránce. Doufám, že co nejdříve vyjde další díl. SUPER :)

slezakova.nika
03.02.2017 5 z 5

Lincoln, ach... Jeho geniální mozek... Deaver je prostě PÁN spisovatel a jeho zápletka v Ocelovém polibku mě naprosto pohltila. A v závěru velmi překvapila. Děkuji Ježíšku za skvělý dárek.
Kéž by bylo natočeno více filmů podle jeho knih. :(

Didi15
31.01.2017 5 z 5

Miluju Deavera, miluju Lincolna:) Skvělá kniha, nemám víc co dodat:)

mulder
23.01.2017 5 z 5

Jeffery Deaver je pro mě machr, psát opravdu umí. Knihu jsem zvládl za tři dny, těch 650 stran plyne jak voda. Zápletka se mi zdála nevšední a zajímavá.

saez
12.01.2017 5 z 5

Jako vždy, převládá slepá láska k autorovi (a Lincovi:-))

bezzink
11.01.2017 3 z 5

Ac jsem letitym fanouskem Jefferyho a kazdy rok netrpelive vyhlizim jeho dalsi dilo, ktere nakonec nachazim pod stromeckem, musim rict, ze tentokrat jsem byla pomerne zklamana. Opet 3 hvezdy stejne jako pred rokem se Zapadakovem. Tenkrat jsem doufala ve zlepseni, ale bohuzel to vypada, ze Jeffery stale jeste neni ve forme.
Ve srovnani s Hodinarem, Tanecnikem, Sberatelem kosti, Zahradou bestii a jinymi fantastickymi dily, se toto jevi velmi zoufale.
Nevim jak to popsat, zkratka to bylo takove neakcni, nenapinave, nezajimave, s nekterymi predvidatelnymi zvraty - tedy ve vysledku nesokujici.
Jelikoz ale nadeje umira posledni, pristi Vanoce budu opet vyhlizet Jefferyho pod stromeckem a doufat, ze tentokrat budu moct dat 5 hvezd svemu nejoblibenejsimu mistrovi kriminalek! :)

georginaa
03.01.2017 5 z 5

Další napínavý příběh, sice vraha hned poznáte na začátku, ale myšlení Rhyme jak se k němu dostane, je opět obdivuhodné. Doufám že bude další díl od tohoto autora.

čef
31.12.2016 4 z 5

Opět je zde skvělý ohňostroj autorových triků, postupů, napětí, dedukce, vedlejších příběhů a překvapivého závěru. Opět však také autor dokázal, že má s technickými hejblátky, jističi, pojistkami jako třeba v Hořícím drátu trochu problém(možná má problém jen překladatel), což ale jeho čtenářům nemůže vadit a technik se jen pobaveně usměje. Nevadí i přebytek stran - Deaverův příznivec hbitě přeskočí sáhodlouhé tabulky roštů míst činů nebo si s radostí zahraje třeba i šachy naslepo, jakkoliv to má s dějem pramálo společného. Dobré čtení pro fan club Jeffery Deavera.