Hořící drát

Hořící drát https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45208/bmid_horici-drat-j9R-45208.jpg 4 760 120

Případy Lincolna Rhyma série

Je to zbraň neviditelná a současně všudepřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských a přesně mířených obloukových výbojů s tak vysokým napětím a teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. V jiném případě zase vrah přehodí pár drátků a náhle může být vražedným nástrojem vana, počítačová klávesnice nebo obyčejná stolní lampa… První strašlivý útok, při němž se autobus městské hromadné dopravy proměnil v hromadu roztaveného kovu, považovali oficiální činitelé za teroristický útok. K vyšetřování byl okamžitě přizván Lincoln Rhyme, který i tentokrát vysílá do terénu Amélii Sachsovou a Rona Pulaského. Zatímco se útoky zběsilým tempem šíří po celém městě a na policii začínají docházet vyděračské dopisy, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc…? Už tak složitou situaci ještě více komplikuje fakt, že Rhyme zároveň působí jako konzultant při vyšetřování dalšího případu, jehož protagonistou je muž s přezdívkou Hodinář – jeden z mála padouchů, jimž se kdy podařilo z Rhymovy sítě uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Burning Wire , 2010

Arlienen
12.04.2021 5 z 5

Tak to byla pekelná jízda plná zvratů! Rhyme opět zazářil a na vše přišel.

pedobro
06.03.2021 5 z 5

Říkala jsem si, kdy bude opět ve hře Hodinář...mám pocit, že o něm ještě uslyším...:o)
Skvělé, jako vždy.

rickiwolf
26.12.2020 4 z 5

Knihy tohoto autora nečtu popořadě, ale nevadí mi to. I přesto se mi na nich líbí spád děje, díky němuž se tak dobře čtou.

moudivlacek
25.11.2020 5 z 5

Elektřina dává "život", dává mu smysl, pomáhá lidem v mnoha směrech. Ale tento díl je ukázkou toho, jak v rukou "velmi inteligentního vraha" se dokáže během okamžiku změnit ve smrtící nelítostnou zbraň. Při čtení se člověk dozví plno zajímavého a snad pochopí, co tvrdím já stále - je to pomocník, před kterým ale musíme mít stále respekt a udržovat si neustále odstup a svou pozornost. Je to mrazivé vyprávění o tom, jak člověk "ovládá" a "neovládá" elektřinu. Vynikající napětí. Milovníkům tohoto žánru doporučuji.

ninano
02.10.2020 4 z 5

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud...:) Ne, docela napínavé čtení.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Skvělé, jako vždy :-)

Sasha001
23.07.2020 3 z 5

Za mě bohužel jedna z těch "horších" knih, které autor napsal. Pro mě byl děj moc zdlouhavý a vcelku neuspokojivý. Deaver to umí i lépe.

vera4669
22.07.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih ze série.. Sice hodně odborných pasáží, ale ničemu to nevadilo a to propojení a konec... To jsem vůbec neodhadla :)) za mě paráda

tulip131
28.05.2020 4 z 5

V tomto díle měl každý detektiv, kriminalista, zelenáč a jiný správňak svou slabou chvilku, přešlap a průšvih, který napravoval. Příběh zamotaný a na konci překvapení v podobě Lincolnova rozhodnutí.

tccrsx
22.01.2020 2 z 5

Dějově to má spád jako obvykle, ale autor si mněl najmout lepšího konzultanta z oboru elektro. Nebo ještě jinak pokud jste laik pak si přečtete super detektivní thriller, ale pokud máte co do činění s oborem elektro pak budete číst místy velmi vtipnou knihu. Za mě nejslabší díl.

Svamburger
22.11.2019 4 z 5

Třetí dočtena kniha od tohoto skvělého spisovatele. Když už jsem si myslel, že jsem pachatele prokouknul už po sto stránkach, Deaver mě opět vyvedl z omylu - a tohle on prostě umí a čtenář to od něj může očekávat. Nicméně vyvrcholení mě lehce zklamalo... Ale možná je to tím, že jsem předešlý román Hodinář nečetl. Rozhodně se ale těším, až někde narázim (třeba i v dobrém antikvariatu) na jiný díl.

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

bekule
30.04.2019 5 z 5

Opět skvělý napínavý díl až do konce který mě zcela pohltil. Jen ty odborné části věnující se elektrice jsem se ani nepokoušela pochopit protože fyzika byla vždy moje nejslabší stránka. Zato ten konec, za ten bych dala šestou hvězdičku a díky němu se ještě víc těším na další díl.

Lenyaa
26.02.2019 5 z 5

Opět musím dát plný počet, skvělá kniha.

evismaior
08.02.2019 4 z 5

80% - I tentokrát se autorovi podařilo vybrat si zajímavé téma - vraždy pomocí elektrického proudu, přičemž v tomto pokračování detektivních hádanek rozplétaných Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou mě asi víc než kdy předtím fascinovalo, do jaké míry je Deaver schopný (a hlavně ochotný:-)) si podrobně nastudovat aspekty toho, o čem píše - zde tedy elektrického proudu, jeho výroby a vedení z elektrárny přes rozvodny až do poslední zásuvky, obloukových výbojů a dalších nebezpečí s elektrickým proudem spojených a možností, jak se nenechat proudem zabít. Škoda jen, že se to dost dlouho motalo kolem nudného podezřelého a jeho celkem nezáživného motivu, nakonec se sice podle očekávání objevil Hodinář, ovšem podobně jako v románu, kde se objevil poprvé, jsem s ním měla problém, že na můj vkus dělá věci prostě strašně moc překombinovaně. Až tak, že na to Rhyme (a s ním i pozorný čtenář) vždycky dost snadno přijde.

peterlakotty
16.01.2019 5 z 5

Výborná kniha. Za mňa jedna z najlepších zo série Lincoln Rhyme.

Market = )
14.01.2019 4 z 5

Jako dobrý. Jen si pořád myslím, že tolik 'překvapení' a zvratů snad ani není ku prospěchu věci (radši bych si víc četla o vyšetřování, než abych si třikrát řekla 'no jo, to mě zase, lišák, doběhl' a celou dobu byla až zbytečně podezřívavá, co je zas jinak, než jak to má vypadat :-D). Ale všechny hlavní členy týmu (především Thoma) mám moc ráda :-).

Fazolecek
04.01.2019 5 z 5

Po deváté musím zhodnotit jako SUPER =) Devět knih od tohoto autora přečteno a všechny byly výborné. Nejvíc mě baví, že všechny se vztahovaly k jinému tématu. Tento k elektrice. A ten konec.... I když znáte Deaverovy konce, přesto Vás zase doběhne a překvapí, teda alespoň mě =) Opravdu stojí za přečtení, Doporučuji číst sérii od prvního dílu, přece jenom se v knihách prolíná vztahová linka.

zpevSusannah
22.11.2018 5 z 5

Téměř každé Deaverovo slovo má elektrizující sílů, u které hrozí, že obloukovým výbojem zasáhne dalšího zvědavého čtenáře jako mě :).
Přestože zde tentokrát byly sem tam pasáže, které mi přišly nudné a po deváté opět stále stejné, musela jsem knihu ohodnotit 5 hvězdičkami. A to hlavně proto, že tu opět zářil dokonalý padouch, který si navíc vybral nečekanou a originální zbraň. Miluju tyhle vychytralé zločince.

hs777
03.11.2018 5 z 5

Devátý díl a znovu mistrně vymyšlená zápletka a především vražedná zbraň. To co nám slouží každý den a bereme jako samozřejmost, nás může zákeřně, neočekávaně a kdekoliv zabít. Ani tentokrát se neobejde Deaver bez známého schématu s vynikajícími dedukcemi geniálního Lincolna a s několika překvapivými zvraty na posledních stranách, ale právě proto ho tak ráda čtu a zároveň pokaždé žasnu nad jeho hlubokými znalostmi z různých oborů.