Hodinář

Hodinář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1339/bmid_hodinar-QL9-1339.jpg 4 1139 160

Případy Lincolna Rhyma série

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře“ má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Cold Moon , 2006

Pavlnka
31.03.2024 3 z 5

Kniha byla zajímavá a překvapivá, ale bohužel také velmi zdlouhavá. Některé věci se tam opakovaly a fakt už jsem se těšila, až to skončí. Řekněme, že po autorovi sáhnu zase až po dlouhé době.

mataj
27.03.2024 5 z 5

Vše začíná dvěma vraždami, z kterých vyplývá, že vrah bude pokračovat. Amélie a Lincoln nemají moc času, jelikož jsou přesvědčeni, že další oběti již jsou vybrané a jejich vraždy přesně naplánované. Hledají jak stopy, které je dovedou k pachateli, tak samotné budoucí oběti, dokonce si povolají na pomoc specialistku na neverbální komunikaci Kathryn Danceovou. Tentokrát však mají proti sobě opravdu prohnaného a velice inteligentního protivníka, takže dojde k velice překvapivým zvratům, než odhalí co je hlavním motivem. Vynikající čtení.

Hkk935
17.03.2024 5 z 5

Zase skvělé a zase jsem byla vedle, protože tomu prvnímu rozuzlení jsem opravdu uvěřila. Baví mě, že to není jen obyčejná detektivka, ale je tady vždy spousta věcí, které autor vysvětlí, proč a čím je to tak, jak to navazuje na další věci. Třeba detail kalendářů (vůbec jsem netušila, že Francie měla 14 let svůj, a že byl...no fakt překombinovaný), prostě super čtení a jdu hned na další... čte se to prostě samo.

veverkaVv
15.02.2024 1 z 5

Tohoto spisovatele mám docela ráda, vždy se v ději najde něco překvapivého, něco co nutí v četbě pokračovat. Teď jsem však byla trochu zklamaná. Na můj vkus překombinované, musela jsem se dost soustředit a několikrát vracet, abych vše dobře pochopila. Hlavní postavy již s předchozích dílů znám, takže v tomto problém nebyl, ale opravdu mi tato kniha moc nesedla.

m2056
07.10.2023 3 z 5

Kniha je taková že dobře se čte ale vadilo mě zdlouhavé vyšetřovací postupy jak jsou popsané několikrát opakované co už vyšetřovací odhalilo prostě o 100 stránek méně a bylo by to zajímavější.

Janniska
02.09.2023 5 z 5

Chvilku jsem si fakt myslela,že tenhle hodinář je největší smolař v knižní-kriminální historii.Ta zápletka mi chvilku připomněla slavnou scénu z Cimrmana ale tatínku,Ty jsi říkal
Nejsem Tvůj otec,jsem Tvůj dědeček.
Celkově to bylo ale super,napínavé a zvratů né plné,ale přecpané.Těším se na další knihu.

Čmeláček
25.08.2023 5 z 5

Fakt zajímavá zápletka s hodinářem, to Deaver vymyslel skvěle! A já jsem víc než spokojený, takže dávám pět stars a doporučení! :)

85098211
09.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tento případ s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou mě doslova dostal do kolen! :-) Je tak strhující a napínavý, že prostě nejde odložit. Sériový vrah, který své oběti mučí a na místě činu nechává malé hodiny, které udávají dobu života každé oběti. A policie nemá žádné stopy. Požádá tedy o pomoc specialistku na výslech Kathryn Danceovou. Brzy je jasné, že vrah má komplice, který mu pomáhá. Zajímavé je, že čtenář jména pachatelů zná hned od začátku, ale vyšetřující policisté (samozřejmě) ne ;-). Po určité době Rhyme, Sachsová a další vyšetřovatelé s pomocí Kathryn opravdu onoho komplice najdou a zatknou. A ten pod nátlakem všechno přizná a totožnost takzvaného hodináře odhalí. Je to ale ta správná osoba? Protože pravda je někde úplně jinde a vrah sleduje mnohem větší a zrůdnější plán...
Kniha je sice dost rozsáhlá a má spoustu vedlejších linek, ale přesto je to skvělé počteníčko! To, jak hodinář všechno dokonale naplánoval a současně všechny doslova vodil za nos, bylo opravdu vynikající a zároveň strašné. Kniha je neskutečně dobře napsaná, ale také dost brutální. Proto ji vřele doporučuji milovníkům dobrých thrillerů a hlavně čtenářům, kteří na příběhy tohoto typu mají silný žaludek ;-).

Péťa86
03.03.2023 5 z 5

Opět krásně a poutavě napsaná detektivka. Byla výjimečná tím, že z počátku se řeší dva případy najednou, které pak do sebe zapadnou a opět zločinec byl geniální :-)

Belanna
23.11.2022 5 z 5

Další skvělý díl mé oblíbené série.
Tentokrát se řeší dva zdánlivě nesouvisející případy, které na chvíli Amelii a Lincolna profesně oddělí, aby je zase spojil v celek proti zločinci, který je opravdu rovným protivníkem obou detektivů.
Velmi mě potěšila přítomnost Kathryn Danceové.
Příběh napínavý od samého začátku, který v průběhu graduje a nenechá vydechnout.
Konec sice nebyl úplně podle mých představ, ale ono to vlastně ani jinak dopadnout nemohlo :)

Lusa
14.11.2022 5 z 5

Příběh se velice rychle a dobře rozjel, a pak byl najednou konec, ale moment to je teprve půlka knihy, a pak další zvrat v celé situaci. Určitě zajímavý kontext, který nenudil. A poprvé se nám tu objevuje Kathryn, sice pro představení dobré, ale s Linkem v jedné knize je to až moc super-lidi najednou.

Dédečko75
03.10.2022 5 z 5

Tak hlavně že byly krok před ním, a vše dobře dopadlo

Gaeberys
18.09.2022 3 z 5

"Hodinky lze využívat k něčemu příjemnému, například k měření kontrakci při porodu." [str.439 a ještě to bylo někde na začátku] - sousloví "příjemné - např. kontrakce u porodu", proboha Deavere, vždyť to je oxymorón!

Čtu knihy jak jdou za sebou. V této čtenář nahlédne zase trochu víc do minulosti některých postav.
Nicméně děj mi zde přijde sem tam překombinovaný, někdy až moc dokonalý (odkaz na článek ohledně mexických záležitostí). Vyskytuje se zde poměrně přehršel jmen (zlatá Kamenná opice) a ze závěru jsem zklamaná... Za mě 3* akorát.

grizlinka
22.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Četla jsem ji dlouho,ke konci to nabralo rychlejší spád.Rada čtu knihy od tohoto spisovatele,tahle byla za me trochu slabší a také mi trochu vadilo, že konec zůstal nedořešený.

lucie51997
23.02.2022 5 z 5

Knihy od tohoto autora mam moc ráda příběh napinavej až do konce.Tenhle mnel obvzlast zákoně cteni

INCOGNITOREADER
21.02.2022 3 z 5

Velice dlouhá kniha. V novém vydání 624 stran. Za mě až moc dlouhá a tím se bohužel stalo, že neubíhala zase tak moc rychle. Děj je velice zdlouhavý a řekl bych překombinovaný. Ze začátku to vypadá na vyšetřování případu docela šíleného a geniálního sériového vraha, ale nic není takové jak se zdá. Co rozhodně nepotěší, nebo bych se zde nebál použít výraz naštve, je otevřený konec. 624 stran a není to ukončené!?
Myslím, že tady by se rozhodně vyplatilo škrtat a knihu zeštíhlit. Dodalo by se na čtivosti a možná by závěr opravdu nemusel být tak moc překombinovaný. Dávno už neplatí čím víc pruhů tím víc Adidas.

jaroiva
14.01.2022 5 z 5

Četla jsem nějaké "Rhymy", nějaké ty Danceové, a i když v nějaké Danceové už byla i spolupráce s Rhymem, tady do bylo ještě lepší.
Řekla bych, že tu bylo o něco míň Rhymovitosti než Danceovitosti. A to mě bavilo. I když Danceová je jako vždy nerealisticky geniální ve svém kinezickém oboru, baví mě to víc než nepřirozená genialita Rhyma v oblasti důkazů.
Takže celkově se mi tato kniha líbila určitě víc, než Deaverův standard. Samozřejmě, že po dvou třetinách knihy nevěřím, že to, co vypadá jako konec, je skutečně konec, ale vždycky jsem zvědavá, kde to autor zase otočí o 180 stupňů.
Hodinář bude patřit k těm, na které si asi i po nějaké době vzpomenu, o čem to bylo.

Rolada88
27.10.2021 5 z 5

Opět bravurně napsaný, případ plný zvratu dávám 100% i když ten konec už byl až moc prekombinovaný až nereálný

apq
26.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha se dobře čtej, děj vás vtáhne. Ale tak poslední 3/4 se mi prostě zdají prekombinované. Jinak mě trochu zklamal otevřený konec.

Lumír23
14.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Je to teda hodně prokombinovaný příběh, ale dobrý. Máme otevřený konec, pro další setkání s Hodinářem, ale kdo ví? Bude - nebude? Zajímavý formát díla.