Dvanáctá karta

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60045/dvanacta-karta-60045.jpg 4.2754

Případy Lincolna Rhyma 6.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Twelfth Card, 2005

Kniha Dvanáctá karta

Katulinka69

Paradicka

iveta3689

Namet byl dobry, zpracovani take. Vysetrovani bylo zajimave, nebylo zdlouhave, presto postupne a bez prekotnych a neuveritelnych skoku. Slabe misto byly nektere dialogy, hlavne u stredoskolaku. Jako kdyby to psalo dite do slohove prace.

Zoeinka

Bohužel se přidávám k hodnocením níže, prozatím nejslabší kniha série. Audioverze v ženském podání s tragickou výslovností tomu nepomohla. Je čas na pauzu, Rhyme!

konicekbily

Už jsme si na sebe zvykli. Tedy autor, já a jeho hrdinové. Očekávám hodně zamotanou zápletku s mnoha zvraty při honění podezřelých, vědecký přístup při odhalování stop a nečekaný konec. Vše se mi dostalo v plné míře a jsem spokojen a přichystán na další díl této řady.

Berta099

Úplně jsem nebyla wau jako vždy

jprst
31.12.2020

Od Deavera jsem přečetl vícero knih, takže jsem k němu asi poněkud více kritický, ale tenhle příběh si u mne více než čtyři hvězdy nevysloužil. Zkrátka něco se povede více, něco zase méně, ale je to především tím, že má autor u mě laťku nastavenou hodně vysoko.

Ver1982
14.12.2020

Hvězda dolů za ty zbytečně dlouhé a nudné pasáže. A další za pro mě už moc překombinovaný konec. Ne nadarmo se říká, někdy méně je více. Moje první kniha od autora, ale moc mě teda nezaujala. Taková typická kriminálka LA, Las Vegas a pod.

ninano
02.10.2020

Lincoln Rhyme se Sachsovou opět v akci. Standardní Deaverova detektivka.