Dvanáctá karta

Dvanáctá karta https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306374/bmid_dvanacta-karta-ZgO-306374.jpg 4 919 141

Případy Lincolna Rhyma série

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem – a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Twelfth Card , 2005

Ver1982
14.12.2020 4 z 5

Hvězda dolů za ty zbytečně dlouhé a nudné pasáže. A další za pro mě už moc překombinovaný konec. Ne nadarmo se říká, někdy méně je více. Moje první kniha od autora, ale moc mě teda nezaujala. Taková typická kriminálka LA, Las Vegas a pod.

ninano
02.10.2020 4 z 5

Lincoln Rhyme se Sachsovou opět v akci. Standardní Deaverova detektivka.

ydnac
27.08.2020 5 z 5

Toto byla moje první kniha od pana Deavera :-) a už jsem spolu zůstali :-)

Arlienen
25.07.2020 5 z 5

Co umí Deaver nejlépe je to, že dokáže dokonale zamotat příběh jako klubíčko, s nimiž si hraje kočka. Byla to parádní jízda číst si další knihu o Lincolnovi. I když kniha měla pár nedostatků, tak je panu Deaverovi odpustím, protože jsou jeho knihy pro mě hotový balzám na duši.

vera4669
10.07.2020 5 z 5

Tak jak Iluze mě tolik nenadchla tak tohle byla zase jízda alá Jeffery. Skvělé, vždycky už přemýšlím, co se ještě asi stane, že ještě do konce hodně stránek chybí a jak už známe Jefferyho, tak to je mistr zvratů a nic není, jak se zdá. Od začátku do konce mě kniha neskutečně bavila.

qydko
16.06.2020 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, ale nedoporučuju. Výslovnost těch několika anglických výrazů, jak už píše Edlik, byla naprosto šílená. Škoda, jinak by to mohlo být fajn.

sasena
03.06.2020 2 z 5

I pro spisovatele by mělo platit, že někde méně znamená více. A u tohoto autora to platí dvojnásob. Ne že by se to špatně četlo, ale klidně to mohlo být poloviční.

DericCaster
02.05.2020 5 z 5

Další setkání s agentem Lincolnem Rhymem a jeho kolegyní/partnerkou Sachsovou hodnotím jako velmi příjemně strávený čas. Ani se nebudu rozepisovat o ději knížky a jen podotknu, že mne bavila a zcela jistě to není poslední Deaverova knížka, kterou jsem četl.

tulip131
18.04.2020 3 z 5

Příběh Genevy byl pro mě zajímavý až od poloviny a konec byl skvělý. A jak bude postupovat Lincolnův soukromý úspěch, snad se dozvím hned v dalším díle.

Edlik
03.04.2020 2 z 5

Tady se bohužel moc neshodnu s většinou. Knihu jsem začal číst hned po předchozím díle, který byl skvělý. Tenhle díl, je ale rozhodně zatím neslabší z těch, které jsem četl. Část knihy jsem poslouchal jako audio knihu a to bylo asi ještě horší. Byla načtená paní Miladou Čechovou a podle mě to vůbec nebyla dobrá volba a velmi špatné režisérské vedení. Kniha obsahuje velice špatnou anglickou výslovnost, která doslova tahá za uši. Například Rhyme je vyslovován jako "Rim", Venus jako "venus", anvenue jako "aveni" atd. Co mi ale vadilo dostlova nejvíc, je postava Genevy. Je to řekněme hlavní svědek případu a je neskutečné otravná! Pozor SPOILER: Opravdu mi bylo jedno co se jí stane, hlavně ať se jí to stane rychle a už v ději neotravuje. Až tak mě vytáčela. Konec SPOILERU. Celá kniha je opravdu jedna velká nuda. Pokud někdo by náhodou dbal mé rady a chtěl díl přeskočit, tak pro další pokračování je důležitá prakticky jen poslední kapitola. Zbytek můžete s klidem vynechat.

jana1976
11.03.2020 5 z 5

Kdo nezačne číst tuto sérii, ten nepochopí.... Na každé stránce vás něco překvapí. Při čtení se nikdy nenudím...

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

Layyen
15.09.2019 5 z 5

Série Lyncolna Ryma je prostě dokonalá, co dodat. Zezačátku vypadá vše jinak, než ve výsledku doopravdy je, velmi zamotaný avšak uvěřitelný příběh.

kokosek
01.09.2019 4 z 5

U Deavera si opravdu nemůžete být jistí, že je vše tak jak to vypadá. Spíš nic není tak jak to vypadá. Opět je padouchů víc a někteří padouši, zase tak velcí padouši nejsou. A k tomu Amélie se svým autem. To se musí líbit.

klokan.1905
07.08.2019 4 z 5

Dvanáctá karta...
Šesté pokračování ze série Případy Lincolna Rhyma...
Sérii čtu postupně, tak jak ji autor vydal, akorát si mezi jednotlivými díly dávám pauzu... V tomto pokračování nás autor seznámí se středoškolačkou Genevou Settleovou, kterou se pokusil někdo zabít... Případu se ujímá náš hlavní hrdina Lincoln Rhyme... Shromážděné důkazy dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění případu se skrývá ve více než sto let starém případu bývalého otroka Charlese Singletona (jedná se o dávného příbuzného Genevy Settleové)... Podaří se i tento případ Rhymovi rozluštit?
Mé hodnocení je 85 procent, tedy silnější 4*... Zdálo se mi vše už trochu moc překombinované... Je to poprvé, co u mě má Lincoln Rhyme méně než pět... ;-)
... Drobná šupinka laku dovede vyšetřovatele k autu, které ho dovede k parkovišti, kde ho slabý otisk boty dovede ke dveřím, pod nimiž leží vlákno z odhozeného kabátu, na jehož knoflíku na rukávu zůstal otisk prstu, poněvadž to je jediná plocha, kterou pachatel zapomněl otřít... Malá vítězství... Někdy jsou tím jediným, v co může člověk doufat...

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Další díl Rhyma, vždy si představuji herce ze Sběratelé kostí. A to už mi nikdo z hlavy nevymaže, jako bych viděla pokračování filmu, a mám to u všech dílů. Jsou to super příběhy.

jprst
30.05.2019 4 z 5

Deaver? Jeho příběhy , byť někdy možná i překombinované, své příznivce otrávit nedokážou.

Eicherik
13.04.2019 4 z 5

Knihy z této krimi série jsou zábavné, ale nedá se nic dělat, musím ubrat jeden pentagram za překombinovanost a určitou nepravděpodobnost, kterou se Případy Lincolna Rhyma vyznačují. Nicméně se rád pustím do dalších dílů.

Jana8774
10.04.2019 5 z 5

Miluji případy Lincolna Rhyma. Proto všem doporučuji postupně přečíst celou jeho sérii.

Ivushka_If
25.03.2019 4 z 5

Jedna naprosta hloupost je hned na zacatku jak pachatele dokazala obelstit mlada holka, to bylo hodne pres caru. Mam rada kdyz na konci vyjde najevo neco necekaneho, ale nebylo toho taky prilis? Jinak jsem zatim cetla od autora z tehle rady dve knihy a hlavni detektivy jsem si oblibila :-)

Jeffery Deaver
americká, 1950