Bretaňská pýcha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na břehu malebné řeky Belon, v oblasti, kde se pěstují světově proslulé ústřice, objeví svéhlavá stárnoucí herečka mrtvolu muže. Jen o něco později obdrží komisař Dupin zprávu z legendami opředených kopců Monts d’Arrée, z kraje pověstí o vílách a ďáblovi. Také tam byl nalezen mrtvý člověk, jehož identitu policie nezná. Když komisař zjistí, že stopy vedou k mafii, keltským bratrstvům a záhadným druidským kultům, začne tušit, že tohle bude jeho nejbizarnější případ......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326095/bretanska-pycha-3xZ-326095.jpg 4.249
Série:

Případy komisaře Dupina (4.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Bretonischer Stolz (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Bretaňská pýcha

Přidat komentář
EvaApple
28. srpna

Oddechovka, ve které se každou chvíli pije kafe. Ano, víme, že komisař musí být závislý na kofeinu nebo alkoholu. Tento si vybral to první :-)

Ladinek
17. června

K Bannalecovi se člověk zřejmě musí pročíst stejně tak, jak se musí projíst k ústřicím. Musím přiznat, že si na jeho ne příliš schopného vyšetřovatele (mám totiž pocit, že na všechna podstatná zjištění přijde spíš sekretářka a ne komisař) začínám zvykat. Bannalec tedy rozhodně není mistr zápletky, ale řadí se po bok Petera Mayla či Martina Walkera, kteří do svých knih vkládají obří porci fascinace Francií.

Modrina
05. dubna

Začínám mít pocit, že univerzální odpověď na cokoli není 42, ale Bretaň. :) Na ústřice koukám stejně jako komisař Dupin, ale nahlédnout do tohoto kousku světa mě to láká čím dál víc. :) Pěkný příběh. A doufám, že už brzy někdo praští pana prefekta něčím těžkým přes kokos. :)

SilvieSisinka
09. března

Klidná oddechové detektivka.

soukroma
05. února

Zase báječné počtení o Bretani, ústřicích a zločinu. Tentokrát mě až tak moc nebavila podstatná keltská nitka (ale všichni jsme Keltové, tak jsem poslušně spřádala i to), ale bretaňská linka je prostě čím dál neodolatelnější, stejně jako mon commissaire. Děj je svižný, komplikovaný až hrůza, ale rozhodně přes všechny odbočky k nejzazší minulosti lidstva (Keltů, samozřejmě) a světa (Bretaně, pochopitelně), trudným osudům ústřic a dudům velice napínavý.

ivanaci
15.09.2018

Bretaň to je to slovo, které říká vše.

Yunnan
27.05.2018

Dokonalé! Líbily se mi všechny předchozí případy, ale třetí a tento čtvrtý zatím jasně vedou. Opět skvěle popsána Bretaň, její krásy, lidé a zvyky a k tomu, jakoby mimochodem, komisař Dupin řeší složitý případ mrtvoly, která zmizí.

ilčidlo
03.05.2018

Každým dalším dílem se mi detektivky tohoto autora víc líbí. Mimo detektivní zápletky jsem se dozvěděla nějaké novinky o ústřicích. Zase ta krásně popsaná příroda, lidi, jídlo,..... Doporučuji

Štítky

Bretaň ústřice

Autor a jeho další knihy

Jean-Luc Bannalec (p)
německá, 1966

všechny knihy autora

Kniha Bretaňská pýcha je:

v Právě čtených1x
v Přečtených62x
v Čtenářské výzvě9x
v Doporučených5x
v Knihotéce59x
v Chystám se číst29x
v Chci si koupit11x