Zlámané kosti

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě – dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu... a neméně děsivého odhalení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398994/zlamane-kosti-icz-398994.jpg 4.737

Případy Kim Stoneové (7.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Kalibr

Broken Bones (2017)

Kniha Zlámané kosti

Luci83
včera

Tohle je přesně ta kniha, kterou chcete strašně dočíst, těšíte se z každé stránky, ale pak, jak ubíhá jedna stránka za druhou, je vám líto, že končí. Jakmile knihu dočtete, cítíte prázdno. Zkrátka další úžasně čtivá knížka Angely Marsons! Od první stránky první knížky série s Kim Stone (Němý křik) ji hltám plnými doušky a s každým dílem je lepší a lepší. Angela je opravdu mistryní svého žánru! Doufám, že další díl vyjde brzy, to čekání na další díl je vždy nekonečné.
Již s prologem jsem se opět ocitla v Anglii, přesněji na sídlišti Hollytree v Halesowenu, a byla jsem tam, i když jsem knížku na chvíli odložila. Tento příběh prostě nedá čtenáři pokoj, dokud ji nedočte, a i pak nad ní dumá. Při čtení jsem cítila spousty emocí: vztek, bezmoc, pobavení (zejména při krásném sarkastickém humoru, který plyne z konverzace mezi Keatsem a Kim), smutek při Cristinině příběhu, nechuť z Laureniny „matky“, pýchu a nadšení z myšlení celého týmu, největší emocí však bylo napětí. Napětí, které ve mně žilo po celý čas čtení.
Bylo zajímavé sledovat dvě dějové linky, které vás nutí fandit nejen celému vyšetřovacímu týmu, ale také chudince mladinké Ellie, aby se dostala z té odporné šlamastiky a modlíte se, aby se jí nic nestalo. Zároveň přemýšlíte, co ten Kevin zase vyvádí svojí manželce a do konce příběhu netušíte, o jaké tajemství se jedná - bylo to to poslední, co bych si tipla, jenomže těch mých špatných tipů během čtení bylo mnohem víc. A jsem za to moc ráda. Kdo vraždí prostitutky? Tápala jsem. Když byl vrah odhalen, byla jsem ohromně překvapena, celkem mi to vyrazilo dech!
Zlámané kosti zcela určitě doporučuji, stejně jako celou sérii s detektivem inspektorkou Kim Stone.

mirka2558
včera

A. Marsons nesklamala. Zbožňujem jej knihy každú jednu a táto nieje výnimkou. za mňa 5 hviezdičiek

nada3314
předevčírem

Miluji tuhle sérii s Kim Stoneovou. 7 díl této skvělé detektivky jsem si nesmírně užila! Teď mi zas nezbývá než čekat, až výjde další díl ???? Je to nespravedlivé...člověk tak dlouho čeká a pak má knihu přečtenou raz dva!

evonra

Další skvělá Marsonska. Líbí se mi, jak autorka s každým dílem profiluje postavy více do hloubky. Kim už není jen ta drsná inspektorka, malinko nám jihne, což je příjemné osvěžení, ale i ostatním z vyšetřovacího týmu věnuje spravedlivý kus pozornosti.
Opět zajímavé téma, příběh dobře promyšlený. Já jsem velmi spokojená ;-)

Lethania

Další detektivka se svéráznou inspektorkou Kim Stoneovou mě sice moc nenadchla, ale ani nezklamala. Líbilo se mi, že se autorka nezabývala jen jedním případem, ale rovnou dvěma, takže jsme mohli sledovat počínaní i jiných detektivů. Konec mi přišel trochu odfláknutý. Ale na další díl se těším.

tulip131

Kniha skvělá, jako všechny předešlé a to, kdo je skutečný vrah prostitutek, mě překvapilo jako i to, že se Kim bude svým sbůsobem kamarádit s Gemnou.

Azmodan

Moc pěkně se to čte a patří to určitě k tomu lepšímu, co Kim Stone zažila! Co mě velmi potěšilo byli jisté úvahy o lidském bytí a o ceně člověka. V těch názorech jsem se částečně našel a pro mě daly příběhu další rozměr. Příběhová linka zneužívání Rumunské komunity pro mě byla méně uvěřitelná nicméně chápu a věřím tomu, že se to děje a tak i tahle část má v knize své místo.
Celkově příběh na konci pěkne zaklapl a vytvořil tak dílo, které stojí za to si přečíst.

Kekik

Posedmé jsem se setkala s oblíbeným týmem a opět jsem spokojená.
Zlámané kosti mají ode mě doporučení. Jako všechny příběhy s Kim Stone.