Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396604/bmid_ticha-modlitba-zfB-396604.jpg 5 2048 536

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Lost Girls , 2015

Satyrka
01.06.2022 5 z 5

Přiznávám, že přestože mám sérii o Kim víc a víc ráda, málem jsem knihu zaklapla kvůli větě pronesené Karen: "Nevíš, o co přicházíš, Kim. Nepoznáš, co je láska, dokud nejsi matka. Vedle mateřské lásky blednou všechny ostatní typy." Ano, vím, že většina lidí to jen potvrdí, ale vzhledem k tomu, že tuto větu jako bezdětná slýchávám velmi často, mě naštvalo, číst to i v knize, ale pak jsem si řekla, že autorka to asi taky často slýchá. No... A co dál? Hrozně moc jsem holčičkám fandila a bála se o ně každou stránkou, opět dost potlačováných slz, dojetí a na konci mě rozesmála Kimina věta, která byla odpovědí poslednímu pachateli.
Víc se dozvídáme i o ostatních členech týmu.
Tak a teď už mě čeká čtvrtý díl!

Ana72154
21.05.2022 5 z 5

Opět čteno jedním dechem. Toho, kdo za tím stál jsem neodhadla, ale tušila jsem že tam bude něco navíc...

HYPNOS88
19.05.2022 4 z 5

Čtivé, promyšlené, zbytečně dlouhé, natahované. Některé pasáže a části byly skvělé, ale jako celek to nebylo tak "super" jak by mohlo být. Škoda. I tak super počtení. (Už po třetí knize mě neuvěřitelně vytáčí "šéfko" :D snad to povolí, protože je mi jasné, že to bude v každé knize zase nejmíň čtyřistakrát.)

WaN635
16.05.2022 5 z 5

Kim potřetí a s příběhem, u kterého jsem od začátku až do konce trnula, jak to dopadne.
Příběh děsivý pro každého rodiče, s velmi reálně popsanými scénami. Symes byl neskutečné hovado, odporná lidská zrůda.
Naštěstí Kim byla ve své nejlepší formě, poprvé jsem cítila sympatie i k Dawsonovi.
No nezbývá mi, než si přečíst další díl.

Sofós
06.04.2022 5 z 5

Wow, to tedy bylo něco! Pekelné napínavý příběh mě naprosto pohltil. Zkrátka jsem pořád četla a četla a nemohla knihu odložit. Tuto knihu hodnotím v sérii jako zatím nejlepší. Tak a hned jdu na další díl :-)

Lu89
03.04.2022 5 z 5

Třetí kniha v řadě, která opět nezklamala. Příběh pojednává o ceně lidského života, která nenechá žádného čtenáře v klidu. Každá další strana ve vás zanechává tak silný pocit, že ani nepřemýšlíte, kdo je vrahem, ale spíš se modlíte za oběti a jejich včasnou záchranu.

ElizPetrova
30.03.2022 4 z 5

Třetí díl zatím nejlepší z celé série. Příběh mě hned od začátku vtáhl, měl spád, napětí, akci. Na konci jsem skoro nedýchala. Kim je naprosto skvělá, boží, sarkastická hlavní postava, dle mého ji zkrátka nejde si nezamilovat. Celý její tým mě prostě baví a jsem šťastná, že jsem paní autorce dala šanci. Navíc skvělým bonusem je to, že se paní autorka činí a knížek v sérii je vydaných už mnohem více, takže mě čeká pořádná porce parádního čtení.

Sumatrae
15.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem opet cetla jednim dechem Zajimava, i kdyz trosicku citliva zapletka Dovidame se opet o neco vic o Kimine detstvi, jen ta sklepni scena mi prisla malinko pritazena za vlasy, jdu zachranit unesene deti od magora, ktereho vylozene bavi vrazdit a nevezmu si s sebou vubec nic na ochranu? Ale az na tuto cast, ktere jsem se spise usmala, me kniha moc bavila

Elapheg
13.03.2022 5 z 5

Nejprve poděkuji znovu knižním kamarádkám a kamarádům za recenze, díky nimž jsem se s Kim Stoneovou seznámil. Děkuji vám všem. Tento třetí díl se mi zatím líbil nejvíce. Téma je sice smutné, únos dvou holčiček, ale jinak je to velmi inteligentní detektivka, kde netečou potoky krve. Kim bude řešit případ únosu dvou holčiček. Amy a Charlie. Únosce bude hrát zvrácenou hru, postaví rodiče obou děvčátek proti sobě. Je tu ještě hodně podobný případ, který se stal před rokem. Jedná se o téhož pachatele, nebo spolu oba případy nesouvisí? Kim si dává za vnitřní úkol, že unesené holčičky přivede k jejich rodičům za každou cenu. Podaří se jí to? Téma je sice smutné, ale bylo to bez zbytečných potoků krve a pro mne to byl zatím díl s nejrafinovanější zápletkou, takže se mi to dobře četlo a velmi to oceňuji. Musel jsem se dozvědět, jak to dopadne a kdo je šedá eminence ve hře únosu. Bylo to skvělé, dávám pět hvězd a doporučuji všem fandům dobré krimi. Třetí díl byl pro mne jednoznačně nejlepší a budu se těšit na setkání s paní autorkou zase napříště. :-)

Arlienen
12.03.2022 4 z 5

Kniha byla napínavá, čtivá a měla spád!
Jakmile v některé knize figuruje únos dětí, kniha se pro mne stává hodně osobní. Jako matka se do té situace až moc vžívám. Jsem ráda, že zrovna Kim vyšetřovala tento případ, protože jsem věděla, že to dobře dopadne. :-)

felia
01.03.2022 odpad!

Při čtení tohoto thrilleru si čtenář nutně připadá jako blázen. Neustále se seznamuje s těžkým dětstvím inspektorky Kim a dále s životem v narušených rodinách a v ústavech pro děti bez rodičů. Kim má chování řeznického psa a pochopitelně neuznává žádné zbraně. Jenom proto se nechá zavřít v nedobytném sklepě s vraždychtivým zločincem, kterého těžce poraní za cenu vlastního zranění. Naštěstí kolega najde náhradní klíč. Takové věci jako pouta nebo pistole se v knize neužívají. Je to kniha, která se určitě líbí naivním ženám, kterým nevadí nepravděpodobnost příběhu

EmillyT
27.02.2022 4 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl velmi napínavý a závěr se mi moc líbil. Postavu Kim mám díl od dílu radši.

sgjoli
20.02.2022 4 z 5

Vyposlechnuto jako audiokniha.
Nevím proč, ale tato kniha mi dala nějak víc zabrat. Asi možná je to dané tím tématem, resp. povahou případu, kterou tu tým Kim Stoneové řeší. Je to hodně zaměřené na dětské obětí, což je dost těžké téma, které se mi nějak hůř vstřebává, a bylo to pro mne tak trochu náročnější na vnímání.
Zápletka je ale jinak zajímavá a způsob, jakým autorka příběh vystavěla, mi jinak vcelku seděl. Objevují se tu nové postavy - nejen logicky nové oběti a jejich rodiny, ale také k vyšetřovatelskému týmu se připojují nové tváře, což bylo příjemným osvěžením, které se mi líbilo a které jsem určitě uvítala. Hlavně postava vyjednavače Matta mne tu dost bavila.
Kim je pořád správně řízná a hubatá, což mne dost baví, i když nutno podotknout, že si v určitých místech tím Kim trochu podřezává větev sama pod sebou - a čtenář jen čeká, kdy se jí to vymstí. Ale zatím mi ten její charakter baví.
Opět mi naprosto seděl vyprávěcí styl Jitky Ježkové, která celou audioknihu namluvila bravurně - její podání mi k této sérii vyhovuje a moc doufám, že se v budoucnu dočkáme i dalších dílů.
Celkově hodnotím na slabší 4 hvězdy - ale dáno je to tím tématem, které mi nesedlo úplně na 100 %. Ale jinak spokojenost. :-)

Werus2
14.02.2022

NEZKLAMALA, její knihy se čtou samy. Doporučuji

judith141
11.02.2022 4 z 5

Když přehlédnu to, že vyšetřování únosu bylo svěřeno Kim jen z důvodu, že si to matka jedné unesené dívky přála, že je v knize spousta nelogických míst, tak jsem stránky fakt hltala!!
Každopádně únos dítěte, jak už pro rodiče či vyšetřovatele,... raději nepomyslet.

rumova_kulicka
11.02.2022 2 z 5

Achjo, achjo... tohle nebylo dobré. Přidávám se k těm pár čtenářům, které tato kniha vůbec neoslovila. Nechápu to vysoké hodnocení. Tentokrát už mě Kim taky štvala, to vyšetřování-nevyšetřování bylo děsné, překlad tomu taky moc nepřidal. Aspoň že už jsme se zbavili toho příšerného "obrátila oči k nebi" nebo jak to přesně bylo v prvním dílu (jiný překladatel). Konec a vyřešení případu, to byla už jen třešinka na dortu. To bylo fakt ujeté. Těšila jsem se, že jsem objevila novou sérii, ale zvládnu horkotěžko maximálně ještě jeden dva díly...
Ačkoliv jsem přečetla mraky severských detektivek, kde lítají končetiny vzduchem a krev stříká do všech světových stran, tak tohle téma násilí na dětech, je na mě moc. Chápu tu paralelu s Kiminým dětstvím, ale čeho je moc, toho je přílíš. Paní Angela se v tom snad vyžívá...

petra4080
31.01.2022 4 z 5

Angela se konečně rozjíždí, toto je mnohem lepší díl než předchozí dva. Jistě, je tam par nelogických a nepravděpodobných momentů, to mi však zážitek z příběhu nijak nezkazilo ;)

karaliene
13.01.2022 4 z 5

Styl psaní na 5 hvězd, bod dolů za alogičnosti.

jihej
04.01.2022 2 z 5

Čtivý styl je pro mě jediným kladem knihy. Kim je nepříjemná osoba, mantra o ,,přivedení děvčat domů" se opakuje tolikrát, až působí směšně a důvod, proč jednu z dívek únosci propustili, je až vrcholně absurdní. Údajně proto, aby ji mohli znovu unést! Postup pátrání, kroky vyšetřování, nalézání stop a popis rozplétání případu zde téměř chybí. Tým sedí ve vile, pije kávu a trpí únavou. Knížka mě zklamala.

Jerry H
03.01.2022 5 z 5

Tak i když tam bylo pár nelogičností, dokonale jsem byl vtažen do děje. Zajímavý námět, atmosféra, která se dá krájet. Stát se to v realitě, zajímavé popřemýšlet, jakým způsobem by to člověka změnilo a jak by se zachoval. Jinak se to krásně a neuvěřitelně rychle čte.