Tichá modlitba

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339806/ticha-modlitba-eym-339806.jpg 4.7183

Případy Kim Stoneové (3.)

Lost Girls (2015)

Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-5811-9

kristynao
předevčírem

Vyznění celé knihy mě opravdu srdečně mrzí, protože nápad na tento konkrétní případ je opravdu originální a nastoluje zajímavé otázky, které svojí hloubkou přesahují žánr thrilleru. Celé to zabilo jen a pouze zpracování, které mě přijde jednoduše odfláknuté. Samozřejmě vím, že autorka to neodbyla, ale nedokážu najít lepší slovo. Kniha je plochá, bez emocí, bez vystupňování děje. Doporučila bych ji čtenářům, kteří v knihách nehledají divokou jízdu, ale dokáží se naladit i na poněkud pomalejší tempo a čtenářům, kteří do žánru thrilleru zabrousí jen občas. Více v recenzi: http://thebooktalkblog.blogspot.cz/2017/09/recenze-ticha-modlitba-angela-marsons.html

mišák1262

přečetla jsem prvni dil nad druhým dílem jsem se musela nutit abych ho dočetla a řikala jsem si že třeti dil čist nebudu ale přečetla jsem....ze začátku mě opět kniha nebavila a konec měl moc rychlý spád ale posledni stránky byly zajímave že jsem je hltala ale tot vše 4 díl a dalši už snad čist nebudu....

vlčice68

Opět skvělá knížka, do které jsem se začetla a oči odtrhla až v polovině. U této knihy byla jednoduchá volba, zda knihu odložit nebo zvolit probdělou noc. Autorka si mě zíslala a doufám, že nebudeme dlouho čekat na další knihu z pera Angely Marsons.

Šárka5875

Třetí kniha Angely Marsons je za mě zatím nejlepší a moc doporučuji. V Němém křiku a poté i v Ďábelských hrách, jsem postrádala takový ten správný náboj, ovšem Tichá modlitba měla vše, co jsem očekávala. Byť pomalejší rozjezd, o to více nás autorka napínala a vrcholná gradace neměla chybu. Skvělé.

harena

" Jak mohou okolnosti ovlivnit naše chování a jak odlišně bychom jednali pod extrémním tlakem? Byli bychom dál tím člověkem, za jakého se považujeme, nebo by v nás převládl nějaký vrozený primitivní instinkt?" Tak se ptá v závěru knihy spisovatelka a nikdo z nás na to neznáme odpověď. Hodně drsný thriller, protože se jedná o malé holčičky,skoro jsem nechtěla pokračovat, ale krátké kapitoly, čtivý styl psaní mě nenechal knihu odložit. Ale byla to síla.

Horalka5

Kniha, od které se nemůžete odtrhnout

Tasha

Z této knihy mám smíšené pocity. Do první třetiny jsem se nemohla začíst. Od půlky to celkem šlo, ale ke konci už mě opravdu hodně štvaly nedokončené věty, které spisovatelka hojně používala. V závěru knihy, kdy jsem měla i já pocit, že se nemohu odtrhnout, mě opět nepříjemně překvapila věc se zbraní (naprosto nereálné).

perpe2a

Nejlepší díl ze série. Rozhodně stojí za přečtení.

jana79

Super knížka,skvěle napsaná od první stránky se nemůžete odtrhnout. Jen kapitola 32 si myslím nebyla nutná,ale i tak dobrá detektivka a ještě lepší konec. Mohu jen doporučit. Fakt super

Zlatovláska

Opět kniha, která mě upoutala skvělou anotací, zajímavým přebalem a masivní mediální reklamou... Skvěle literárně zpracované téma - velmi čtivě; k čemuž přispívají krátké, "úderné" kapitoly, jejichž prostřednictvím zažijete strach, obavy, lítost, nadšení, ale také úsměvy; v důsledku čehož nebudete chtít knihu vůbec odkládat. Konec titulu byl pro mě překvapivý, naprosto nečekaný... skvělé! Hlavní hrdinka je sympatická žena, která mi "silně" připomíná sympatickou Bryndzovu Eriku... Titul hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem. :-)

Azmodan

Ze začátku mě to nebavilo. Chtěl jsem číst o nějaké zajímavé vraždě a ne o únosu zamotaného vyumělkovanými zápletkami s odhadnutelným koncem a očekávanými pachateli...prostě nuda...ale, víte co? Ono to tak vlastně nebylo. Začátek mě skutečně nebavil, ale po třetině knihy se to rozjelo, bylo to velice pěkně zamotané a ta finální "honička" byla příjemná a snad i uvěřitelná. Pachatel mě překvapit a jeho motivace taky. Po, dle mého názoru, totálním debaklu v Ďábleských hrách, kdy si autorka vzala zajímavé téma, z kterého neupleta vůbec nic zde se jí to velice pěkně povedlo!!! A navíc to mělo i mírnou morální rovinu - víme skutečně, jak se v krají mezi zachováme? Ale na tohle fylozofické zamyšlení jsou lepší knihy než je tato (například knihy o táborech smrti, gulazích a východní frontě...)

PetraBery

Za mne nejlepší ze série o Kim a ostatních. Výborně zpracované téma únosu, zajímavě vedené vyšetřování a konečně možná i nějaké světlé stránky v osobním životě. Krátké kapitoly mi v knihách autorky opravdu sedí a tady to nebylo jinak. Přečteno jedním dechem, tak moc jsem potřebovala vědět, jestli se povede Amy a Charlie zachránit. Detektivka, jak má být.

Hella

Výtečné. Kim a její detektivové jsou prostě skvělí, pracovití, uvěřitelní a zábavní.

katerina2660

Toto byla má první kniha od této autorky a moc se mi líbila. Krátké, svižné kapitoly (velkým písmem :-) ), děj rychle ubíhá. Občas jsem se ztratila v těch jménech, ale děj má spád, a super se čte. Také mám dceru a toto bych fakt zažít nechtěla...

eliskaword

Jak pisi ostatni...opravdu nejlepsi serie pripadu a uzasna postava Kim. Kniha ma smrnc, napeti, vtipnost i misty ironii. Pro mne lakadlo a chtivost precist si dalsi dily. Kniha se cte sama, nekdy si rikam, jak to autorka dela, ze umi spojit tolik veci a vytvorit tak uzasny napivany dej. Doporucuji :-)

hanap

Nevím, jestli to může autorka udržet, je to čím dál lepší.Mrzí mě jen, že Kim pokaždé dostane nakládačku, byla bych k ní mírnější. :-)

pastelka53

Jako po každém přečtení knihy o Kim nemohu jinak ... Skvělé!! Troufám si i napsat, že z vydaných knih, byla tato nejlepší.
Už od začátku jsem věděla, že nebudu moc odtrhnout oči a budu se nutit číst dál a dál.
Napínavý kousek, který budu doporučovat všude kam přijdu.

ivana1975

Po precitani predchadzajucich dvoch casti som sa tesila, ze si precitam dalsi diel. Pre mna bola tato kniha najnudnejsia, ale zato musim uznat prepracovanost tejto knihy. Neviem ci to je len moj pocit, ale Kim sa kazdou knihou stava ludskejsou. Urcite si precitam aj 4 a 5 a 6 knihu...
Na zaver by som este chcela podotknut, ze posledne strany som doslova hltala.

Anne123

Další dechberoucí kniha od úžasné autorky Angely Marsons. Zatím se mi celá série velice líbí a těším se na pokračování.

Ajrad1981

Sophiina volba na jakýkoliv způsob je snad největší zvěrstvo, které existuje! O to víc to přidává napětí. Kim a její tým se mi zamlouvají víc a víc.

Haen

Skvělý psychothriller, který mě neskutečně bavil. Napětí, psychologie postav, úderně krátké kapitoly, to vše vytvořilo mix, který člověka rychle vtáhne a pohltí. Kim a její tým si mě opět získali, ze tří knih Angely Marsons se mi tahle zdála nejzdařilejší,

zdenkapt

Poutavá kniha, četla se lehce. Celou dobu napínavé, jen konec měl na mě moc rychlý spád...

Dumicek

Angela se mi zarývá čím dál více pod kůži! Musím říct, že knížka od knížky je lepší a lepší! Skvěle napsané, svižné, krátké kapitoly což je TOP, takže se to čte jedna báseň..dějově napínavé, nervy drásajíci, protože když se jedná o děti je to vždycky větší síla...musím říct, že u konce knihy jsem se až rozbrečela, asi hormony :D ne opravdu kniha je skvělá a nenechá Vás odpočinout! Už se těším na další pokračování. Jo a Kim je prostě božííí :)

Atak

Tuto knihu mohu jen a jen doporučit, je poutavě napsaná a udrží čtenáře v napětí až do konce, alespoň u mě to tak bylo ;)

čef

Napadá mne - kde se ty všechny výborné autorky v Británii berou, ani je nebudu jmenovat, všichny je znáte. Zase je to výborný příběh s vystupňovaným napětím a napínavým koncem. Nebudu dále chválit, je to asi zbytečné - viz starší komentáře. Podvědomě se autorkám nějak vyhýbám, ale zde musím udělat už určitě poslední asi 359. výjimku.

Jitty82

Paráda! Přečetla jsem jí za jeden den, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zatím nejlepší kniha od této autorky.

Lyzarka79

Knihu jsem přečetla za tři dny. Je čtivá. Ale nemohla jsem se chvílema s příběhem ztotožnit a to vždy, když byl na scéně brutální sadista s malými holčičkami. To mi prostě přišlo moc :( zbytečně.

lupo

Kniha přečtena za jízdy po české dálnici. Hltala jsem stránku za stránkou a děj mě stále více vtahoval. Opravdu doporučuji a těším se na další knihu.

Tereziee

Tato kniha se mi dostala do ruky úplnou náhodou a vůbec toho nelituji. Přečetla jsem ji se zatajeným dechem. Je to už třetí díl případů Kim Stone. První dva jsem zatím nečetla, ale nějak to nevadilo. Autorka má opravdu čtivý styl psaní a teď se chystám na první dva díly.

Evka27

Prima počtení, zaujalo mě i dole v komentáři, že Kim neobrací oči k nebi, toho jsem si v předchozích knihách nevšimla, ale v tomto díle jsem postřehla, že je aspoň 2x obrátila v sloup např.str.414 :)
Jen mi není jasné proč orig.název Lost Girls je česky Tichá modlitba, asi jsem nedávala ve škole pozor...