Tichá modlitba

Vrátí se jen jedna.
Ti druzí mají smůlu.
Jejich holčička
zemře…

Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým.
Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339806/ticha-modlitba-eym-339806.jpg 4.7259

Případy Kim Stoneové (3.)

Lost Girls (2015)

Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-5811-9

bagel
včera

Velmi dobrý thriller, vyhovovaly mně krátký kapitoly, mělo to spád. Ale na 5 hvězdiček to ještě nebylo.

Ben Nevis
08. prosince

Nemůžu říct, že by příběh byl bez chyb. Vyšetřování se schválně vyhýbá bodům, které si autorka šetří na závěr. Nebo bylo špatně vysvětleno, proč se vyšetřování neubíralo hned tím směrem. Chování zločinců je taky občas divné. Nicméně musím zatleskat tempu a dobře udržovanému napětí, kde není místo na vatu.

Jane417
06. prosince

Angela Marsons zvyšuje svoji vlastní laťku s každým dalším případem detektivky Kim Stoneové. Třetí příběh byl, pro mě, zatim nejlepší. První polovina knihy byla sice slabší, než druhá... ta to ovšem dokonale dohnala. Děj vypráví o dvou unesených 9tiletých holčičkách. Kdo všechno je zapletený v únosu, který se nápadně podobá případu, který už se jednou stal a nedopadl dobře. Mají zločin na svědomí ti samí únosci, jako tenkrát? Jsou to ti samí jako tenkrát nebo je jen někdo napodobil? V příběhu je několik dějových linek. Knihu jsem nemohla odložit. Děj byl čtivý, napínavý a konec překvapivý.

SimonaM86
05. prosince

Do třetice Kim Stoneova a zase skvělá. Pro mě zatim nejlepší díl! Na konci i slza ukápla a to je u kriminálky co říct :-)

Květ
04. prosinceodpad!

Když se tak dívám na hodnocení a pročítám komentáře, tak si říkám, jestli jsem četla vůbec stejnou knížku? Jsem snad jediná, komu to připadalo blbé?? Nevím, jak ty první knihy ze série, ale tohle pro mě bylo zklamání. Málo uvěřitelné, nepropracované, opakování stejných frází... No nevím... zřejmě jen já nevidím tu úžasnost :-/

ArwenAragorn
03. prosince

Skvělý, strhující thriller, napínavý od začátku do hodně překvapivého konce, přečtený za den. Kim i celý vyšetřovací tým jsou mně sympatičtí, ale v kůži rodičů unesených děvčátek bych nechtěla být ani vteřinu. Angela Marsons nasadila vysokou laťku a drží se jí. Označení bestseller si tato kniha určitě zaslouží a je asi zatím z celé série nejvydařenější.

85prcek
03. prosince

Úžasná kniha. Jen těžko se odrthnout.

Pavcitko
27. listopadu

Na knihu jsem se těšila a nezklamala. Velice pěkně se čte, krátké svižné kapitoly. Zápletka je zajímavá, děj není zbytečně dlouhý, jen mi trošku vadila druhá dějová linie, týkající se jiného případu, která pro mě ve finále neměla žádnou pointu. Proto hodnotím čtyřmi z pěti.

Jana65
22. listopadu

Perfektně napsaná kniha, jako i ty ostatní. Tato spisovatelka patří k mým oblíbeným spisovatelům jako i hlavní hrdinka detektivka Kim Stoneová.

Pav
21. listopadu

Pro mě, jako pro matku, to je hodně těžké téma a obvykle se takovým knihám vyhýbám. Ale je to nervák až do konce. Doporučuji.

aleza1
19. listopadu

Další, velmi čtivý díl. Napínavé do posledních stran. Neuhodla jsem, kdo za vším stojí, i když jsem měla jiné adepty. Postava detektiva Kim Stoneové je stále oblíbenější.

Ajinka126
14. listopadu

Dobrá detektivka. Není to úplně originální nápad. Takže to bylo pro mě takové "ach jo :(". To už tady v několika knihách bylo. I když třeba jen okrajově. Ale Kim je prostě dobrá postava a baví. To je pro mě silný bod. Rozhodně si koupím další díl :). Jsem v tom lapená.

Tynule
14. listopadu

Jako WAU snad ani lépe bych knihu jinak nepopsala.
Angela píše velice pěkně, ale tato poslední kniha mě dostala do kolen. Výborné napětí a konečné překvapení. Velice se mi líbí i myšlenka celé knihy "Jak se člověk zachová", "Instinkt", "Ochranna dítěte"
Už nyní se těším na další knihu, která tu bude co nevidět
T.

Kacule88
13. listopadu

Pro mě začíná být tahle série srdcovka! :-)

Pavlnka
09. listopadu

Opět super napínavá, strhující a na konci překvapivá. Těším se na další díly.

ddkk
06. listopadu

Neotřelý nápad, zajímavý etický problém - líbilo se mi to.

wooloong
05. listopadu

Asi to bude samý SPOILER.
Ne, nebylo to špatné, těch čtyři sta stránek se čte opravdu snadno a přispívá k tomu nejen napínavý děj, ale i široké krátké řádky a krátké kapitoly. Vyšetřovací tým působí jako parta diletantů. Často se mi chtělo během četby zařvat, proč jste neudělali tohle nebo proč jste se nezeptali ještě na tohle? Třeba Emily. Celý tým vydá spoustu času a energie, aby nalezli rodinu z předchozího únosu, a když tam Kim přijede, tak se prakticky nic nedozví, protože matka si nepřeje, aby Emily, která byla obětí předchozího únosu, vůbec s policisty mluvila. Když Emily uteče a setká se tváří v tvář se svým únoscem (to v předchozím spise nebyl žádný identikit, který by ho ztotožnil?), Kim se zdráhá ukázat jí identikit ze současného únosu, protože by šlo o vyšetřování, a u toho musí být přítomni její rodiče. Přitom jiné dvě holčičky jsou unesené už několik dní a zbývá jim možná pár hodin života.
A pak ten závěr ve sklepě, kdy Symes Kim zneškodní několika kopy (kterými jiné oběti způsobil četné zlomeniny - v teniskách!) a Kim dělá vážné problémy posunout se po zemi byť o pár centimetrů. Jen co se tam objeví kolegové, najednou je jako rybička, vyskočí na nohy, odvádí Charlie ze sklepa a ještě má dost páry, aby odnesla v náručí další oběť.
Vůbec mě překvapuje, jak autoři detektivek své hlavní postavy, které stvořili, rádi a často týrají. Není to jen případ Kim, také Harry Hole nebo David Raker a mnoho dalších už dostali pěkných pár nakládaček. Buď si s nimi vyřizují nějaké osobní účty nebo se nám snaží ukázat, jací jsou to hrdinové nebo spíš nadlidi.
Pokud porovnám s předchozími dvěma knihami autorky. Nejlepší byl jednoznačně Němý křik (propracovaná zápletka se dvěma liniemi, současnou a druhou z minulosti, dobře ukrytý vrah, vlastně pořád na očích a přitom šikovně schovaný), Tichá modlitba by byla druhá a Ďábelské hry jsou pro mě pořád na chvostu. Mám dojem, že se autorka za každou cenu snaží neopakovat, ale nejlépe jí jdou klasické detektivní příběhy bez únosů a sociopatů.

ptoček
03. listopadu

Od prvniho dílu mě případy Kim baví. Knížky chytnou id prvnich stran a nepustí, takové to "ještě jednu kapitolu" a najednou jsou 3 ráno. MODLITBA za mě zatím nejlepší! Konec překvapivý a subjekt 3 pro mě velké překvapení. Zaslouženě 5* a tesim se na další případ

TeriB
01. listopadu

Mě se kniha prostě líbila. I přes všechny výtky, které bych mohla mít. I přes to, že mám ráda složitější, propletenější dějovou linku a jsem fanouškem severských detektivek. Nemůžu si pomoct, za mě super. Nějak mě vůbec nevadilo, že už téměř od začátku se dá vytušit, jak to asi bude. Námět pro mě jednoduše byl zajímavý, i když chápu negativní reakce jiných čtenářů. Přečetla jsem za dva dny.

Kskaja

Super knizka.

Milča66

Marsons se zařadila k mým oblíbeným autorům. Ďábelské hry taky super !

26Mirka

Opět další úžasná knížka od paní autorky, napínavá od začátku do konce. Mohu jen a jen doporučit.

Nelly

Zajímavé pozadí detektivní zápletky, napínavé a velmi, velmi čtivé - proto odpouštím i pár nelogických a nedovysvětlených věcí.

Mikako

Nemám víc slov než jedno: Perfektní!
Jedna z nejlepších knih v tomto žánru, co jsem kdy četla. Napínavá od začátku do konce, sympatická hlavní postava a vůbec celý tým. Ke konci jsem i slzu pustila.
Zbožňuju knihy této autorky.

elisa194

Kniha, která má napínavý děj, propracovanou zápletku, čtenáře nenechá ani minutu vydechnout. Nemam nic co bych mohla vytknout. Opravdu povedená detektivka !!

amyssonner

just love it!

Ka.Flo

Marsons nikdy nezklame! Ta zenska to prostě umí. Opět 5 z 5!!

SilvieSisinka

Me kniha bavila.Spisovatelka je lepsi a lepsi.Urcite si rada prectu dalsi jeji kihu :-)

kristynao

Vyznění celé knihy mě opravdu srdečně mrzí, protože nápad na tento konkrétní případ je opravdu originální a nastoluje zajímavé otázky, které svojí hloubkou přesahují žánr thrilleru. Celé to zabilo jen a pouze zpracování, které mě přijde jednoduše odfláknuté. Samozřejmě vím, že autorka to neodbyla, ale nedokážu najít lepší slovo. Kniha je plochá, bez emocí, bez vystupňování děje. Doporučila bych ji čtenářům, kteří v knihách nehledají divokou jízdu, ale dokáží se naladit i na poněkud pomalejší tempo a čtenářům, kteří do žánru thrilleru zabrousí jen občas. Více v recenzi: http://thebooktalkblog.blogspot.cz/2017/09/recenze-ticha-modlitba-angela-marsons.html

mišák1262

přečetla jsem prvni dil nad druhým dílem jsem se musela nutit abych ho dočetla a řikala jsem si že třeti dil čist nebudu ale přečetla jsem....ze začátku mě opět kniha nebavila a konec měl moc rychlý spád ale posledni stránky byly zajímave že jsem je hltala ale tot vše 4 díl a dalši už snad čist nebudu....