Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2035 534

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

jana1874
jana1874
01.03.2024 5 z 5

4,8
Byly uneseny dvě holčičky, které jsou nejlepšími kamarádkami a jejich rodiny jsou si velmi blízké. Až moc se to podobá nevyřešenému případu z minulého roku, kdy byly také unesené dvě holčičky, ale vrátila se jen jedna, zatímco druhá se nikdy nenašla. Rozbíhá se vyšetřování, kdy se Kim a její tým zároveň snaží blíž prozkoumat minulý případ, který vyšetřoval někdo jiný, zda tam nenajdou nějaké vodítko, ale zjišťují, že spousta informací chybí. Kim nechce ani slyšet o tom, že by to nemuselo dopadnout dobře, má v plánu zachránit a vrátit domů živé obě dvě. Začíná závod s časem...

Tohle byl opět skvělý díl, mám pocit, že jsou čím dál lepší. Kapitoly jsou krátké a mně osobně se líbí i postavy.

Jen jedné věci na konci jsem úplně nevěřila, nejsem si jistá, že by to bylo reálné, ale to byla drobnost a jinak se to četlo opravdu skvěle a už se těším, až si přečtu další díl

Šárka88
Šárka88
25.02.2024 5 z 5

Audiokniha - Jitka Ježková
Po dlouuuuhé době, jsem si opět připomněla Kim , která mi v prvním díle byla děsně nesympaticka a arogantní. Teď se můj pohled na ní mění, chápu ji o co ji jdei když občas mi její vyštěknutí leze na nervy. Nemám ráda když jsou do případu zamotané děti a nevědět, jak to celé dopadne, dám čtyři hvězdy. Tato kniha si jich zaslouží pět, napínavé a hodně poslechové, žádná hluchá místa a vše má smysl. Jsem ráda za Suzan.

Ka-čí
Ka-čí
04.02.2024 5 z 5

Opět perfektní práce,Angela vždy umí udržet napětí v každé stránce a pokud jsou do případu zahrnuty oběti v podobě malých děvčátek,....je to napětí několikanásobné a nutí čtenáře číst a prožívat s rodiči jejich nekonečný strach....

allart
allart
29.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Keď si to tak človek premietne do reality, bolo by to riadne brutálne aj z toho psychologického hľadiska. Lotéria o dieťa? ...sila.
Napriek tomu, že ten záver bol poriadne pritiahnutý za vlasy (ísť na zásah neozbrojená - to mu chcela Kim nadávať, alebo čo?) musím hodnotiť full, pretože námet bol skvelý

Han-nah
Han-nah
30.12.2023 5 z 5

Vyšetřovatelka Kim se i v této sérii opět plácá ve své minulosti, ale to nebrání jí , ani jejímu týmu, ve vyšetřování unesených dvou kamarádek-školaček.
Autorka zde přesně vyjádřila pocity a psychologii všech. Bolest , strach a očekávání unesených děvčátek, podání dúvodu tohoto činu ze strany únosců, ale hlavně, jak únos zasáhne dvojici rodičů, kteří se do této doby kamarádili. Kam až jsou schopni rodiče a únosci zajít. Za holčičky jsem velice trpěla.
Patřím mezi příznivce této série a už se těším na další díl, co mě čeká za překvapení.

marie.kolarova
marie.kolarova
14.12.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Skvělá kniha, zajímavý případ, úžasná Kim, gradující napětí. Kniha, která určitě stojí za přečtení.

mataj
mataj
11.11.2023 5 z 5

Kim Stoneová se snaží se svým týmem vypátrat nebezpečné únosce dvou malých holčiček. Jelikož se stejný únos stal již před několika měsíci a tehdy se vrátila pouze jedna unesená dívka, vyšetřovatelé nemají času na zbyt. Navíc se únosci zbavují svědků velice brutálním způsobem. Napínavé čtení.

snimcibdim
snimcibdim
04.11.2023 odpad!

Tak co to tu máme? Jeden na první pohled zajímavý, ale při bližším ohledání nesmyslně nepraktický nápad s dražbou výkupného. Jednu asociální vzteklou čůzu, co má problém se svým egem a autoritami. Jednu bezprizorní rádobypolicejní jednotku fungující jak banda skautů při bojovce. No a především kopu nesmyslů, nevkusu, patosu a slizkého citového vydírání. Třešinkami na tom vypečeném dortíku jsou: jasnovidka a koťátka. Ble.

Terka1975
Terka1975
23.09.2023 5 z 5

Čtení bylo velmi napínavé, plné strachu o dvě unesené holčičky, Kim Stoneová je zástupkyní všech nesmrtelných a fyzicky napadených supervyšetřovatelek, které se ze všeho rychle oklepou s buldočí horlivostí. Ale právě to na ní mi víc a víc přirůstá k srdci.

Siege03
Siege03
22.09.2023 5 z 5

Výborná psychodetektuvka.Doporucuji

ydnac
ydnac
21.09.2023 5 z 5

JEDNA ZPRÁVA JIM ZMĚNILA ŽIVOT!

Dvě rodiny - přátelé.
Dvě dívky - kamarádky.
Holčičky unesl člověk, který si rád hraje a touží po penězích.
Jeho komplic však touží zabíjet...
HRA PRÁVĚ ZAČALA!

Kim Stoneové byl případ přidělen na žádost jedné z matek. Znají se z minulosti.
Podaří se Kim najít a zachránit obě dívky?
Jednu? Nebo žádnou?
Tento případ není první, pachatel už dříve unesl jiné dvě dívky a tenkrát se jedna z nich nevrátila...
Příběh se rozjíždí zlehka, ale napětí graduje s každou sms od únosce.
Krátké kapitoly jsou super, otáčela jsem stránku za stránkou a vždycky jsem si říkala, ještě kousek :-).
Konec mě překvapil, něco jsem čekala, ale jedno odhalení jedné osoby mě vůbec nenapadlo.
Jsem ráda, že jsem se ke knihám od Marsons vrátila :-) i přes velké množství jiných detektivek, protože ona je prostě dobrá :-)

Iveta701
Iveta701
10.09.2023 5 z 5

Super detektivky Kim je skvělá každý další díl se mi líbí víc a víc a navíc se to skvěle čte. Už se těším na další díl.

Hkk935
Hkk935
07.09.2023 5 z 5

S každým dalším dílem ze série, je to lepší a lepší. Líbí se mi to emocionální vypětí, do kterého se lehce vcítíte, ačkoliv se modlíte, aby jste nikdy nemuseli.

Ahmose
Ahmose
31.08.2023 4 z 5

Všeobecne sa dá povedať, že ak siahnete po knihách Angely Marsons, tak sklamaný rozhodne nebudete. Dôkazom toho je, že autorke v češtine vyšla už 14. kniha. Celé 2/3 knihy som si bol istý, že tento diel dostane plné hodnotenie. Skvelá rukojemnícka dráma, gradovalo to, hltal som každé slovo. Nevedel som sa dočkať ako sa príbeh rozuzlí a príde k odhaleniu veľkého tajomstva z minulosti. Nič-menej, v poslednej tretine akoby autorka stratila dych. Napätie sa vytratilo a začalo to byť vláčne. Samotná záver knihy bol síce akčný, ale nemyslím si, že bolo nutné to nasilu ukončiť, tak ako to autorka urobila. Myslím, že cieľom bolo čitateľa šokovať, ale na mňa to nefungovalo a vyznelo to naivne. To je však jediná vec, ktorú môžem knihe vytknúť. Kým v prvých dvoch dieloch som sa nevedel s hlavnou vyšetrovateľkou celkom stotožniť. V tomto diely sa Kim správala ako ozajstný profesionál a tým si ma konečne získala na svoju stranu. Vraj už to bude každým dielom len lepšie a lepšie. Určite odporúčam.

Emberas
Emberas
27.08.2023 1 z 5

Tohle bylo hodně nad rámec reality, a i když uznávám, že se nejedná o literaturu faktu, tady bylo tolik hlouposti, že závěr, kdy se Kim popere s cvičeným dvoumetrovým válečným zabijákem a s frakturami téměř všech částí těla ho porazí, působila spíš směšně, stejně jako celé její vyšetřování s druhým a třetím subjektem.

krevetka79
krevetka79
26.08.2023 5 z 5

Další parádní pokračování. Autorka umí opravdu čtivě napsat každý příběh
Napínavé, chvílemi mrazivé, jen finále trošku nepravděpodobné. Bez zbraně by přeci nevyrazili:-)
Ale těším se na další díly.

Iva095
Iva095
26.08.2023 5 z 5

Třetí případ Kim a jejího týmu, tentokrát vyšetřují únos malých holčiček. První dva díly byli skvělý, ale tento byl ještě lepší.

Lucy
Lucy
16.08.2023 5 z 5

Pekná, napínavá detektivka, mám ráda případy Kim Stone,tento díl mě bavil trochu více, než předchozí. Jelikož jsem před tím přečetla Roberta Bryndzu a jeho Eriku Foster, trošku je to podobné,tak kdo ji má rád určitě doporučuji i Kim Stone. Trochu pro mě jako rodiče, těžké téma, ale velmi dobře napsané. Mě tedy osobně Kim sympatická je, ona není arogantní, její chování je vlivem toho co prožila v dětství a určitě se jí nedivím když to vyprávěla v prvním díle,skoro jsem držela slzy. Neumím si to vůbec představit. Knihu určitě doporučuji,celou sérii,..čtu další díly.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
16.08.2023 5 z 5

Moc dobře napsaný, akorát se často ztrácím v množství postav, ale to je daný mojí sklerózou...

Zlajda95
Zlajda95
15.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Opět poslechnuto jako audiokniha a paní Ježková nezklamala. Tato knížka je poněkud delší, ale kapitoly jsou krátké, tak děj celkem odsejpe. Dějově se mi však předchozí kniha rozhodně líbila více. Téma kriminálních činů okolo dětí se mi začíná zajídat. Vzhledem k minulosti Kim Stone, kterou autorka vytvořila, chápu, že se nabízí řešit takového případy, aby Kim neustále narážela na nedořešená traumata vlastního dětství, nicméně i tak doufám, že v dalších knihách se dočkáme jiných témat.