Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1542 367

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

sachista
02.04.2024 5 z 5

Nedočetl jsem druhý díl ze série Ďábelské hry, protože jsem jej nepovažoval za klasickou detektivku. Zpětně toho lituji, protože mě fascinuje vykreslení Alex coby nejzrůdnější protivnice Kim. Třeba se k té dvojce někdy vrátím, nyní jsem zhltl pátý díl a zítra běžím do knihkupectví pro šestý, neboť jsem se nemohl od napínavého děje Pokrevních pout odtrhnout. Jsem spokojen se vším, rozuzlení perfektní, naprosto čistých a zasloužených pět hvězdiček.

KatkaK13
12.03.2024 4 z 5

Ze začátku jsem byla rozpačitá, že tam je opět ta psychiatrička Alex. Nebyla má oblíbená postava. Ale nakonec musím uznat, že detektivka byla napínavá a bavila mě. Příběh se netočil jen kolem vraždy, ale hodně nám odkryl hlavní hrdinku Kim, kterou mám ráda. Přečetla jsem knihu jedním dechem a zaslouží si 4 hvězdy!

Han-nah
11.03.2024 5 z 5

Tak nějak je tato série vyšetřování vražd s úžasnou inspektorkou Kim a jejím sympatickýmn týmem návyková. Originální příběh, zpočátku klidnější rozjezd.Z předešlého dílu se vynoří psychopatka Alex, která je sice ve vězení, ale opět škodí a využívá a zneužívá všechny kolem sebe. Samozřejmě největší pifku má na Kim, která ji sem dostala. Dělá vše, aby jí ublížila. Ta se tak musí opět vyrovnávat s krutou minulostí a vztahem ke své matce. I tím se čtenáři více otevírá poznat Kim z osobního i pracovního života, kdy před kolegy chce vypadat ta "silná", i když je někdy na rozsypání. Těším se velmi na další díl.

krevetka79
15.02.2024 5 z 5

Další skvělá jízda s Kim.
Angela Marsons vážně umí psát velmi napínavě a čtivě.
Vraždy osob, které spolu na první pohled vůbec nemají nic společného.
Pomalé rozplétání minulosti obětí.
A do toho z vězení útočící psychopatická doktorka.
Přečteno jedním dechem, občas i bez něj...
Skvělá série, která mě baví čím dál více

Terka1975
31.01.2024 5 z 5

Další výborná kniha s Kim, těžko hodnotit knihu, kde už bylo vše napsáno. Má to spád, vraha jsem opět neuhodla a linka s Kim je zase o něco dál. A co si cením, není to milostná linka.

MKrat
11.01.2024 5 z 5

dobrýýý...pecka

Timkim
04.01.2024 5 z 5

No podívejme se, ta Kim se mi už nezdá ani tak nesnesitelná. Perfektní propojení Alex, matky a Kim. Bavilo mě pozorovat manipulaci a myšlenkové pochody doktorky. Tato soukromá linka byla možná lepší než celé vyšetřování, které jsem téměř nezaznamenal a bylo dle mého jen podkres pro celou knihu. Super. Dnes to bude vysoko. 95%

mataj
14.12.2023 5 z 5

Opět velmi čtivý a zajímavý díl, se správnou dávkou napětí. Kim musí se svým týmem vyřešit několik vražd, u kterých je dle provedení jasné, že se jedná o stejného pachatele ale oběti zdánlivě nic nespojuje. Navíc se na scénu vrací sociopatka Alex, která i z vězení dokáže svými manipulacemi napáchat hodně škody a jejím cílem není jenom Kim.

jprst
03.11.2023 5 z 5

Tento díl mi připadl přece jen proti předchozím poněkud slabší, ale takové výkyvy nejsou u delších sérií nic neobvyklého. Nicméně si autorka udržuje svůj spisovatelský styl, který zaručuje čtivost jejích příběhů.

janahuba
11.09.2023 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci a zjistila, že se vrátí sociopatka Alex, nemohla jsem se dočkat, až se do knihy pustím.
Musím ale přiznat, že jsem byla lehce zklamaná, čekala jsem od Alex trochu víc. Tohle mi přišly jako takové marné pokusy se ke Kim dostat. Víc her a manipulací by mi rozhodně nevadilo, ale třeba se s Alex ještě potkáme, kdo ví.

Iva095
02.09.2023 5 z 5

Skvělí díl jako všechny předchozí. Kim i celý její tým jsem si oblíbila. Tato série mě celkem dost baví.

dlabikk
27.08.2023 3 z 5

Tento díl mne nějak nebavil. Možná je to tím, že si již nepamatuji jak to s Alex bylo, možná tím, že vraždy na začátku šly do pozadí a pak i k zapomnění. Konec nabušený rozuzlením, ale nepřesvědčil mne k víc jak 3*. Výnamné plus mají krátké kapitoly. Další díl snad bude lepší, protože tuto sérii mám opravdu ráda :o)

zanekzoltecu
22.08.2023 4 z 5

Furt se to dá, Vodmachlované hrob byl ale lepčí.

Maky806
22.06.2023

Skvěle napsané jako vždy.

lucie1744
15.05.2023 4 z 5

Další díl, který jsem přečetla velmi rychle. Napínavý příběh, kde se opět objeví Alex.

Denisa232623
21.04.2023 4 z 5

Tentokrát je kniha rozdělená v na dva samostatné případy nijak si nesouvisející. A já musím říct, že případ ve kterém vystupuje Alex mě místy až štval. Jestli někdo považuje inspektorku Kim za nepříjemnou tak je to opravdu jen slabý odvar Alex. Měla dobrý plán, ale za mě už to bylo trošku překombinované. Kdežto druhá linka související s jiným případem byla super. Vše na sebe krásně navazovalo a po předchozím díle tento hodnotím velmi kladně.

namornice
11.04.2023

Po nějaké době jsem se vrátila k Angele Marsons a jejímu týmu v čele s Kim. Ten tentokrát řeší případy vražd obětí, které spolu zdánlivě nesouvisí. Zároveň se i vrací zlověstná Alex, která, přestože je uvězněná, dokáže Kim značně znepříjemnit život.
Opět velmi napínavé a neméně skvěle načteno.

zd0981
03.04.2023 2 z 5

Tak toto bylo špatné, místy až hloupé. Autorka by si měla uvědomit, že všeho moc škodí. Také nevím, kde přišla k přesvědčení, že je silná v psychologii a psychiatrii že do těchto oborů neustále zabrušuje.
Linka s Alex byla podle mne zbytečná chvílemi až protivná, stejně tak flashbacky do minulosti.
Tak snad to bude příště lepší, protože myslím, že autorka dokáže napsat ucházející kriminálku.

85098211
17.03.2023 5 z 5

Naprosto dokonalý, plnokrevný thriller, který je jedna velká jízda od první do poslední stránky! Tentokrát je zde dokonce určitá návaznost na druhý případ s Kim Stoneovou, ve kterém se setkala s doslova ďábelskou sociopatkou, doktorkou Alex Thorneovou. Ta je sice aktuálně ve vězení, ale její kontakty a hlavně její duševní převaha nad ostatními se touto skutečností nedají zastavit... A potom tady máme ještě druhou dějovou linku, kdy musí Kim se svým týmem vyšetřit celou sérii vražd, které mají - jak se brzy ukáže - stejného pachatele, ale zároveň je těžké najít nějakou (jinou) spojitost. Počet obětí se zvyšuje a Kim už nezbývá moc času, aby zabránila nejhoršímu...
Kniha je opravdu skvělá a suverénně patří do mé oblíbené kategorie "neodložitelná" :-). Dávám samozřejmě hodnocení nejvyšší, doporučuji a na další setkání s Kim se budu časem opravdu moc těšit! ;-)

Karoley
19.02.2023 5 z 5

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy?

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu.
Pátý případ opět skvělý! Pokračování Ďábelských her, na scéně se objeví stará známá doktorka Thorneová. Kim a její tým řeší případ vražd s nejasným motivem a překvapivým vrahem.
Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :))