Pokrevní pouta

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376457/pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 4.7139

Případy Kim Stoneové (5.)

Blood Lines (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Danago
předevčírem

Četla jsem první díl a kniha mě nijak neoslovila, proto jsem se do dalších dílů nepouštěla. Tuto knihu jsem vyhrála, měla skvělé ohlasy, tak jsem si řekla, dám autorce ještě jednu šanci.
Ale knížka mě nějak nebavila. Příběh mi připadal, tak nějak chladný, nijak mě emočně nezasáhl a nebyla jsem vtažena do děje, nebyla jsem nijak napjatá a s klidem jsem knihu odkládala.
Vyšetřování mě připadalo, tak nějak bez šťávy, bez napětí, Kim je dost chladná a negativistická, tvrdá a mě nebyla nijak sympatická.
Co se týká závěru motiv mi připadal hodně slabý a celkem nevěrohodný. Pasáže z vězení mě taky nijak neoslovily.
Je pravda, že tím, že jsem nečetla předchozí díly mi unikal smysl vedlejšího příběhu.
Knížka není přímo hrozná, ale ujistila jsem se, že pro mě tato série není.

Reat
předevčírem

Ach jo. Když vidím nadšení a hodnocení zdejších uživatelů, je mi jasné, že budu za osla, ale v duchu Jiráskovského: "Proti všem" prostě nemůžu jinak než to, že tohle mě nechytlo a nebavilo. Podotýkám, že si to tak trošku dávám za vinu i sám, neboť je to má první kniha od madam Marsonsové a přitom jsem byl upozorněn, že je tento díl provázaný s dřívějším autorčiným románem a nebral to v potaz, takže možná částečně i proto. Přímo se nabízí porovnání s R. Bryndzou....téměř totožný typ inspektorky, prostředí, situací i spisovatelského stylu, ale jak moc to oproti Bryndzovi kulhá!!! Je to studené, bez emocí, bez sympatií k jednotlivým postavám a vlastně i bez chuti se začíst, zakousnout, obracet stránky. Možná jsem zmlsaný peckami čtenými předtím, od Dána, Cobena a pod, ale prostě nyní u mě za podprůměr. Ovšem vyjadřuji jen svůj pohled a názor....

helcab

Autorka mě opět nezklamala a přišla s dalším velmi zamotaným případem. Pro mě každopádně velmi nečekané rozuzlení a za sebe mohu jen a jen doporučit.

Dela111

Výborná série, jedna z nejlepších v současné době.
Autorka sestavila tým vyšetřovatelů, který se dobře doplňuje. Jejich šéfka Kim je silná osobnost, na první pohled působí jako taková drsňačka, ale přes zdánlivou tvrdost je citlivá. Dokáže obrovsky soucítit s oběťmi zločinů i s jejich pozůstalými.
V tomto díle vyšetřuje chladnokrevné vraždy, kde vrah nezanechává žádné stopy. Navíc se jí z vězení opět připomíná Alex - na první pohled okouzlující žena, ve skutečnosti mistryně přetvářky a hlavně nevyzpytatelná sociopatka.
Autorka slíbila 16 dílů, pokud bude psát dál stejně skvěle, tak ať jich zkusí napsat i víc... :-)

aja0661

Dalsi skvela!!!

astra3

Přečteno jedním dechem.

adaba

Další skvělé čtení této autorky. Napínavé od začátku do konce. Už se těším na další pokračování.

rlupinek

Asi standardní autorčina detektivka, tedy dobře čtivá, děj má spád, není moc hluchých míst, pachatel překvapivý, vlastně i jeho motiv. Co jsem ale moc nedával byla dějová linka s Alex. Z knihy Ďábelské hry víme, že je to osoba velmi inteligentní, která si umí zahrávat s psychikou svých obětí. Ale že by mohla svoje plány uskutečňovat tak jednoduše? Možná měla štěstí, že se dostala do prostředí, kde jsou všichni málo inteligentní a na její hru přistoupí - vězeňkyně, dozorkyně, ředitel věznice, ale v podstatě i Kim. Kdyby byla tato dějová linka z knihy odstraněna, asi by se nic nestalo, jenom by byl poloviční rozsah knihy. A vlastně jsem se ani nedozvěděl, jaký význam měla slova Kim: "Sbohem, Alex, a tentokrát nadobro."

Pavlnka

Skvělá. Napínavá. Přečtená během jednoho dne. Očekávám další skvělé knihy.

certik003

Jako vždycky čtivá, napínavá a překvapivá knížka od začátku až do konce. Bohužel předchozí příběh s Alex jsem nečetla a to mi na těchto sériích dost vadí. Přestože jsem si Kim oblíbila, byla bych radši, kdyby v nich nebyl její osobní život. Málokdy čtu knížky od prvního dílu a v menší knihovně všechny díly nejsou. Už teď ale vím, že po další knížce od autorky opět přímo chňapnu, ať už narazím na jakýkoli díl.

Jitty82

Kim opět nezklamala. Výborná kniha, kterou neodložíte, dokud nedočtete.

Lotka

Příběh podle mého gusta! Napětí, překvapení a oblíbení hrdinové.

Ceeca

Spisovatelka nezklamala, kniha čtivá, bavila. Akurát mě překvapilo, že se vrátila k Alex. Jinak žádné výtky a spokojenost.

Lethania

Autorka opět nezklamala. Rychle jsem se začetla do děje a najednou jsem zjistila, že čtu poslední stránku. Psychologický boj s Alex, která se objevila v minulých dílech, byl neskutečně propracovaný a Kim je více než skvělá protivnice. Už vyhlížím další díl.

Kerberos

Knihy této autorky jsou návykové,když se začtu tak knihu nepustím dokud ji nepřečtu a už se dívám kdy bude další díl.

Heluše852

Nádherná knížka, jako všechny od Angely Marsons

Evka27

Přečteno na jeden zátah, nemohla jsem se přinutit knihu odložit, jak jsem byla napnutá, jak se budou vyvíjet intriky Alex a novým případem Kim. Tentokrát jsem vraha ani náhodou neodhadla.

evonra

Za sebe musím říct, že každý díl série mi přijde lepší a lepší, promyšlenější, vybroušenější.
V tomto pátém se opět setkáváme se sociopatkou Alex. Nemůžu si pomoct, ale mě ta Alex prostě baví… I z vězení tahá za nitky, manipuluje, motá hlavu nejen svým bývalým pacientům, ale i naší sympatické Kim a jejím nejbližším…
A ty krátké kapitoly jsou od autorky dobře promyšleným tahem na zvědavého čtenáře, neboť knihu prakticky nelze odložit :-)

myshmother

Další skvělý díl série, jen souhlasím s názorem někde níže, že Alex už by mohla autorka propříště vynechat. :-)

Arsi

Další skvělá detektivka s Kim. Angela Marsons píše skvěle, umí rozehrát napínavý příběh se skvělými zápletkami. A perfektně okořeněné s obávanou Alex. Její knihy mají hlavu i patu a čtenář je vtažen do děje. Těžko se od knihy odchází. Už se těším na další díly.

eva3695

Víte, jak můžete člověku nejvíce ublížit? Tak, že mu způsobíte tu největší bolest. A to je v tomto případě vražda člověka, kterou milujete z celého srdce.
Další skvělý díl. Trochu nám navazuje na Ďábelské hry, když se opět střetáváme s Alexadrou. Zde můžeme sledovat, jak člověk může využívat a ovlivňovat jiné lidi. Opět narazíme na Kimmynu minulost, na dobu kdy byla ještě malá a přišla o svého malého brášku.

Titas9001

Ale jo, čte se to fajn. Je to propracované a napínavé. Přesto to ve mně nezanechalo takový pocit jako Němý křik a Tichá modlitba. Možná je chyba, že jsem knihu četla hned po novém Weavrovi, a to byla přeci jen trochu jiná jízda. Asi jsem to neměla dělat, a tak tentokrát trochu nižší hodnocení :P

Vlasta155

Perfektní, napínavé, stojí za přečtení.

alexis818

Super a zase super.Prostě tahle autorka fakt umí,je to PANÍ spisovatelka.Příběh ,jako vždy,čtivý,napínavý a svižný.Přečteno jedním dechem.Už se těším na další díl,snad se dočkáme brzy.

zuzana2599

Detektivky s Kim Stoneovou mě baví. V tomto díle se Kim znovu setkává se svou protivnicí doktorkou Alex. Podle mě dostalo toto spojenectví s Alex v knize hodně prostoru a samotné vyšetřování vražd bylo trochu v úzadí. Jednoznačně se mi líbí víc díly bez Alex. Jinak to bylo bezva čtení !

Trustty

Angela Marsonsová umí napsat čtivou detektivku. Od začátku až do samého konce napínavé. Snad nám brzy předhodí nějaké další vydařené dílo :)

aleza1

Úžasná další kniha v sérii. Děj, postavy, rozuzlení, vše má vždy ten pravý šmrnc!

okeey

Další skvělý příběh s Kim Stoneovou. Nebojím se říct, že tato série je jedna z nejlepších detektivních příběhů, co jsem kdy četla. Perfektní, skvělý úžasný! Nečetl/a jsi? CHYBA, věř mi.

BlankaTr

Zase briliantní dílo, co příběh to poklad. Zase jsem nejedla a nespala dokud jsem to celé nepřečetla. Výborná PANÍ spisovatelka, už se těším na další příběh. :)

klokan.1905

Pokrevní pouta...
Nevím, jak to Angela Marsons dělá, ale její knížky, to je prostě jedna pecka za druhou...
Chytit vraha, který nezanechává žádné stopy? Další složitý případ pro Kim Stoneovou a její tým... Vražda sociální pracovnice, která byla zabita přesným bodnutím do srdce... Pár dní poté další vražda - provedena stejným způsobem, avšak obětí je mladá narkomanka... Jak tyhle dva případy spolu souvisí? Najde Kim Stoneová spojení?
Do toho všeho se Kim Stoneové z vězení připomíná doktorka Alex Thorneová, kterou v minulosti dostala Kim do vězení, a která za mřížemi plánuje pomstu...
Pokrevní pouta... Mě Angela Marsons připoutala ke svým knížkám... Jsou jedním slovem - skvělé... Potěšující je, že autorka slíbila šestnáct dílů této série... Já už se teď nesmírně těším na šesté pokračování...
Není nad čím váhat, u mě zcela jasných 5*...