Pokrevní pouta

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376457/pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 4.7354

Případy Kim Stoneové (5.)

Blood Lines (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Lykke

Do každého dílu série s Kim Stone jsem byla ponořená a s každým dalším dílem se mi Kim líbila víc a víc. Poslední čtvrtinu tohoto dílu jsem hltala a nemohla jít spát dřív, než se dozvím, jak Kim zamete s psychopatkou Alexandrou. Je vidět, že se autorka velmi dobře připravuje na psaní. Myšlenkové pochody psychopatky popsala velmi dobře. Místy mě pobavila nebo naopak donutila nad něčím se zamyslet.

Kim k Alexandře: "Odborníci se očividně spletli v tom, že sociopatie není druh duševního onemocnění, protože ses asi úplně zbláznila."
----------

Mysl je nesmírně zranitelná část těla. Lidé nemají ani tušení, jak často v každodenním životě podléhají manipulaci. Normální člověk se možná otřese odporem nad vládnoucím režimem v Severní Koreji, kde jsou lidé nuceni pravidelně poslouchat vlastenecká poselství. Alex naopak považovala tuto situaci za férovou. Vládnoucí strana dávala jasně najevo, že vám bude nařizovat, jak máte myslet. Bez nějakých zahalených, důmyslných, skrytých sdělení, jež mají obejít vědomé myšlení a usadit se v té části ledovce skryté pod hladinou. V západním světě nebyla touha ovládat, přesvědčovat a manipulovat o nic menší; jen byla utajovanější. Marketingoví experti utráceli miliony, aby analyzovali paralingvistické aspekty, tón hlasu, jeho modulaci, hlasitost, intonaci. Studovali význam řeči těla, vědomé a nevědomé pohyby. Naštěstí pro Alex byla mysl neuvěřitelně snadno ovlivnitelná a ovladatelná....
--------

Možná série s Kim Stone není absolutně super top thriller, co kdy vyšlo, ale mně zcela určitě zpříjemnila večery a časem se k přečtení celé série zase vrátím. Teď však jdu na zatím poslední vydaný díl a nepochybuji, že se opět budu příjemně bavit.

martinka07

Jako vždy skvělá kniha. Příběh měl spád a krátké kapitoly mě nutily číst pořád dál.

Jamra

První polovina děje zdlouhavá. Místy překombinované a neuvěřitelné, ale druhá půlka rychle odsýpala a vrah také nečekaný.

Boudika

První polovinou knihy jsem se prokousávala,příběhy s Alex mě prostě nebaví,je to nereálné. Musela jsem knihu na několik týdnů odložit,ale zvědavost dějové linky vražd,mne donutila knihu dočíst. Potěšil mě posun v odhalení soukromí Kim,ale prosím už žádné díly s Alex......

vybusna

Keď som mala za sebou necelú štvrtinu knihy, omylom som zistila kto je vrah. Bez jeho súvislostí, bez motívu, bez ničoho, prečo tak konal. Zdalo sa, že je všetko zle, ale nakoniec som zistila, že mi to vlastne neprekáža. A najviac mi vyhovuje, že mám za sebou všetkých mojich 5 kúpených kníh.. Angela Marsons nebude moja obľúbená autorka. To že mi absolútne nesadol charakter postavy hlavnej inšpektorky, je môj problém, to sa nedá nič robiť. Vedela by som to stráviť. Čo mi vadí omnoho viac je, že AM píše tak, aby v jej príbehoch išli dve nesúvisiace dejové linky. Osobný život Kim Stone a vlastný detektívny príbeh, ktorý naviac tvoría ďaľšie linky a tie sa v závere logicky pospájajú. Nejako som prekonala druhú knihu, kde vstúpila do príbehu psychopatická Alex, pretože sa to týkalo vlastného kriminálneho činu. Ale v tejto piatej mi to išlo vyslovene na nervy.. A to tak veľmi, že už nie som schopná preniesť sa cez také vecii, že ked príde do väzenia za Alex jej advokát , táto má oblečené luxusné kúsky zo svojho civilného šatníka. A to vo väznici, kde sedia odsúdené mnohonásobné vražedkyne, Alex nevynímajúc. Pri všetkej úcte, v anglickom väzenskom systéme sa síce vôbec nevyznám, ale mám zato, že toto je bohapustá somarina. Ale možno sa mýlim, dosť na tom, že je to pre mňa neuveriteľné. A o manipulovaní vonkajšieho sveta už ani nehovorím. To už potom nebola väznica z voľným režimom, ale hotel.Nakoniec som kapitoly, týkajúce sa linky osobného živote KS, preskakovala aby ma nevyrušovali pri filmovaní vlastného prípadu v mojej hlave .
Asi som nemala čítať všetky príbehy jeden za druhým. Ako som bola nadšená z toho prvého, tak z tohto piateho som viac než rozpačitá a tri hviezdičky dávam len preto, že nepopieram kvality pisateľky.
Dúfam, že som neznechutila, nikoho a ja dávam Kim Stone zbohom. Niežeby to niekomu vadilo.

RADOST

Opět napínavá četba o lidském zlu, chladnokrevnosti a bezcitnosti, o manipulaci a uplatňování moci. O zvráceném myšlení některých jedinců.

Janaves

Opět super!

Clara_C

Skvělé jako vždy. Měla jsem trochu obavy, aby to nebylo na konci moc překombinované, ale nebylo. Těším se na další díly.

PetK

Tohle pro mě bylo zase o kousek výš než předchozí díl. A po pěti dílech asi už vím proč - bylo tam víc ze soukromí hlavní hrdinky, a s tím souvisí i návrat sociopatky Alex. Nějak mi ta dějová linka Kim připadá zajímavější než jednotlivé případy. Protože i když jsou propracované, prostě je to už vždycky "jen" detektivka a řešení nějakého případu, který se nakonec na poslední chvíli vyřeší... holt jako knižní detektivka. Nicméně si pořád myslím, že tahle série je v rámci žánru nadstandard.

irefir

Moc pěkné, napínavé. Jsem ráda, že ani tentokrát mě autorka nezklamala.

alnahu

Tentokrát musí vyřešit Kim Stoneová opravdu zapeklitý příběh - proč byla zavražděna bezúhonná sociální pracovnice, rozuzlení případu je velice zajímavé. Kniha se četla dobře ,ale předchozí díly se mi líbily víc.

kasavubu
28.12.2018

Další setkání s Kim dopadlo velice zdařile, třebaže mi přišlo, že první část knihy se dost vlekla a děj mě nedokázal tak strhnout jako předchozí díly série. Za konec dávám o hvězdičku víc než jsem původně zamýšlela. Další pokračování série si určitě nenechám ujít. Snad už bude mít Kim od Alex konečně pokoj, i když kdo ví...

twiggynka
27.12.2018

Další případ s Kim a proradnou šílenou Alex který prostě baví! Super čtení a opět mi při popisování Mickeyho smrti tekly slzy proudem!

gad
26.12.2018

Paní Marsonsovou čtu rád a ani tentokrát mne nezklamala. Další případ Kim Stoneové a jejího týmu má opět spád a nečekané rozuzlení. Za mne spokojenost.

zdehan
21.12.2018

Kniha se mi moc líbila jako všechny knihy co napsala napínavá až do konce.

esfinge
17.12.2018

Tak za mě průměr. Tak nějak mi přišlo přitažené za vlasy, že by mohla mít Alex takový vliv na dění ve věznici a mimo věznici. Víceméně jsem dočetla pouze z důvodu zvědavosti, kdo je vrahem. A to jsem tedy překvapená byla.

DominaCZ
14.12.2018

Éhm .. no jasně, citovečka, ale bohužel několikátý díl, takže jsem mnohé nechápala.
Do 3/4 to šlo, i když to bylo zaplácaný nepodstatnostma.
Pak se to ve finiši ale pokazilo a dorazil to konec o nakupování, protože "tak to přátelé dělají." Tečka, konec useknutý.
To mě zklamalo.
Takže prostě ve finále nic moc. Tuna zbytečností, dvakrát "náhled" do vrahovy mysli a flashbacky z dětství.
Vážně by bylo tak snadné přimět někoho k vraždění pomocí techniky zrcadlení a souhlasného přikyvování jakože "vcítění" ?? ...
Přehršel psychotechnik mě moc nebrala, nejsme v příručce pro studující psychouše na vejšce že ano.
Ač tam byly vraždy, nepřišly mi potíže tak nějak ... tak hrůzné a šokující.

Zajímavé bylo, že zde dětičky uvažovaly nesmírně dospěle.
Od pěti-šesti let uvažovaly o smrti a způsobu, jak zemřít, a to také odborně provedly.
Vážně má šestileťák znalosti, jak efektivně bodnout strýce tak, aby ihned zesnul ...?
No takže i kvůli obálce hvězdy dvě.

Princezna22
12.12.2018

Opět perfektní,čtivé a napínavé. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout! Velice pěkná kniha,už se těším na další díl.. :)))

Zdenas5
10.12.2018

Napínavý čtivý příběh. hlavní hrdinka je silná a velmi citlivá žena. Kniha se mi líbila mohu doporučit.

roman9276
10.12.2018

YES!! Zase naprosto boží díl. Objevuje se tady moje oblíbená záporačka a sociopatka Alex, která neuvěřitelně zase zamíchala všim možnym. Vyšetřování, který hezky pomalu gradovalo až na konci jsem čuměl jak péro z gauče. Mega skvělý a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Viviana-Mori
04.12.2018

Tentokrát jsem se vraha ani nenamáhala hádat. Prostě jsem se nechala unášet příběhem a čekala, co se z toho vyvine.
Alex je opravdu odpudivá mrcha, jen si nejsem jistá, jestli není místo sociopatky rovnou psychopatka. To je fuk, každopadáně doufám, že už ji v knize nikdy nebudu číst. :D
Kniha jako vždy dobře čtivá, v druhé půlce se děj správně rozjel a jelo to jak po másle. Knihy s Kim jsem si oblíbila a jestli autorka opravdu plánuje šestnáct dílů, tak si je rozhodně všechny přečtu.

MonikaK
04.12.2018

Tak jo, prvně nějak nevím, co napsat. Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá, ale bohužel jsem četla všech 5 dílů po sobě a trochu mi začíná vadit onen počet bezcitných psychopatů a psychopatek v knize. Chápu, že zločin přitahuje tyto lidi, bohužel tím kniha trochu zklouzává k černobílosti a já opravdu doufala, že se to této sérii nestane, navíc si jsou pak trochu všechny příběhy velmi podobné. Je pak někdy snadné objevit vzorec toho, kdo je vrah, kdo je do toho zaplatený a kdo není. Musím uznat, že se mi ale vcelku líbilo, kdo byl vrahem a jeho důvody, protože to krásně ukázalo, jak iracionálně se takový člověk může chovat, přestože v detektivkách pracujeme s logikou. To bylo na knize velmi osvěžující, i když mě to v první chvíli spíše naštvalo. Moje problémy s knihou však nepramení ani tak se samotným dílem, ale spíše s tím, že jsem četla příliš mnoho knih od autorky v příliš krátkém čase. Pokud se tedy zkusím od toho oprosit, tak byla kniha velmi čtivá a napínavá, navíc se mi zde líbila linka s Alex a matkou Kim. Opravdu jsem napnutá čekala, jak tohle dopadne. Chtělo by to ale v dalších dílech méně psychopatů a více osobního, partnerského života Kim. Moc se těším na 6. knihu.

MíšaS.
30.11.2018

Nemůžu si pomoci, ale opět perfektní. Vraha jsem neodhalila, takže další hvězda navíc, kdyby to šlo :)

Lukana82
19.11.2018

Perfektní jako vždy!

Atak
11.11.2018

Moc se mi líbí jak vše postupuje k mé naprosté spokojenosti ;)

katka.oo
09.11.2018

Kim mám moc ráda a kniha super, ostatně tak jak všechny ostatní. Jen doufám, že Alex už v dalším pokračování nepotkám, tu fakt nemusím. Jinak doporučuji a těším se na další.

karantena
03.11.2018

Je až neuvěřitelné jak někdo dokáže manipulovat s lidmi.Kniha nepostrádá napětí a je čtivá.

Katulinka69
28.10.2018

Co napsat?? Už se nemůžu dočkat dalšího dílu,miluju Kim a její tým.

nicole1990
27.10.2018

Opět luxusní čtení a přečteno jedním dechem,četla jsem rychle tak jsem se někdy vracela v různých kapitolách. Opět Kim nezklamala. Opět hodně vracení do minulosti k její matce. A zase na scéně sociopatka Alex. A vrah teda hodně překvapil. Určitě doporučuji a dávám plný počet hvězd

nadenka13
25.10.2018