Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401376/bmid_pohrbena-pravda-EmT-401376.jpeg 5 1381 353

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Souls , 2017

andrea7191
03.02.2021 5 z 5

Trochu jsem se bála rozdělení týmu, že to nebude mít "koule", ale moje obava byla zbytečná. Po předchozích dvou dílech to byla příjemná vzpruha.

moudivlacek
01.02.2021 5 z 5

Kim tentokrát je nucena spolupracovat se svým dávným parťákem a současným "nepřítelem" inspektorem Tom Travisem. Její tým je na oplátku donucen pracovat bez své šéfky. Každá strana má svůj závažný případ. A brzy se vyrojí na povrch zrůdnost a odpornost lidí, kteří nemají ani úctu k životu ani k názoru, že jsme si všichni rovní.
Všichni dostanou pořádně "do těla" a Kim zjišťuje, že na její tým se prostě může spolehnout.
Je mi z toho příběhu zle, ale vím, že v dnešní době to asi nebude ve světě nic ojedinělého. Jen doufám, že já osobně se s tím nikdy nesetkám. Doporučuji.

MatoPalkes
29.01.2021 5 z 5

Nepríjemné téma rasizmus, ktorý je všade okolo nás. Ale kniha super, páči sa mi zapojenie viacej postáv, predsa len ta hlavná štvorka to nedokáže ťahať večne, takže super. Angela drží kvalitu stále vysoko.

hledaseniki
20.01.2021 4 z 5

Neskutečně čtivá série na tomhle se shodneme asi všichni, kteří jsme měli co dočinění s Angelou Marsons a její hlavní hrdinkou Kim Stone.
V šestém díle se autorka rozhodla věnovat tématu rasismu a xenofobie, tohle téma je bohužel stále aktuální. Já sama tohle smýšlení nechápu, takže musím říct, že některé pasáže ...no páni, to byla síla!
Pole působnosti v tomhle díle je daleko větší, protože Kim spolupracuje na případu se svým bývalým parťákem a Kimin tým pracuje samostatně na něčem úplně jiném, takže tenhle díl byl o to čtivější, protože každá kapitola byla z úhlu jiného týmu, takže to čtenáře obzvlášť nutí číst.
Já vlastně knize nemám co vytknout, teda něco bych možná měla, tak nějak ty konce mi přijdou docela zalité sluncem, přece jen žádný detektiv nemůže vyřešit každý případ, to by nebylo tolik odložených případů, takže tohle je asi to jediné, co mi na příběhu vadí, jinak si stojím zatím, že Angela Marsons je prostě vynikající autorka, která vás nenechá v klidu a nedá vám spát a donutí čtenáře knihy zhltnout.

MirkaProk
17.01.2021 5 z 5

Další díl s Kim opět skvělý. Napínavý děj, který má spád a kniha se čte velmi dobře. Tento díl se mi líbil o trochu více, než ty předešlé. Už se těším na další díly z této série. A doporučuji k přečtení.

Eduarda
06.01.2021 4 z 5

Zatím nejpovedenější v sérii... paradoxně i proto, že je vlastně trochu jiná. Nefunguje klasická chemie s týmem, na které to v předchozích dílech hodně stálo, o to zajímavější je ale (ne)fungování s novou postavou Travise. Rozhodně vzestupná tendence.

Martiiiik
06.01.2021 5 z 5

Už se u této autorky podezřele opakuji :-D Zase to bylo čtivé, zase se kniha nedala odložit, téma bylo velmi zajímavé.. :-) Také se něco nového dozvíme o Kim :-) Takže zase nemohu než dát pět hvězd a pustit se do další :-)

Korba2468
23.12.2020 4 z 5

Super kniha doporučuji

Dopi70
23.12.2020 3 z 5

Čtu postupně celou sérii o Kim Stoneové, a musím uznat, že Marsonsová umí psát napínavé krimi, a proto jsem po dočtení jednoho dílu šel hned na další její knihy. V této knize to ale Angela trochu přehnala se vším. Příliš mnoho případů, příliš mnoho vyšetřovatelů, příliš rozkouskovaný děj, kdy se dějové linie mění téměř po každém otočení stránky, příliš neohrožená a nezranitelná Kim, takže to spíš vypadá jako parodie na superhrdiny. Předchozí díly byly pětihvězdičkové, proto jí dám ještě šanci a přečtu si další díl, ale kdybych začal tímto dílem, tak bych asi ostatní její knihy nečetl. A už vůbec si neumim tuto knihu představit v audioverzi, tam by se posluchač okamžitě v rozkouskovaném ději a počtu osob ztratil.

mirinda973
22.12.2020 4 z 5

Poslední dva díly pro mě byly trošku "vlažnější" svým začátkem. V první půlce mi vadily kapitoly, kde se přeskakovalo mezi případy a vyšetřujícími a vždy jsem musela lovit v paměti, kdo co vlastně vyšetřuje. Ve druhé půli se vše přehouplo, spojilo a opět skvělé čtení.

PetikH2O
11.12.2020 4 z 5

Kim Stone, je fakt tvrdá jako kámen!

EvikU.
01.12.2020 5 z 5

(SPOILER) U mě je to stále na plný počet hvězd. Akorát mi tam tentokrát přišlo už moc vyšetřování. Které s spolu pak ve výsledku tvořili komplet. Ale opět je to velmi čtivě napsané. Kim mám opravdu ráda a knihy s ní se mi čtou jedním dechem. Co na tom, že občas je tam něco jasné.

SPOILER: viz scéna se Stacey jak si šla před budovu do křoví pro noťas. To jsem úplně viděla jak to dopadne. A zase Kim je ta která jediná je neohrožená. Tak asi musí být, když je šéfka. Super díl a já opět doporučuju.

Bláža9
28.11.2020 5 z 5

Musím říct, že mi tento díl přišel v mnohém jiný, než ty ostatní. Tentokrát do sebe děj pěkně zapadal a poprvé se mi podařilo odhalit, kdo za tím vším vězí ;-) navíc se děj už nevracel do dávné minulosti Kim a jejího dětství, což pro mě byla vítaná změna, protože mi v minulém díle přišlo, že už se to hodně opakuje. Za mě jednoznačně nejlepší díl ze série :-)

knihomolka78
16.11.2020 4 z 5

Tak nevím, začínám mít pocit, že autorka změnila styl psaní, který už mi nesedne tak, jako dřív. Už v minulém díle jsem se nemohla do knihy začíst a tentokrát tomu bylo stejně. Mně tam prostě vadí těch několik případů naráz. Skoky z jednoho vyšetřování na druhé a mnoho postav, to je velký chaos, ve kterém se mi špatně orientuje. Nicméně, druhá polovina opět super, příběh zabývající se rasismem byl velmi dobře promyšlený, a člověku se dělalo zle z toho, jaká zvěrstva jsou lidé na člověku schopni spáchat.
V tomto díle je Kim nucena spolupracovat, bez svého týmu, s bývalým kolegou, se kterým se v minulosti nerozešli v dobrém. Na začátku mě to štvalo, stejně jako Kim, a také mi chvíli trvalo zvyknout si na druhý tým vyšetřovatelů, ale nakonec to nebyl tak špatný nápad, protože si aspoň Kim vyřešila zase kousek své minulosti a získala tak zpět svého přítele. A v Kimině týmu tak dostali prostor také ostatní členové. Bryant musí pracovat s Dawsonem, o kterém zjišťuje, že není takový trouba, jak si o něm myslel, a Stacey se pomalu učí pracovat se svým skvělým instinktem venku, nejen u počítače. Sice přijde na kloub opravdu velké věci, ale sama se díky tomu dostane do pořádného průšvihu. Doteď nechápu, jak se tak chytrá holka mohla zachovat tak hloupě.
Díky rozdělení týmu se styl pátrání oproti dosavadním knihám změnil, což mělo být pro čtenáře zřejmě oživení z jinak zaběhlých stereotypů vyšetřování. Špatné to nebylo, ale mně to úplně nesedlo, chyběla mi spolupráce Kim a Bryanta. Těším se zase na klasiku, na kterou jsme zvyklí.

kolacky
05.11.2020 5 z 5

Uzavření záhady s Tomem se mi líbilo.

LeHor
18.10.2020 5 z 5

Trochu jiné vyšetřování, ale nakonec to do sebe hezky zapadlo. Napínavé, doporučuji.

vera4669
18.10.2020 3 z 5

Tak pro mě zatím nejslabší díl.. První polovina knihy byl jeden velký chaos, x případů, skoky z jednoho vyšetřování na druhé, myslím, že méně je někdy více, druhá půlka knihy dojem trochu napravila, přesto mě kniha nenadchla a uvidíme další díl, poslední dva byly slabé, tak snad to nebude pokračovat..

jana1941
15.10.2020 4 z 5

Oproti předchozím dílům byl děj v téhle knize trochu víc zamotaný, ale i tak se mi líbila a četla se dobře.

kacaaba
15.10.2020 5 z 5

Tak tento díl byl taky síla. Ty příběhy jsou pekelně promyšlený. Célá série je skvělá.

TeaPeter
13.10.2020 4 z 5

Autorka se opět dostala do formy. Slabý minulý díl je zapomenut a je tu opět velmi dobře promyšlená detektivka. Za Stacyinu (paličatou?) nelogicky sólovou jízdu sice hvězdička dolů, ale je tu příslib budoucích pětihvězdičkových pokračování.