Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401376/bmid_pohrbena-pravda-EmT-401376.jpeg 5 1376 352

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Souls , 2017

MiraRunaway
MiraRunaway
07.01.2022 4 z 5

Šestý díl s Kim Stone. Trochu jiný styl psaní než u předchozích dílů a mně se tedy líbila Pohřbená pravda z celé série zatím nejvíc! Popisy a postavy, které mě v předchozích dílech rozčilovaly, tady nebyly. Zaujalo mne téma zločinů z nenávisti. Místy to bylo hrozně napínavé a i když jsem hlavního padoucha odhadla správně, při čtení závěru jsem nervy skřípala zuby :) Těším se na další díl a Kim už má své místo v mém srdci. PS. jen prosím ty neozbrojené policisty na akcích NE a NE a NE !!!

Kobzíci
Kobzíci
02.01.2022 5 z 5

Knížka umí neskutečně vtáhnout do děje. Některé věci se dali předpokládat, jiné ne....napínavé až do konce.

baji42
baji42
29.12.2021 3 z 5

Hodně překombinované a dost nesympatická hlavní hrdinka. Je to ten druh detektivek, u kterých nemá cenu si lámat hlavu s nějakou logičností. Čte se to díky krátkým kapitolám dobře a o nic jiného tu asi nejde.

Restang
Restang
12.12.2021 3 z 5

Bohužel asi vybočím z řady, překombinované, plno zraněných a zavražděných, roztříštěné vyšetřování. Méně někdy znamená více, knihu jsem chtěla rychle dočíst. Za mne tentokrát nejslabší díl z těch všech, které jsem v sérií zatím četla. Za mne 3*

jeremies
jeremies
10.12.2021 3 z 5

Osobne pre mňa zatiaľ asi najslabšia kniha zo série - zdá sa mi, že každým dielom latka klesá. Boli miesta kedy som sa pri čítaní nudil - liezla mi na nervy Stacei so svojimi myšlienkovými pochodmi a pre mňa nepochopiteľným tajnostkárením voči kolegom. Záver však autorka vygradovala perfektne, takže posledných 80 strán som doslova zhltol. Aj keď záverečná zápletka sa dala predpokladať. Paralelne s hlavným dejom v každej knihe autorka poodhalí časť Kiminej minulosti a to ma baví takže knihám to dodáva ďalší rozmer. Neviem si predstaviť čítať len tak námatkovo určitú knihu zo série a súcitím s tými kto tak urobí. Oveľa príde.

Toledo
Toledo
08.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět plný počet hvězd. Musím se přiznat, že tři dějové linky mě občas štvaly, protože se skákalo od jedné k druhé, ale tím, že se nakonec spojily a všechno to vlastně dávalo smysl, to autorka opět zachránila.

Kubajzz
Kubajzz
28.11.2021 4 z 5

Angela Marsons opět nezklamala a šestý díl série o Kin Stoneové je opět super. Rozhodně doporučuji ke čtení.

Warty
Warty
21.11.2021 5 z 5

Opět skvělá detektivka, závěr strhující jako vždy. Autorka opět nezklamala.

oleg
oleg
09.11.2021 5 z 5

Opět napínavé,velice pěkné čtení,najednou zjistíte,že jste na konci......

hana4834
hana4834
24.10.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl konečně tam nebyla Alex a víc se zapojili i další postavy

March
March
26.09.2021 5 z 5

I nadále spokojenost s knihami od autorky, hlavní hrdinka Kim mě baví, její tým také a ty její příběhy nemají chybu, napětí a zápletky, no paráda. U většiny knih šest dílů za sebou nedávám, ale autorka to skvěle míchá, že jdu na sedmý, zatím nejsem prekimiovana:)

astroweb
astroweb
22.08.2021 4 z 5

Autorka, která mě doposud nezklamala.

Nunynka
Nunynka
21.08.2021 5 z 5

Knihy od této autorky vždy čtu s nadšením. Je to jako když stavíte puzzle. Nejdříve z mnoha dílků postavíte okraj a máte radost,že už tam jde trošičku něco vidět. Pak vidíte opět hromadu dílků,které zatím nikam nepasuji,ale víte,že je tam někam nakonec musíte dát. No a na konci jich zbývá už jen pár a vy máte ohromnou radost,že už jste u cíle. No a pak zbývá ten poslední dílek,který do všeho zapadne a vy máte úžasný pocit,že jste to zvládli. Tak takhle si vždy připadám s Kim. A ten konec u ní vždy stojí za to!

boruf
boruf
01.08.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Zatím asi nejlepší díl. Mělo to děj, spád i napětí. Rozdělení na tři "samostatné" linky bylo super. Dodalo to příběhu tu správnou šťávu. Nemohl jsem se od toho odtrhnout.

postrach
postrach
12.07.2021 4 z 5

Ozehave temata:Rasismus,sourozenecka rivalita,boj o preziti..predchozi dily me bavily vic...

Kami33
Kami33
02.07.2021 5 z 5

Napínavé, příjemné čtení.

Adél784
Adél784
25.06.2021 5 z 5

Tento díl je lehce jiný oproti předešlým, ale zároveň není o nic horší než předchozí autorčiny knihy.
Kim tentokrát bude vyšetřovat bez svého týmu a je donucena spolupracovat s bývalým parťákem, se kterým se nerozešla v dobrém. Obejde se Kim bez svého týmu? A co její tým, zvládne pracovat bez šéfky?
Pachatele jsem neodhadla:)

Celou sérii s inspektorkou Kim Stoneovou doporučuji. Autorka píše čtivě a kniha má krátké kapitoly, které téměř vždy končí nějakým zvratem:)

dikobraz
dikobraz
09.06.2021 5 z 5

Dnes som sa chcel v pohode vyspat, tak o pol osmej som si zobral mobil, ze precitam si par kapitol dalsej casti a idem spat. Je pol jednej v noci a tak skoro zas nezaspim...
Dalsia topka. Teraz som hlavneho smejda uhadol, ale to nic nemeni na tom, ze to bolo skvele. Jedine, co na mrzi je, ze sa nevyriesilo, ako si Woody podal svojho sefa. Na to som bol velmi zvedavy. Skoda, mozno sa to v dalsich castiach dozviem.

putpuda
putpuda
08.06.2021 5 z 5

Samozřejmě opět super! Tento díl mě hodně bavil. Nechci ani pomyslet, že by se někde něco takového opravdu dělo.... Brrrr!
Už se těším na další díl.

Abia
Abia
06.06.2021 5 z 5

Tentokrát mají více prostoru kolegové Kim samostatně a to přeskakování v kapitolách je na jednu stranu náročné na pozornost a na druhou stranu to žene člověka kupředu, aby se dověděl, jak to tedy je. Jako vždy skvělé! Měla jsem velkou pauzu, protože knihovny byly zavřené a tak jsem si i dokázala všimnout, že mi styl Angely Marsons opravdu vyhovuje. Jen jsem začala číst první stránku, už to bylo jasné. Baví mě to a jdu na další.