Pohřbená pravda

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391094/pohrbena-pravda-lb4-391094.jpg 4.6314

Případy Kim Stoneové (6.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Kalibr

Dead Souls (2017)

Kniha Pohřbená pravda

Evule *
včera

Opět velmi dobré a napínavé...Už se těším na další případ Kim.

nikiss76

Další skvělá kniha s Kim Stoneovou v hlavní roli. Tentokrát se musela Kim a její tým spojit s týmem bývalého kolegy, jejichž vztahy byly napjaté, aby přišla na kloub případu, jehož hlavním motivem k vraždám byl rasismus a nesnášenlivost. Vše se zkomplikuje, když se jeden člen Kimina týmu rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst.
Nechybí napětí, zvraty a samozřejmě zdárné vyřešení zapeklitého případu. Mohu jedině doporučit a těším se na Zlámané kosti.

L.Helena

Podle mě jedna z těch slabších z této řady. Bylo rozehráno hodně případů a dějových linií, i když bylo jasné, že se to někdy později musí protnout, ale díky tomu jsem se dlouho nemohla pořádně začíst. To pravé napětí přišlo až tak na posledních sto stranách.

Zuzvil

4,5* Již šestý díl této krimisérie s Kim Stoneovou a stále to neztrácí jiskru a nápad. Opět jsem byla velmi spokojená, autorka opět neopomenula přiblížit více soukromí hlavní hrdinky. Mimo to poukázala na velmi zajímavé téma, které provází celou knihu (=motiv vražd) a skvěle zakomponovala do tématu i jednu z dalších hlavních postav této série (víc nemůžu přiblížit kvůli spoilerům, ale kdo přečte, tak mě zcela jistě pochopí). Kapitoly krátké, úderné, napínavé. Tempo a nápad autorka stále drží. Rozhodně doporučuji k přečtení.

pepa4081

Téma rasismu a vůbec nesnášenlivosti k menšinám je dnes v detektivkách poměrně časté. U mnoha autorů však působí jen jako nucená snaha o angažovanost. V případě Angely Marsons ten pocit nemám. A protože i já v sobě trochu těchto fobií nosím, donutí mne občas se zastydět.
Motiv vražd není tentokrát ničím novým, ovšem nápad s nuceným rozdělením osvědčených týmů zajímavě osvěžil celou sérii a nechal nás nahlédnout do soukromí dalších z nich. Kniha se opět výborně čte. Napínavá detektivka, kvůli které jsem obětoval několik hodin spánku. Doporučuji a těším se na další díl.
Nanejvýš uspokojivé.

muchomurka

Po předchozí knize, která mi úplně nesedla (čtená ve špatný čas), jsem se bála, aby to nebylo i u této, ale mé obavy se nenaplnily. Od prvních stran byl příběh velmi napínavý, i když téma, které autorka nyní zvolila, mrazivé. Uvažování této skupiny nejsem schopna pochopit.
Ke Kim - co jsem nepochopila, tak že si nechala vedení případu, který vyšetřoval její tým, ale nějak se s nima nebavila, nezůstávala v obraze. Asi to tak bylo napsáno kvůli konci příběhu, ale bylo to divné, vůbec mi to k ní nesedělo. A úplně nejvíc mi nevyhovaly čtyři linie příběhu - Kim, Bryant a Dawson, Stacey a pohled uneseného. To bylo zbytečné. Rozčilují mě i dva, tady už to bylo nějak moc.

konicekbily

Hlavní dvě zápletky zaměstnávaly oba týmy po celou knihu, bylo zřemé, že vysvětlení bude v závěru společné. Ke krimi románu nemám výhrady, ale zbytečné natahování řešení napjatého vztahu vedoucích vyšetřovatelů se mi nelíbilo. Ale to nesnižuje dobrý thriller - autorka to umí.

Kerberos

Kim je při vyšetřování nálezu kosterních ostatků na hranici dvou okrsků nucena spolupracovat s bývalým kolegou.Jejich spolupráce drhne.Její tým pracuje na případu rasistických útoků.Po únosu kolegyně se vyšetřování propojí.Příběh plný nenávisti a rasismu ,starých křivd,který Kim pomůže se vyrovnat s jistou věcí z její minulosti.