Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383266/bmid_otevreny-hrob-44i-383266.jpg 5 1844 446

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Play Dead , 2016

HYPNOS88
25.08.2022 4 z 5

Vracím se ke Kim a hned si vzpomenu na předchozí knihy, jak mi tam něco chybí. Nejlepší postava je tam pan psycholog, na kterého inspektorka "nemá čas". Jinak je to takové celé stažené ty jejich postavy a vazby. Ale každopádně čtivé to je.

J.Clouseau
21.08.2022 5 z 5

Opět neskutečně napínavé. Dobře promyšlený děj. Knížka se mi moc líbila.

MiroslavKutík
21.08.2022 5 z 5

Opět další skvělá kniha s Kim a jejím týmem, po celou knihu jsem měl týp kdo je za vraždami a kupodivu můj tým vyšel na 50% páč jsem nevěděl, ale to si musíte přečíst už sami... :D

Mirek240
08.08.2022 5 z 5

Opet vyborna kniha, me osobne bavila trosku min nez predchozi dil, ale ten byl pro me opravdu skvely. Kazdopadne solidni tempo, kratke kapitoly, zajimavy pribeh a rozuzleni jsem odhadnul jen zcasti :)

borupet
02.08.2022 4 z 5

Další skvělé pokračování, mně se moc líbilo a vůbec mi nepřipadalo slabší. Kim je zvláštní, ale kdo není? Prostředí výzkumného zařízení výborný nápad, celkově dobře vymyšlené, napínavé. Psychologické rozbory jednotlivých postav krásně dokreslují celý děj. S každým dalším dílem se odhalují střípky děsivé minulosti Kim, v tomto díle i nelehký život nenáviděné novinářky Tracy. Určitě budu v sérii pokračovat.

Nairobi
26.07.2022 5 z 5

Oproti ostatním je to jedna z těch slabších, ale i tak to nebylo vůbec špatný. Mě osobně teda už štve Kim hrající si neustále na hrozně drsnou, vše zvládne sama, šéfa má u zadku a vlastně je tak trochu jako chlap.

david5746
24.07.2022 4 z 5

Předchozí díly (zatím) neznám, tak moje první setkání s inspektorkou Kim. Zjednodušeně bych to označil jako fajn čtení na léto, sice je to z prostředí výzkumáku na mrtvoly, ale severskou brutalitu to naštěstí postrádá. A možná proto mi Kim prostě přišla fajn. A ano, jsou tam nějaké ty logické díry a minimálně jednoho z padouchů jsem měl v hledáčku víceméně hned, ale četlo se to dobře a rychle a další setkání s touto policistkou rozhodně do budoucna nevylučuji.

_Brunetka_
20.07.2022 5 z 5

Opět se to hrozně dobře četlo, hlavní hrdinové byli taky úžasní jako vždy a zápletka mi přišla dost děsivá. Jako vážně tím šokem, kdy jsem se dozvěděla, o co v zápletce jde, mi začaly stát vlasy na hlavě. Vážně hodně zajímavé. Líbilo se mi také, do jakého prostřední byla knížka teď zasazena, výzkumné zařízení na rozklad lidských těl je totiž ideální místo pro nález mrtvoly. A jako poslední v recenzi nemůžu nezmínit, že se mi dosti líbilo, že nám byla odhalena minulost Kimini úhlavní nepřítelkyně Tracy. Ta mě dostala.

namornice
19.07.2022 5 z 5

Ve výzkumném zařízení ve Westerly, kde hrstka vědců zkoumá rozklad lidských těl, je mrtvol víc než dost. Jedna sem ale zjevně nepatří. A tak je tu další případ pro Kim a její tým. A když se zanedlouho objeví i další tělo zavražděné stejným způsobem, je jasné že Kim a její tým honí dalšího sériového vraha. Do případu se připlete i novinářka Tracy, kterou jsme měli možnost poznat v předešlých dílech a kde nebyla zrovna oblíbenou postavou.  Zde se nám  ukazuje trochu v jiném světle a docela jsem na její postavu změnila názor.
I zde Kim odkrývá svou minulost a její postava se vyvíjí díl od dílu. Audiokniha opět skvěle interpretována
Jitkou Ježkovou.

Venny345
28.06.2022 3 z 5

Námět a zápletka byly velmi neotřelé a mrazivě děsivé! Příběh svižně postupoval, což je vždy za plusové body. V porovnání s ostatními díly se však tento ne jejich úroveň nevyšvihl.

Lexie321
25.06.2022 5 z 5

Ako vždy skvelé pokračovanie série. O niečo menej sa mi páčilo ako ostatné ale aj tak bolo napínavé a dobre napísané.

Ana72154
13.06.2022 5 z 5

Je neuvěřitelné, že mě tato série velmi baví. Tento díl opět nezklamal.

Satyrka
04.06.2022 5 z 5

Dětství je zkrátka citlivé období a výchova je velmi důležitá. I sebemenší věc si můžeme zapamatovat a nést s sebou až do dospělosti nebo i do konce života. A každý se s tím smíří po svém. Nebo taky nesmíří. V knihách s Kim jsou ty věci extrémní, ale ne neuvěřitelné. Líbí se mi, jaká témata jsou v této sérii rozebírána. Kim Stone už jsem zařadila mezi své oblíbené série a pokračuji dalším dílem. Já můžu jenom doporučit!

Elapheg
10.05.2022 5 z 5

Další případ s Kim Stoneovou a další výborná detektivka. Kim bude tentokrát muset řešit vraždu, kdy oběť má rozbitý obličej k nepoznání a v ústech hlínu. Když se objeví další tělo, je jasné, že se jedná o sériového vraha. Paní autorka ale dává hlavním knižním postavám zabrat. Jejich dětství je vždy posraným navrch, ale i taková bývá realita. Vraha se mi tentokrát podařilo z poloviny dobře tipnout, což mě těší, neboť to nebývá tak často. Líbí se mi taky, že zde nejsou rozřezaná lidská těla, uřezané hlavy a jednání pachatele/lky je svým způsobem pochopitelné, když se dozvíme proč. Míra brutality je velmi únosná, Kim je velmi sypmatická a na sebe tvrdá a každý případ je pro ni osobní záležitostí, kdy se snaží v mezích zákona vždy zabránit zlu, nebo nechat potrestat viníka soudním systémem. Jako vždy patří můj dík mým knižním přátelům, že mě k autorce přivedli. Děkuji vám všem. Vrah je tentokrát odhalen až na posledních stránkách, kniha nepostrádá správné napětí, zápletka je velmi dobrá. Takže dávám pět hvězd a doporučení všem detektivkářům. :-) Paní autorce děkuji za velmi dobrou detektivku. Na další díly s Kim přijde řada také. :-)

Sofós
28.04.2022 4 z 5

Jsou lidé, kteří si dávné křivdy dobře pamatují. A trpělivě čekají, aby se pomstili... Opět skvěle napsaný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Sympaťačka Kim je stále lepší a i ta Tracy začíná být stravitelná :-)

Lu89
24.04.2022 5 z 5

Jedna z velmi mála spisovatelek, která dokáže do každého dílu vložit takovou dávku napětí, která vás nenechá v klidu do doby, dokud neuvidíte poslední stránku s poděkováním. Chvíli se vám bude honit hlavou myšlenky typu: Co to sakra bylo? S čím přijde příště? ..až zjistíte, že držíte další díl, který hltáte stejně, jako ty předešlé.

kalache
22.04.2022 4 z 5

...můžu odkázat tělo na podobný výzkum i u nás?Není nad dobrý pocit být po smrti ještě užitečný,což ...

marketa9252
17.04.2022 5 z 5

Napínavé až do konce.

martina.culik
03.04.2022 4 z 5

Autorka opět nezklamala - všechny díly této série jsou velmi čtivé a napínavé. Jen to, že se případ vždy týká i některého z hrdinů (vyšetřovatelů, reportérů apod.) začíná by divné.
Samotný příběh byl ale zase originální, takže doporučuji a určitě budu pokračovat v dalších případech Kim.

ElizPetrova
03.04.2022 4 z 5

Další výborné pokračování mé oblíbené hlavní hrdinky detektivky Kim a jejího týmu. Líbí se mi, jak se v jednotlivých dílech styl vyšetřování případu něčím liší. Nemohu si vynachválit autorčin vypravěčský um, který mě dokáže ke knize doslova připoutat a jen číst a číst. Přečteno za jeden den a neskutečně jsem si to užívala. Závěr mě velmi překvapil.