Otevřený hrob

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353941/otevreny-hrob-Wcr-353941.jpg 4.6401

Případy Kim Stoneové (4.)

Play Dead (2016)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

sabca
předevčírem

Tak jak obvykle Kim Stone nezklamala. Mě si líbila od začátku do konce a rozuzlení jsem nečekala. Knížky této serie čtu na přeskáčku, ale vůbec to nevadí. Doporučuji

Denisa.knizky

Opet napinave detektivni cteni, tentokrat vsak o neco slabsi, predchozi dily se mi libily vice, vice me udrzovaly v rytmu a zacetla jsem se po prvnim odstavci, v tomto dile jsem musela precist vzdy dve tri strany nez jsem se tzv rozcetla. takze do serie detektivky Kim Stoneove urcite zaradit, ale ma za sebou i lepsi pripady:)

evonra

Další vydařený díl. Hodnotím sice o jednu hvězdu méně, přesto je to stále parádní čtení.

DomčaC

Všichni tvrdí, ze tento díl je nejlepší. Mně osobně se víc líbily díly předchozí. Ale pravdou je, že na konci jsem byla velmi překvapená... Zajímavé rozuzlení.

Yogini

Za mne předešlé 2 knihy lepší, ale pořád vysoká kvalita!

vendy.83

Skvělé a napínavé čtení.

kneslova

Jelikož čtu sérii Kim Stone za sebou, tak už mi to připadá detektivka spíše do průměrna, ale čte se pořád dobře

Kozel65

Právě jsem dočetla poslední ze série detektivek v hlavní roli s Kim Stoneovou. Jde bezesporu o čtivé, napínavé příběhy. Ano ano, přiznávám, že jsem všechny čtyři zhltla během 10 dnů. Ale: už teď mi všechny díly tak nějak splývají. Čtenářský zážitek rychle pominul a v hlubší vrstvě nezůstalo téměř nic, kromě toho, že v každém díle vystupoval nějaký psychopat, sociopat a další postavy, zatížené traumatem z dětství... jako ostatně i hlavní hrdinka. Klidně bych oželela vypjaté momenty, kdy Kim Stoneová čelí (vždy neozbrojená????) hlavním zloduchům (a samozřejmě vyhraje). Ve čtvrtém díle už mi vysloveně vadilo její neustále zdůrazňované asociální chování - takovým způsobem, který mi v podtextu evokoval dojem spíš jakési "ctnosti". Knížky jsou vhodné opravdu jen pro odreagování, na dovolenou.

Pavlnka

Skvělá, skvělá, skvělá. Prostě tato autorka opět nezklamala.

Jane417

"Otevřený hrob" je další z detektivních lahůdek Angely Marsons. Všechny její knížky jsou výborné a o žádné se nedá říct, že by byla slabší a to platí i v případě čtvrtého případu inspektorky Kim Stoneové. Tentokrát někdo vraždí ženy a nechává je pohozené v ústavu pro výzkum mrtvol. Kim a její tým se opět pouštějí do pátrání po vrahovi, který se zabíjením rozhodně nechce skončit. Co mají oběti společného a proč si vrah vybral pro jejich odložení zrovna tento ústav? Spousty dalších otazníků musí Kim rozluštit... Jinak znovu nahlédneme i do soukromého života detektivky, který ale není až tak veselý. Místy až velmi smutný a dojemný. Tato vedlejší linka dodává knihám lidštější podobu a i když není veselá, líbí se mi. Celkově jde, za mě, o nejlepší detektivní zápletky a vyšetřování!

PetraBery

Čtvrtý případ inspektorky Kim Stoneové a opět skvělé počtení. Svižné, reálné vykreslení celého vyšetřování, kde je nutné zjistit nejen vrahovu minulost, ale doslova se snažit dostat se mu do hlavy. Celá série si drží hodně nadprůměrný standard.

Pavcitko

Miluju knihy od Angely Marsonsové, velmi ráda uděluji pět hvězdiček, jenže Otevřený hrob se mi nějak nevpil do hlavy. Zápletka a vraždy nejsou bez nápadu, ale knihu přečtete tak nějak bez emocí. Nezanechá tu stopu, aby si zasloužila pět, nicméně fanoušky nezklame a doporučuji k přečtení.

Mandlevest

Bavilo mě to stejně jako předešlé knihy série. Četla jsem, že série má mít 12 dílů. Kdyby to šlo, přimlouvala bych se, aby ve všech dalších knihách nebyly řešeny odložené, často zneužívané děti. Ale i tak, plný počet.

cleopatra11

Nebylo to špatné..jen ma mě moc překombinované a zbytečně moc jmenovaných osob..chvílemi jsem listovala zpět,abych si připomněla, kdo to vlastně je..jinak závěr velmi dobrý..

katarina9k9

Slabšia kniha, da sa čítať, ale trochu nudné a nedotiahnute... V sérii asi pokračovať nebudem

Brembelik745

Moje první kniha od spisovatelky a jsem přímo nadšená. Svižně napsaná, se sympatickou hlavní hrdinkou...stránky se prostě otáčely samy...žádná hluchá místa, pořád probíhá vyšetřování....proste top!!!

bafuskyBaf

Zase skvělé počteníčko. Tušila jsem jsem, kdo je vrah. Fakt super kniha.

jahlina

Kim je skvělá. Případ byl napínavý, i když tušení jsem měla.

eva3695

Další skvělý díl. Nemůžu říct, že by jeden byl horší než jiný. Všechny jsou skvělé. V tomto díle se dostaneme do hlavy sériového vraha, který měl těžké dětství. Jak minulost může ovlivnit budoucnost, to se dozvíme v tomto díle .Opět se opakuji, ale je to skvělá série. Samozřejmě víc a víc poznáváme vyšetřovatelku Kim Stone.

irefir

Paráda - víc snad ani nemusím psát:)

Vladísek

Co dodat? Tahle kniha mě chytla od první stránky a nepustila až do té poslední. Knížku ukládám na čestné místo do knihovny a vrhám se na další příběh sympatické Kim. Doufám, že bude minimálně stejně tak dobrý jako toto dílo.

Lethania

Knížky od Angely Marsonsové mě prostě baví. Kapitoly nejsou zbytečně dlouhé a napětí se neustále stupňuje. Kim je má oblíbená postava, která se na případ dokáže dívat hned z několika úhlů pohledu. Doporučuji a už se těším na další díl.

helcab

Opět velmi poutavý a do poslední chvíle napínavý příběh. Za sebe mohu jen doporučit. Těším se na další......

Denisa153

Kim je jedna z mých oblíbených hrdinek. Knihy s ní jsou napínavé od začátku až do konce. Už se těším až výjdou další knihy.

zdehan

Kniha je napínavá od začátku do konce musíte pořád číst ale je pěkná doporučuji.

iva.gracova

Tuto knihu jsem dostala jako dárek, neznaje Angely Marsonsové. I přesto, že jsem tedy nazačala číst sérii s Kim Stoneovou od začátku, tato kniha mě neskutečně uchvátila od prvních stránek. Jsou knihy, které vám prostě sednou hned, pak knihy, které zvládnete přečíst, ale nijak vás nestrhnou, a pak knihy, které vám nesednou. Otevřený hrob patří svým stylem psaní bezesporu do první kategorie a jsem ráda, že jsem měla možnost tuto autorku objevit. Hned jsem si koupila první díl série a pojedu s Kim hezky od začátku :-).

Tynule

Co dodávat ke knihám Angely Marsonové? Vždy je to skvělé a napínavé čtení. Knih jsou svižné, kapitoly nijak dlouhé a neúnavné. Miluji tuto autorku a její styl psaní a obdivuji její myšlení při každém případu Kim. Opět její prokračování Otevřeného hrobu bylo super. DOPORUČUJI a já se těším na nové pokračová Kim Stoneové a Prokrvená pouta....

Princezna22

Skvělá kniha,příběh mě dostal. Jen byl za mě o kapičku slabší než díl minulý. :-) Za mě jinak doporučuji. ČETLO SE TO SAMO!

Tereziee

Konečně se mi zase dostala do rukou kniha, která byla skvělá a nemohla jsem přestat číst. Neuvěřitelně dokonale propletený a smutný příběh, který je zasazen do velmi zajímavého prostředí. Marsonová to prostě umí. Těším se na další díl!

JezinkaJ

Už jsem to zmínila u druhého dílu této série, zvláštní mi připadá, jak se vše točí kolem dětských obětí. Za náhodu to úplně nepovažuju.
Dobrý napínavý příběh. Četla jsem všechny čtyři díly za sebou a vůbec jsem se nepřesytila. :-)))
Napínavé a čtivé, stejně jako ty předchozí kousky.