Němý křik

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292042/nemy-krik-Thd-292042.jpg 4.4987

Případy Kim Stoneové (1.)

Silent Scream (2015)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Knižní klub

MonikaK
28. listopadu

První díl mě tolik nenadchl, protože jsem vraha v podstatě odhalila velmi brzy, stejně tak jako další tajemství. Přiznám se, že posledních pár stran mě příjemně překvapilo. i když nejsem jistá, zda by bylo v silách dané osoby provést, co provedla. Každopadně to, co mě na této knize dostalo, byl samotný tým a zajímavá postava hlavní vyšetřovatelky. Určitě sáhnu po dalším dílu.

TeaPeter
22. listopadu

Zajímavý námět. Sice jsem už někde v polovině věděl, kdo má na svědomí nové vraždy, ale přesto mě zaskočil modus operandi. Alespoň nějaké překvapení. Hvězdičku dolu dávám za to, že šéfka vyšetřovacího týmu se chová jako puberťačka na vrcholu bouře hormonů a nerespektuje základní pravidla policejní práce. Třeba se ale v dalších dílech posune do uvěřitelné roviny.

Zuzvil
13. listopadu

Moje první kniha od autorky a wow, líbila se mi moc. Nedávám plný počet hvězdiček jen proto, že jsem vraha velmi záhy odhalila :-( Každopádně styl a hlavně závěrečné vyřešení "mini případu", který mě teda ani trošku nenapadl, mě absolutně nadchnul. Líbilo se mi také, že všechno bylo ke konci knihy detailně vysvětleno, to mi v mnoho jiných knihách chybí. Dokonce je mi sympatická hlavní vyšetřovatelka, sice má opět, jako v mnohých knihách, nějaký "škraloup", ale přesto :-) Knihu doporučuji k přečtení.

Storm5007
08. listopadu

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky a musím říct, že jsem udělala dobře. Konečně detektivka ve které je naprosto dokonale popsána práce vyšetřovatelů. Musím říct, že už dlouho jsem takhle dobrou knihu nečetla. Příběh je promyšlený do detailů, nechybí napětí a při čtení vás to neustále nutí vytvářet teorie o tom co se vlastně stalo.
Postavy a jejich charaktery jsou zpracovány velice dobře. Už mám připravený druhý díl, který mě určitě také nezklame. :oD

KaiShun
05. listopadu

Ano, takhle by dle mého názoru měla vypadat kniha, která má na sobě nálepku ESB. Ne nějaký Hadrak nebo Loutkař. Tohle je úplně jiná liga. Takhle nějak bych si představoval práci policie v reálné praxi, kde se i bez důkazů hrabou ve všem, pitvají i maličkosti do sebemenších detailů které mě ve finále dostaly a byl sem mile překvapen. Určitě půjdu a seženu si další knihu serie Kim, která mi docela připomněla Sagu Noren ze serialu Most, analyticky robot postrádající emoce a jdoucí za svým cílem, takovej Harry Bosch v ženském provedení docela :) 5

monte

Super, napínavé čtení. Knihám této autorky nelze odolat.

TheSarcasm

Nebyla to špatná detektivka, v tomto případě asi spíš thriller, ale žádná pecka taky ne. Příběh je vystavěn podle klasického, mnohokrát použitého schématu. Že by něčím překvapil nebo šokoval, to jsem ten pocit neměl. Trochu mne zarazilo vykreslení charakteru hlavní postavy. Vyšetřovatelka Kim Stoneová má být poněkud asociální osoba s problémy v mezilidských vztazích (něco jako Saga Noren ze seriálu Most; upřímně, podoba s ní je až zarážející - nevím kdo od koho opisoval). Potom ale to neustálé “hláškování” s kolegy i ostatními mi do jejího charakteru moc nezapadá. Připadalo mi ještě, že je v některých situacích trochu cítit, že autorem je žena, to ale není kritika, jenom postřeh.

Januli

První knížka od autorky, kterou jsem přečetla a musím říct, že spokojenost. Ze začátku mi sice dělala problém, ale pak šup a četla se jako po másle. Závěr dobrý, dotáhnutý. Těším se na další případy Kim Stoneové :)

Darami87

Ani jsem nečekala, že mě kniha tolik vtáhne do děje a tak se mi zalíbí. Kniha se pěkně četla, hezky ubíhala, ale i tak nemůžu dát pět hvězd. Nejsem schopná si udělat názor na Kim. Chvílemi mi lezla na nervy a chvílemi jsem s ní velice sympatizovala a chápala ji. Když byl odhalen pachatel (nemyslím vrah dívek), byla jsem dost překvapená. Ale nebylo to takové to šokující cvaknutí, které zažívám například u knih Ch.Cartera, spíš to bylo takové to: "jakože cože?" To finále mi úplně nesedlo, ale jinak super.

lenka7679

Opět skvělá Kim, já prostě tento žánr miluji. Psané velmi čtivě a přečtené jedním dechem, opět skvělý příběh. Zajímavá dějová linka, o překvapení není nouze a napětí opět funguje. Určitě vřele doporučuji od prvního dílu, je to zkrátka návykové.

k.m.h

Četla jsem na dovolené, Kim opět nezklamala. Na konci jsem musela číst dlouho do noci, abych konečně věděla, co a jak. Vraha jsem vůbec netušila do poslední chvíle.

pepa4081

Má první kniha od této autorky.
Po nějaké době další detektivka, která mi sedla. Krátké kapitoly, stručné věty, více, ale ne příliš podezřelých. Kim mi zpočátku nebyla příliš sympatická, to se ale časem změnilo a už se těším na její další případy. Pachatele jsem až do konce neodhalil a motiv byl zajímavý.
Velmi uspokojivé.

sabca

Tak já jsem tento díl, který byl první ze série četla jako poslední. Nevím jestli to bylo ke škodě, ale knihy které následovali se mi líbili daleko víc. Zase jak už jsem zvyklá pachatele jsem až téměř do konce neodhalila. Doporučuji knihu přečíst a možná, že je lepší začít od prvního dílu.

teramacek

Rozhodně to není špatná detektivka, neřkuli thriller. Kdo jich už přečetl hodně, začne cca v půlce tušit, kdo by mohl být hlavní padouch... ale i tak mě závěr překvapil. A přiznávám, že i dojal (jsem holt plačka, to už se nezmění :)). Vzala jsem si knížku na dovolenou a nezklamala.

GrasselováL

Těšila jsem se na ni, ale nějak mi nepadla. Detektivka Kim se mi libila, ale dialogy z osobniho žibota mezi detektivama mě spíše rušily a musela jsem se vracet zpětně, což u knihy, ve které mám pokračovat v četbě nesnesu...
V jiných knihách mě připletený osobní život detektivů nevadí, tady mi to bohužel vadilo

romca3001

Skvělá kniha a velmi chytlavá ! Za mě palec nahoru za postavu Kim, ta mi velice sedla a do knihy mi sedí.. příběh je super napsaný, nechybí překvapivý závěr knihy, už se těším na další díly :)

Hustoles380

Dobrá detektivka na volný čas.

Lucek

Povedené, žádné dlouhé okecávačky, má to švih i vtip a napětí. Bezva!

petr5364

Nemám moc rád zápletky z podobného prostředí, připadají mi trochu "nabízející se". Nicméně autorka si příliš nepotrpí na zdlouhavé popisy a vykreslování postav, což mi chvíli trvalo vstřebat. O to rychleji ale děj valí dopředu. Kim samotná mi bohužel nepřirostla příliš k srdci (zatím), v kombinaci ostatními postavami ale funguje dobře. První díl mám za 3,5*, zaokrouhleno na 4*.

WowKokinko

Sice lehčí detektivka, ale velmi zajímavá a čtivě napsaná určitě si mám v plánu přečíst i ostatní ze serie :)

TheMarki

Kriminalistika Kim ma velmi dobre instinkty. Detektivku doporučuji ctive od začátku do konce. Konec me možná malinko zklamal čekala jsem asi větší vysvětlení. Teď začínám číst od stejně autorky druhý díl Ďábelské hry a zatím se nemůžu odtrhnout. V knížce není nic "nechutneho" může číst kazdy.

TaLu

Tak opět pro mě nový tým vyšetřovatelů. se kterým jsem se seznámila. Knihu bych zařadila mezi vydařené detektivky.
Hlavní vyšetřovatelka je jak Shrek. Ne zelená, ale jako cibule. Jak čtenář odloupne další vrstvu, zjistí, že přísná, nepříjemná perfekcionalistka v sobě nosí mnohá tajemství a hluboko pohřbené emoce. Snad i proto se s takovým nasazením ujímá neznámých pohřbených těl. Přečtu si ráda i další případ. K plnému hodnocení ale přece jen něco málo chybělo, ani to nedokáži pojmenovat, jen to nějak nezarezonovalo tak, aby to byl plný počet. Mou oblíbenou osobou je kolega vyšetřovatelky, který se jí snaží být přítelem. A že to rozhodně nemá lehké.

MarianP

Super detektívka, ktorej nechýba predstavenie svojráznej Kim Stoneovej, ktorá koná nie celkom podla štandardov, čím sa vyznačujú asi všetky moderné detektívky. Navyše postava vyšetrovateľky je celkom milá a zábavná, čo sa mi fakt páčilo. Dej knihy je svižný, má spád, vyšetrovanie odsýpa a na konci všetko do seba zapadne. Nechýba dobrý nápad, celkom dosť zvratov a prekvapení a rozuzlenie už potom nie je nejaké výnimočné, ale celkový dojem z knihy je výborný. Keďže ide o prvú knihu od autorky, dávam 4* aby som mal niečo v rukáve :)

oolinkaa

Miluji thrillery a věděla jsem, že s touto sérií chybu neudělám. A taky ze ne. Velmi čtivé od první strany, Kim je perfektní osoba a detektiv. Těším se na další případ

shay

Hned jak jsem si knihu objednávala, jsem věděla, že bude určitě dobrá. Ale že až tak? Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Pořád jsem musela číst dál a dál a hledat náznaky toho, kdo je pachatel, až jsem byla na konci. Kniha mě překvapila hned několikrát a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly :)

Jaruš7

Druhý příběh Kim Stoneové, a jak hodnotí "Mail on Sunday" - ohromující.
Dík za pocit, že mám štěstí, žít zde tento svůj život.
Už jen téma na četbu je silný kafe, a k tomu ten marast toho, že život může mít i takovou hodnotu, je skličující.
Citace: "Rozdíl mezi dobrem a zlem se vtiskne do mysli během života, není v ní odjakživa."
Bestseller - četba s výčitkami odkládaná (jen na noc), chce to pauzu Kim.

EleanorJane

Páni, stalo se mi něco, co už dlouho ne. Byla jsem překvapená. Kniha mě na mnoha místech, dalo by se možná říct i šokovala. Jakmile jsem si přečetla první stránku, už jsem nemohla odtrhnout oči. Krátké kapitoly vás prostě nutí číst a číst. Úplně vás to vtáhne do děje. A navíc jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za co může. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

MíšaS.

Není to špatné, má to spád, děj, sympatickou hlavní hrdinku - Kim, která má hloubku a do dalších dílů určitě co odkrývat.
Námět je pěkný, ale tak nějak mi to došlo, kdo za tím asi bude, i když na konci bylo překvapení, ale vlastně jsem se i tak nezmýlila :)

Pav

Skvělé. Myslela jsem, že mě nic nepřekvapí ale přece jen jsem byla na konci knihy v údivu, že mi něco uniklo. Angela píše bezvadně a moc to nenatahuje. Už se těším na nejnovější díl.

jaroiva

Taková standardně kvalitní detektivka. Četlo se to dobře, žádné velké wow, ale na druhé straně mě tam nerozčilovaly žádné reklamy nebo zbytečnosti navíc, což velmi oceňuji. Proto nad průměr přisazuji další *.
Nebylo mi dobře jen při čtení částí z pohledu vraha. To ale beru taky jako plus.
Mám radost, že jsem relativně brzo zhruba uhodla, jak to bylo s dvojčatama.