Zlámané kosti

Zlámané kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398994/bmid_zlamane-kosti-icz-398994.jpg 5 1352 307

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě – dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu... a neméně děsivého odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Broken Bones , 2017

kikies
31.10.2021 3 z 5

Slabší, ale pořád dost dobré a napínavé. Témata migrace a rivalita mezi prostitutkami mě zas tak moc neoslovila.

hana4834
27.10.2021 4 z 5

Toto byl podle me slabší díl ale i tak dobrý jsem zvědavá na další pokračování jestli se autorka zase rozjede nebo to už půjde z kopce

March
26.09.2021 4 z 5

Tento díl byl trochu jiný, malinko zdlouhavý a témata prostituce a migrace, no, některé části slabší, nedořešené, ale pachatele jsem neodhalila, překvapení, jako vždy, napětí se knize nedá odepřít, takže musím zase na další díl.

adoli
23.09.2021 2 z 5

Druhá kniha od autorky a bohužel jí nemohu přijít na chuť. Komisařka je protivná, ale ač o sobě říká, že není dokonalá, je to superžena, která je nejempatičtější na světě, nepotřebuje ošetřit žádná zranění a vždy všechno rozlouskne (já však jako čtenář nikoliv). V knize moc náznaky pro čtenáře nejsou, Kim to však vždy všechno docvakne, přesně ví, kdo je pachatel. Pro mě však teprve nastává záhada - jak na to vlastně přišla? Kim je také pro celý svůj tým absolutní modlou, její spolupracovníci, kteří samozřejmě na střídačku také přijdou na nějakou tu záhadu, jsou vykresleni jako taková trdýlka, na která musí paní komisařka neustále dohlížet a vést je. Příběh samotný mi přišel dost překombinovaný, zbytečně moc dějových linek. Ale dal se. Vrah mě tedy překvapil. Co mi však nejvíc vadí, je příšerný styl. Opakování totožných vět i víckrát v jedné kapitole, snad v každé kapitole někdo po někom "střelil pohledem" (několikrát i střelil úsměv), neustálé obhajování toho, proč je Kim tak tvrdá. A také velmi časté opakování, shrnování toho, co už víme. Jako by čtenář byl malé dítě... Je to detektivka, oddychové čtení, jistě, ale i krimi může určitou literární úroveň.

putpuda
23.09.2021 5 z 5

Tak tento díl byl podle mě jeden z nejlepších..
Nedávno jsem četla poslední dílko ze série od Patricie Gibney, kde má vyšetřovatelka také svojí partu, tak se mi ze začátku děsně ty dvě partičky pletly...Boyd vs Bryant atd. Ale jak jsem se začetla, tak už dobrý ;)
Už se třesu na další díl, ale dám si zase malou pauzičku, o to víc se budu těšit :)

Marciem
10.09.2021 5 z 5

Skvělý napínavý krimi román, který nás zavede do světa prostitutek a imigrantů. Děj má spád, takže se dobře čte a vyhovují mi i krátké kapitoly. Zkrátka výborné čtení. Doporučuji.

pupopony
17.08.2021 3 z 5

Přečteno, ale nutil jsem se. Tak tento díl byl pro mě zklamáním. Číst sérii s Kim ovšem nepřestanu. Dal byl dvě **, ale z nostalgie ze série přidávám ještě jednu*.

boruf
14.08.2021 3 z 5

Tento díl se mi bohužel tolik nelíbil. Dějové linky mi přišly slabé, místy až moc přitažené za vlasy a ten závěr mě vyloženě zklamal. Není holt každý den posvícení. Už mám přečtený i další díl (Skryté karty) a na tom jsem si spravil chuť.

AnetaD.
10.08.2021 5 z 5

Napínavé čtení a zajímavý, lehce depresivní náhled do světa imigrantů. Krátké kapitoly a několik dějových linek dodávají knize správnou dynamičnost :-)

Kopretinka784
08.07.2021 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po dalším případu Kim a její "party". Opět nechybí napětí, zvraty... To vše v sympatických krátkých kapitolách, které nutí člověka číst dál a dál, aby už objevil pachatele.

stejsdan
07.07.2021 4 z 5

Další skvělá detektivka z téhle návykové série : tentokrát na více témat (prostituce, imigrace), plná zvratů, ale mě i pobavila. Kim je mi snad čím dál víc sympatická. Vyhovují mi krátké kapitoly, děj má spád a nakonec všechno do sebe zapadne, i když některé otázky nechává autorka otevřené, tak snad v dalším díle:)

Kája95
05.07.2021 4 z 5

Napětí, děj, spád, zápletka, rozuzlení. Všechno super, ale takové ty donekonečna se opakující klišé a předsudky ....

Kami33
02.07.2021 5 z 5

Opuštěné miminko, prostituce, manipulace... opět napínavé a čtivé. Jen mě není jasné, proč si Kim a Bryant většinou vykají a jen výjimečně tykají. Opravdu to tak autorka myslela nebo je to jen věc překladu? (Myslím, že v tomto díle si vykali celou dobu.)

dikobraz
22.06.2021 5 z 5

Klasika, vyborne. Pribeh a aj finale su super.
Len tak rozmyslam, ako funguje policia v UK, ked ani detektiv nema zbran a proti zlocincom pouzivaju kamene... to mi pride dost divne.
No a tieto temy, ako unosy 16-rocnych deti, to sa dost zle cita, ked mam doma svoju bebelus...

moudivlacek
01.06.2021 5 z 5

Moje oblíbená inspektorka Kim opět na scéně. Motivem je zde problém lidstva, který tu s námi byl, je a bohužel ještě dlouho bude - prostituce, zneužívání imigrantů, strach a nenávist. Pro Kim není rozdíl - mrtvý z bohaté vrstvy či mrtvá z ulice. Oba mají právo na její pozornost a na její snahu najít vraha. A nebyla by to Kim, aby šla po hlavě do "vosího hnízda" a zaplať pámbůh - ještě že má svůj tým. A tým - zaplať pámbůh že má Kim. Tentokrát je tu zas i vypůjčený detektiv Penn, sice vypadá na takový samorost, ale mozkem je dobrý.
Neodsuzujme lidi na ulici, někteří si za to mohou sami, někteří si to vybrali sami a někteří k tomu byli dohnáni okolnostmi a zlými lidmi.
Těším se na další díl.

marketa9252
29.05.2021 5 z 5

Prostě napínavé až do konce

Bláža9
12.05.2021 5 z 5

Mám tuhle sérii ráda a kniha se četla sama, jen občas trochu bojuji s tím, jak ve vyřešení případu hraje hlavní roli instinkt Kim a chybí mi větší indicie pro čtenáře, aby na vraha došel sám. Ale aspoň se mi tentokrát podařilo rozluštit rumunskou linku a úlohu konstábla Skitta :-)

Veveruška320
03.05.2021 5 z 5

Pro mě,opět povedený,napínavý a pěkný díl-Kim a jejího týmu....jdu na další díl:o)

MirkaProk
26.04.2021 5 z 5

Tato série se mi moc líbí a samozřejmě nezklamal ani tento díl. Příjemná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Určitě přečtu další díly a doporučuji k přečtení.

Nixa
25.04.2021 5 z 5

Od začátku jsem věděla, že další díl ze série s Kim Stone bude skvělý. A on opravdu byl!
Svižně napsané, napínavé a skvěle propojené.