Zlámané kosti

Zlámané kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398994/bmid_zlamane-kosti-icz-398994.jpg 5 1352 307

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě – dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu... a neméně děsivého odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Broken Bones , 2017

Jessybelle
05.05.2023 5 z 5

Taková fajn detektivka, kde netečou potoky krve. Kim mám ráda a vlastně celý tým. Dva souběžné případy, protože tak to prostě policajti v reálu mají. O to víc je to uvěřitelné. Takže za čas další díl. Doufám, že Dawson to doma zvládne vyřešit.

ninano
28.04.2023 2 z 5

Znovu jsem si potvrdila, že Kim Stoneová nebude mou oblíbenou hrdinkou.

Marsí5
13.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Čím víc Kim poznávám, tím méně si o ní myslím, že by bylo těžké s ní vycházet. Naopak, pokud pochopíte její povahu, je úžasně přímá a jak ji vidíte, taková prostě je. Žádná přetvářka.
Kniha je opět skvěle napsaná, dobře se čte, tým vyřeší několik různých případů a vše nakonec zapadne do sebe. Líbí se mi, jak si autorka umí pohlídat, kdo má jaké informace.
V tomto díle chvíli trvalo, než se vyšetřování dobralo nějakých stop, ale líbilo se mi, že vyšetřující hledali další možnosti kudy se dát. V závěru Kim opět "seplo", ale oproti jednomu z minulých dílů (což byla zatím výjimka) to mělo uvěřitelnou logiku :-)
Určitě doporučuji :-)

Misabi
30.03.2023 5 z 5

Další díl a opět perfektní.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Sedmý díl ze série a stále laťka velice vysoko. Kim a její tým mě moc baví. Prostředí přistěhovalců a prostitutek zpracován skvěle.

Karoley
06.03.2023 5 z 5

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se.

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu.
Sedmý případ opět skvělý! Prostituce, imigranti jako levná pracovní síla, odložené miminko. Vrah mě tentokrát hodně překvapil.

Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :))

mysce
04.02.2023 5 z 5

Tým inspektorky Kim Stoneové je ve výborné formě a do vyšetřování přispívá každý z jeho členů svým nemalým dílem. Jejich specifický humor a skvělé dialogy okoření i tohle nelehké čtení.
Zlámané kosti jsou vele napínavé a nenajdeme v nich žádnou nudnou pasáž. Čekají na nás dva příběhy. Jeden čtenáře přivede mezi rumunskou komunitu, která v Británii přežívá v příšerných podmínkách.
Druhá dějová linka řeší případy zavražděných prostitutek, které rozhodně nejsou jednoduché. V knize se dočkáme děsivých zvratů a překvapivých odhalení. Osoba vraha mě pořádně překvapila.
Sérii s Kim Stoneovou mám hodně ráda. Hlavní hrdinka se vyvíjí, z tvrdé ženy se stává stále jemnější bytost a díl od dílu se dozvídáme víc i o sympatických postavách jejího týmu. Už teď se nemohu dočkat Kim, Stacey, Dawsona a Bryanta při řešení dalších zločinů. Zlámaným kostem dávám pět velikých hvězd.
Pozn.: Kai Lord mi šel pořádně na nervy!

Páájinka
06.01.2023 5 z 5

Další perfektní díl. A Kim ani nebyla protivná.

Címa
18.12.2022 5 z 5

Celá série je naprosto bozi. Co budu dělat až doctu poslední dil… všem doporučuji. Vyšetřovací tým je správně různorodý, něco se děje vzdy od první do poslední stránky, jsem rada, ze jsem na tuto sérii narazila. Díl od dilu lepší a lepší.

Cassidy.L
24.11.2022 5 z 5

Další skvělý případ s nečekaným koncem, teda alespoň pro mne. Super!

Warty
18.11.2022 4 z 5

Další skvělá kniha,opět velmi napínavý a propletený případ. Rozuzlení jsem nečekala, takže detektivka jak má být.

EmillyT
11.11.2022 4 z 5

Opět skvěle propracovaný příběh, ikdyž předchozí díl byl mnohem napínavější. Jsem ráda za střípky z Kimina dospívání, protože mi tato vyšetřovatelka již od prvního dílu přirostla k srdci.

Hana62
29.10.2022 5 z 5

Smutno, to je hlavní pocit, který mám po dočtení. Koncentrace zla, vypočítavosti, chamtivosti, bezohlednosti, bylo to i na mě moc. Ale sérii dočtu.

J.Clouseau
21.08.2022 4 z 5

Nevím proč, ale do tohoto příběhu jsem se nedokázala moc začíst. Podle mě je to nejslabší díl série.

Scheril89
19.08.2022 4 z 5

autorka opět nezklamala, mám její knížky moc ráda

Ulala
24.07.2022 5 z 5

Jako obvykle, musím nebo spíše chci, chválit. Autorka se zabývá palčivými tématy současného světa a tím příběhy jsou pro mně zajímavější. Kromě toho u mně sympaticky "divná" vyšetřovatelka Kim postupně odhaluje soukromé střípky z minulosti. Jsem zvědavá na další díly a těším se na ně.

Lexie321
19.07.2022 5 z 5

Ako vždy skvelé pokračovanie úžasnej série.

PavelS75
08.07.2022 5 z 5

Dobře napsaná kniha doře se čte

petraj30
08.07.2022 5 z 5

Angela Marsons mě nepřestane překvapovat, co se týče témat k vyšetřování.
Opět tu byly dvě skupiny honící se zločinci, tudíž počáteční chaos. Každá kapitola se věnovala jinému tématu a ještě k tomu na přeskáčku. Ovšem každá kapitola si mě dokázala tak přivlastnit, že jsem měla chvíli problém se zorientovat se v té další.
Na vraha jsem měla tipy, ale všechno to padlo. Skutečný vrah, by mě nenapadl ani omylem. Inu, je vidět, že Kim dostává ty nejbrutálnější případy právem, protože vždy za pomoci svého úžasného týmu dojde k nejlepším výsledkům. A její nesmrtelnost rozebírat nehodlám, protože to je kapitola sama o sobě.
Velice depresivní případy, ale neméně skvělé, než ty ostatní.

alexis818
05.07.2022 5 z 5

Jako vždy krásné a čtivé.