Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2035 534

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

Ava365
Ava365
27.12.2021 1 z 5

(SPOILER) Možná je škoda, že se mi dostala do rukou jako první z této série zrovna Tichá modlitba. Další knihy už číst nebudu. Takové množství nelogičností a přímo nesmyslů se hned tak nevidí. Zřejmě to ale většině čtenářů dle vysokých hodnocení nevadí. Nebudu se tu rozepisovat o (spoiler) do nebe volající blbosti v závěru, kdy žena holýma (zpřeráženýma) rukama, do kterých si vrazila střepy, aby si tak vyrobila jakousi zbraň, :-)) přemůže vycvičeného dvoumetrového sadistického zabijáka. To, že byla tímto mužem kopnuta do brady, což by vyřídilo i ostříleného MMA borce, je v celé té plejádě kravin jen malá třešnička na dortu. Horší je, že celé vyšetřování je nelogické už od samého počátku, kdy se všichni zúčastnění, přestože je na celou akci vyhlášeno přísné informační embargo, nastěhují do jedné vily, kam policisté pravidelně docházejí jako do práce. A skoro k smíchu je, jak v závěru zcela bez předchozích indicií, oznámí Kim, že celé to řídil třetí subjekt. A jen tak mimochodem oznámí kolegovi, že zná i pachatele souběžného vyšetřování vraždy člena gangu. Takto by se dalo ve výčtu blbostí pokračovat, ale k tomu tu není prostor. Závěrem zmíním jen, že vyšetřovatelka Kim je krajně nesympatická a její mantra v duchu: "Já ty holky musím přivést živé," vyskytující se skoro pořád, je už pak trapná, protože kromě takových proklamací, tam celá slavná KIm logicky nevyšetří skoro nic. Jediným pozitivem je, že kniha se čte díky krátkým kapitolám lehce a rychle.

dencazrnu
dencazrnu
18.12.2021 5 z 5

Další strhující jízda v podání Angely Marsonsové. Tato autorka umí psát neuvěřitelně čtivé příběhy, které mě opravdu baví. Na začátku knihy jsem si říkala: " Bože, to jako na více jak 400 stránkách budeme řešit únos dětí? To mě v půlce přestane bavit..." Ale opak byl pravdou. Příběh mě neskutečně pohltil a já se těšila na každou další kapitolu. Je pravda, že teda nechápu, jak policistka může u sebe nemít zbraň a další jiné drobné nesmyslnosti, ale budiž.. Já jsem se skvěle bavila a oceňuji, že i tentokrát jsme se dočkali dvou vyšetřovacích linek. Už se nemůžu dočkat, jaká překvapení pro mě schovává čtvrtý díl :-)

ninano
ninano
12.12.2021 2 z 5

Největším kladem této knihy je čtivost. Kapitoly jsou krátké a rovněž styl je jasný a úsporný. Bohužel je v celém příběhu příliš nelogických prvků, což na jinak napínavý příběh vrhá světlo neuvěřitelnosti.

Mikuše-Ivet
Mikuše-Ivet
09.12.2021 4 z 5

Co se týče knihy jako takové, tak nemůžu moc toho vytknout. Postavy jsou sympatické, děj není táhly. Hlavně se děj dobře čte, ale měla jsem problém se do děje začíst. Je to třetí díl z této série a melo to stejný dopad jako předchozí. Tuhle knihu jsem spíš brala jako příjemné počtení.

attila1
attila1
08.12.2021 3 z 5

Tento díl série mě bohužel bavil až od půlky. První polovina se táhla. Doufám,že další díl bude skvělý jako první a druhý.

Mirek240
Mirek240
03.12.2021 5 z 5

Tak panecku toto byla jizda. Od prvni do posledni stranky. Fantasticka myslenka zapletky, rychly spad, kratke kapitoly, mrazeni v zadech vsech rodicu. Opravdu doporcuji, ale ted si na uklidneni prectu neco od Oty Pavla…

Renca.ch
Renca.ch
30.11.2021 2 z 5

Kniha má dobré recenze, mne moc nebavila, průměrný thiller s neobvyklou zápletkou a napínavým dějem,ale po čase se děj stále opakuje a nic nového se neděje, konec mě zklamal, mohl být víc rozpracovaný, pachatel nepravděpodobně náhodný.

Kubajzz
Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Třetí díl série opět nezklamal a těším se na další díl. Bylo to čtivé, napínavé, mělo to spád. Určitě doporučuji přečíst.

martina.culik
martina.culik
28.11.2021 5 z 5

V sérii budu určitě pokračovat, jelikož další díl opět nezklamal.
Zápletka byla opravdu neotřelá, a i když jsem trochu tušila některé záležitosti, které se na konci potvrdily. Každopádně doporučuji k přečtení (klidně i pokud jste nečetli předchozí díly).

LP113
LP113
21.11.2021 5 z 5

Hodně dobrý.Pro dítě udělá člověk cokoliv na světě. Ke konci mi tak bilo srdce,že jsem měla pocit že běžím s Kim.Určitě doporučuji.

caldap
caldap
07.11.2021 5 z 5

Velice pěkná kniha, zatím její knihy jsou jedny z nejlepších detektivek. Tento díl opět nezklamal, konec dopadl úplně jinak než jsem předpokládala a hlavní pachatel mě docela překvapil. Hezké čtení.

ElikaS
ElikaS
31.10.2021 5 z 5

Dnes se podíváme na skvělou detektivku Tichá modlitba od Angely Marsons. Co se detektivek týče jsem milovnice Chrise Cartera a jeho Zlobu a Jeden za druhým považuji za nejlepší detektivky, které jsem četla. A bohužel se k nim žádná ani nepřiblížila, až do teď. Tichá modlitba mě dostala. Přečetla jsem ji jedním dech a vůbec jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Zahrála mi na citlivou strunu a byla jsem celou knížku v napětí, jak to vlastně dopadne.

Jako rodič si takovou situaci vůbec nedokážu představit, a ani si ji teda představovat nechci. Autorka každopádně celou situaci popsala velmi přesvědčivě a sugestivně. Navíc oceňuji pohled únosců i holčiček.

Mimo to je super, že hlavní postavy vyšetřovatelů jsou sympatické a potěšilo, mě že jsme viděli i Dawsonovu lepší stránku.

Mimo to oceňuji, že každá další knížka série je lepší než předchozí, první díl byl dobrý, druhý skvělý a třetí je naprostá TOPka, jsem zvědavá, jak to bude dál.

Venny345
Venny345
29.10.2021 4 z 5

Lepší než díl druhý...

LenkaGonn
LenkaGonn
09.10.2021 5 z 5

Já jsem byla opět spokojená. Angela Marsons umí budovat napětí, vyprávět a vytvořit zajímavý příběh. knihu jsem měla rychle přečtenou a už se chystám na další díl. Je to jediná detektivní serie, kde mám chut číst dál.

soupik2012
soupik2012
08.10.2021 5 z 5

Nebýt tak pokaženého závěru zvažovala bych napsat, že to byl nejlepší krimi román, jaký jsem kdy měla možnost poslouchat. Vše tomu nasvědčovalo, až do té chvíle, kdy se Kim vydává sama a neozbrojena do budovy, ve které se pravděpodobně nachází pachatel. Přitom na místě zásahu sama není. Ptám se proč musela paní Marsonsová ten příběh tak zkazit? 90% knihy je na více než 5 hvězd, ale ten závěr, ten je stěží na 3. Naprosto fantastický byl nápad se soubojem o výši výkupného. To pro mě bylo něco zcela nového a přiznám se, že mě zamrazilo z pomyšlení, že by se tohoto nápadu někdo ve skutečnosti opravdu mohl chytnout. Protože to musí fungovat. V příběhu to vytvořilo nesmírně mrazivou atmosféru. Dalším kladem byla dějová linka ve které máme možnost sledovat samotné pachatele. To u mě zafunguje pokaždé. Ale pak se to celé pokazilo. Hned jak se našlo rozvěšené oblečení, jsem začala tušit kdo stojí v pozadí. Ale nikdy nemám radost z toho, když odhalím pachatele dříve než samotná policie. Tak to být nemá a ukazuje to na špatně napsanou knihu. Nebo na špatný vyšetřovací tým. Ale to je vlastně to samé. Převládají pozitiva, ten příběh je strhující a rozhodně se vyplatí do něj pustit. Ale na konci z něj spadla šlehačka a třešnička byla červivá. Audioknihu načetla opravdu velmi dobře paní Jitka Ježková.

hana4834
hana4834
06.10.2021 4 z 5

Řekla bych ze každý díl je lepší jak předešlí. Zajímavý námět na knihu a určitě dobře zpracovány.

Summer7
Summer7
23.09.2021 2 z 5

Třetí kniha od autorky a zatím nejslabší. Kniha mě moc nebavila. V podstatě se tam 300 stran nic moc neděje, snad jen, že Kim a její tým ve velkém pije kafe. Žádné stopy, indicie, prostě nic. Děj se začíná rozjíždět až skoro na konci knihy. Velké mínus dávám za odhalení posledního subjektu, jakože Kim z ničeho nic osvítí a bez jakékoliv spojitosti/ důkazů ho odhalí? No za mě teda fakt ne. A Kim mi zde byla znova nesympatická. Časem dám šanci dalšími dílu.

kittlerka
kittlerka
22.09.2021 5 z 5

Od první kapitoly mě vtáhla, zase skvělá zápletka! Těším se na další díl:)

michaela3196
michaela3196
22.09.2021 5 z 5

Úžasné jako vždy. Napínavé až do konce. Už se těším na další knížku.

petraj30
petraj30
16.09.2021 5 z 5

No, to byl tedy zážitek. Pořád to ještě zpracovávám. Bože! Raději víc krve než tohle.
Nemyslím si, že jsem nějaká cíťa, ale jelikož jsem rodič, tak se na to právě dívám hlavně z tohoto pohledu. Něco takového si v reálném životě nedovedu představit, i když vím, že je to aktuální téma.
Tuto knihu jsem hltala od první do poslední stránky a modlila se, aby to dobře dopadlo. Uf... Bylo to prostě vynikající a opět lepší, než minulý díl.
Kim Stoneová mi svým charakterem ze začátku připomínala Eriku Fosterovou, a i když si obě získaly mé vřelé sympatie, Kim Stoneová je ještě o příčku výš.
Těším se na další díl, ale jestli to takhle půjde dál, tak začnu brát prášky na tlak:-):-)